Kurzemes Vārds

12:09 Otrdiena, 4. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Nedēļas jautājums

Liepājnieki vakaros ielās nejūtas droši

Pagājušajā nedēļā portālā liepajniekiem.lv lasītājiem uzdevām jautājumu: vai tumšajos vakaros uz ielām jūtaties droši? Lielākā daļa jeb 81 procents aptaujāto atbildējuši, ka nejūtas droši, bet tikai 19 procenti Liepājas ielās vakaros dodas bez raizēm.
Lai nekļūtu par nejaušu slepkavu, uzbraucot neredzamam gājējam, izvēlos braukt pa ielas vidu, kas arī nav visai droši.
Vienkārši jāsāk sodīt gājējus, ja tie iet bez atstarotājiem. Tāpat kā autovadītājus, ja brauc bez tuvajām gaismām.
Protams, ka jūtos nedroši! Visa mūsu dzīve palikusi pavisam nedroša. Cilvēkam nav nekādas aizsardzības, ne aizstāvības. Jādzīvo, negaidot palīdzību, un pa tumšajām ielām jāiet ar devīzi: paļaujies tikai uz sevi.
Nav Liepājā policijas, nav saimnieka, nav kārtības, tamdēļ arī nav droši. Nevari būt drošs, ka tevi kāds neaplaupa, nenosit, vai nesabrauc.
Pagaidām, jā. Vēl jau sviests mutē kūst. Ejot pa Raiņa parku, reizēm kļūst neomulīgi. Savulaik esmu pietiekami daudz kāvies. Nav patīkami, ja trīs piedzērušies jaunieši bļauj: cigaretes ir? Mazgadīgajiem zudušas bremzes, un no tā viss sākas. Paiet pāris gadu, un mazgadīgais jau ir gatavs tevi aplaupīt!
Jūtos nedroši pamatā policijas attieksmes dēļ. Vairākas reizes esmu pie viņiem vērsies, bet labāk to nebūtu darījis.
Drūmi, ka, staigājot pa ielām, jebkurā brīdī tev var piesieties un apzagt. Neesmu nevienu policistu redzējis Liepājā naktī. Liekas, ka vēlāk par pulksten 22 viņi vispār nedežurē, pat ar mašīnām apkārt nebraukā. Es esmu gatavs samaksāt, lai tik viņi nedaudz paregulē tos dažus indivīdus.
Nedrošību rada arī tumšās ielas. Mana daudzdzīvokļu mājas sēta vienmēr ir patumša, nevar justies droši, ka no krūmiem kāds maniaks neuzglūn.
Nedroši jūtos, ja nākas iet pa centra ieliņām, it īpaši, ja jādodas garām klejojošiem un nelatviski runājošiem jauniešu bariņiem. Tumšajās vakara stundās sen neesmu redzējis policistus patrulējam.
Nu tā jau nu gan nav, ka policija nekad nekur nav manāma vai arī sevi parāda tikai no sliktās puses. Sestdienas vakarā pie stacijas, kad manu mašīnu apstāja divi dzēroņas, nez no kurienes uzradās policija un aizveda šos prom. Paldies viņiem.
Centrā pašvaldības policija patrulē gan! Posms no tilta līdz tirgum, manuprāt, ir drošs.
Es jūtos uz ielām droši. Nekādas vainas!