Kurzemes Vārds

11:47 Piektdiena, 28. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Jaunākais individuālais komersants

Pagājušās nedēļas nogalē Grobiņas autoservisā, telpā, kas atrodas šā uzņēmuma kafejnīcā, bija sapulcējušies Kriša Kārkliņa tuvinieki, atbalstītāji un aicinātie viesi. Sešpadsimt gadus vecais puisis atklāja savu datorsalonu (attēlā). K.Kārkliņš, būdams vēl nepilngadīgs, ir viens no retajiem individuālajiem komersantiem Latvijā, kurš saņēmis Uzņēmuma reģistra izsniegtu reģistrācijas apliecību un sācis savu biznesu. Puisis mācās Rīgas Tehniskajā universitātē un datorzinības savulaik sācis apgūt pašmācības ceļā. Tagad viņa datorsalonā klientiem pieejami četri datori, internets, printēšanas, skenēšanas, kopēšanas iespējas, tiek piedāvāts datoru remonts, apkope, citi pakalpojumi. Tuvākajā laikā salonā esošo datoru skaits tiks palielināts, jo jau tagad grobiņniekiem esot liela interese par datorsalona piedāvājumu.

Ņems aizņēmumu Valsts kasē

Pilsētas domes deputāti apstiprināja Liepājas asfaltbetona seguma ielu renovācijas un rekonstrukcijas programmu, kuras izmaksas veido 3875518 latus. Kā precizēja domes sabiedrisko attiecību speciālists A.Štāls, vēl šogad tiks ņemts ilgtermiņa aizņēmums Valsts kasē uz laiku līdz 15 gadiem projekta "Liepājas pilsētas asfaltbetona seguma ielu renovācijas un rekonstrukcijas programma" īstenošanai. Kredīts jāizņem vēl šajā gadā, bet atdošana tiek plānota no pašvaldības pamatbudžeta ieņēmumiem, sākot ar 2008.gadu. Par šiem līdzekļiem, vairāk nekā 3 miljoniem latu, nākamgad Liepājā plānots renovēt, rekonstruēt vai izbūvēt 18 objektus: ielas, krustojumus, luksoforus, ietves, veloceliņus u.c.

Krāšņa izstāde tirdzniecības centrā

Tirdzniecības centrā "Ostmala" līdz 27.novembrim varēs apskatīt gan ziedu, lapu un kastaņu, gan līmētas, krāsotas un zīmētas Latvijas (attēlā). Tās tapušas, piedaloties tirdzniecības centra "Ostmala" rīkotajā akcijā "Veido savu Latviju!". centra vadītāja Daira Vaičikauska pastāstīja, ka, gatavojot apsveikumus Latvijai, skolu un bērnudārzu audzēkņi izmantojuši dažādus, arī neparastus materiālus. Mīļi un sirsnīgi ir arī bērnu novēlējumi savai zemei dzimšanas dienā. Izstādei darbus veidoja Centra sākumskolas, Ezerkrasta sākumskolas, 2., 8., 11. un 15. vidusskolas, bērnudārza "Pasaciņa", privātskolas "Varavīksne", Bērnu mākslas skolas, Liepājas Bērnu un jauniešu centra un Liepājas Bērnu un jauniešu tehniskās jaunrades centra audzēkņi. Apmeklētāji jau no pirmās izstādes dienas ar patiesu ieinteresētību vēro jaukos darbus un priecājas par tiem.

Tautas balsojums par "Spēlmaņu nakts" speciālo balvu
Indra Imbovica

23.novembrī Liepājā norisināsies viens no svarīgākajiem Latvijas kultūras dzīves notikumiem – ikgadējā Latvijas profesionālās teātra mākslas sasniegumu apbalvošanas ceremonija "Spēlmaņu nakts". Viens no tās ievada pasākumiem norisināsies trešdien, 15.novembrī, pulksten 18 Liepājas "Ģimenes aptiekā", Ludviķa ielā 4, kur kopā ar Liepājas teātra aktieru ģimeni Marģeru Eglinski un Leldi Kaupužu tiks izlozēti tautas balsojumi par "Spēlmaņu nakts" speciālās "Ģimenes aptieku" balvas "Sudraba piesta" laureātu.
Šogad pirmo reizi ikviens no vairāk nekā 30000 "Ģimenes aptiekas" lojālajiem klientiem – "Aptiekas kartes" īpašniekiem varēja tieši piedalīties speciālās balvas laureāta noteikšanā, iesūtot savu balsojumu par kādu no "Sudraba piestai" izvirzītajām nominācijām. "Tā ir klientu balva par ģimenes attiecību atspoguļojumu un "Spēlmaņu nakts" ceremonijā to pasniegs jau trešo reizi. "Viens no izlozes veiksminiekiem saņems ielūgumu uz "Spēlmaņu nakts" svinīgo ceremoniju divām personām, turklāt nepieciešamības gadījumā izlozes galvenajam uzvarētājam tiks segti arī ceļa izdevumi un nakšņošana Liepājā," norāda "Ģimenes aptieku" tīkla direktors Ilgvars Ķipēns. "Un vēl pieci balsotāji, kuri tiks noteikti izlozē, saņems augstvērtīgas ārstnieciskās kosmētikas komplektus."