Kurzemes Vārds

13:15 Sestdiena, 11. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Piedalās starptautiskā suņu izstādē
Daiga Borska

Poznaņā notika pasaules suņu izstāde, uz kuru bija ieradušies dalībnieki no 55 valstīm. Ringos tiesneši vērtēja vairāk nekā 21 tūkstoti suņu. Uz šo grandiozo sarīkojumu bija atbraukuši četrpadsmit pārstāvji no Liepājas Dzīvnieku audzētāju biedrības kopā ar saviem mīluļiem – Vesthailendas balto terjeru, Kaukāza aitu suni, Jorkšīras terjeru, Zelta retrīveru un Korgi kardiganu. Liepājas Dzīvnieku audzētāju biedrības prezidente Marija Demčenko pastāstīja: lai arī vietas mūsu suņi nav ieguvuši, tie ļoti labi novērtēti. Šis Liepājas suņu audzētājiem bijis pirmais brauciens uz tāda mēroga starptautisku izstādi. Tajā gūta jauna pieredze un bijusi iespēja apskatīt skaistākos no visas pasaules atvestos savu sugu pārstāvjus.

Marija Demčenko un Elīna Stūre ar savu mīluli Vesthailendas balto terjeru Ričiju.

Būvē paviljonus

Pētertirgus teritorijā blakus ziedu nojumēm un ziedu paviljonam jau vairāk nekā mēnesi būvē divus jaunus kioskus. Tie top no vieglām konstrukcijām (attēlā). SIA "Liepājas Pētertirgus" saskaņā ar līgumu iznomā tirdzniecības platību, taču par kiosku uzstādīšanu un celtniecību domā paši uzņēmumu īpašnieki. Kioskos tirdzniecību ar ziediem un suvenīriem sāks uzņēmumi SIA "Grandis" un individuālais komersants "L.Lilija". Pētertirgus mārketinga menedžere Anda Birze–Oškāja "Kurzemes Vārdu" informēja, ka tuvākajā laikā Rakstvežu ielā 7, bijušajā policijas ēkā, plānots veikt renovāciju. Pēc tam tur ierīkos tirdzniecības zāles. Tā būs iespēja nomāt jaunas tirdzniecības vietas.

Veido, dāvina un aizdedz sveces

Interešu centrā "Pēcskola" notika ģimenes kopāsanākšanas sarīkojums "Iededz gaismu!", kuram atbalsts saņemts no Valsts kultūrkapitāla fonda. Atnākušie piedalījās trīs jaunrades darbnīcās. Visās bija viens uzdevums – veidot gaismas devēju sveci. Pirmajā ģimene veidoja papīra sveci, kuru noslēgumā dāvināja citiem dalībniekiem un vēlēja labus vārdus šai tumšajā laikā. Darbnīcā "Ēdamā svece" bērni kopā ar saviem vecākiem to gatavoja no sarīvētas vafeļu masas. "Ģimenes svece" tapa skolotājas Ingas Gedrimas vadībā, un saimes izveidoja un izlēja gaismeklīti, ko tumšajos rudens vakaros mājā aizdedzināt, lai būtu kopā. Pavisam piedalījās apmēram sešdesmit cilvēku, un vislielākais gandarījums ir par to, ka šāda veida sarīkojumus apmeklē aizvien vairāk bērnu kopā ar vecākiem. Nobeigumā dalībnieki un citi ZaļāS birzs iedzīvotāji pulcējās pagalmā, lai iedegtu "Lielo sveci", kuru "Pēcskolas" bērni un pedagogi izveidojuši kā mikrorajona rotājumu valsts svētkiem. Skolotājs Ingus Vrubļevskis un bērni bija sagatavojuši muzikālu sveicienu, bet skolotājas Sanitas Kadeģes vadībā bērni un jaunieši iepriecināja atnākušos ar "Sveču deju".

Meklē direktoru Liepājas reģionālajai slimnīcai

Liepājas dome ir izsludinājusi konkursu Liepājas reģionālās slimnīcas direktora amatam. "Kurzemes Vārds" jau informēja, ka, realizējot biznesa konsultantu grupas Liepājai izstrādātu veselības pakalpojumu sniedzēju attīstības plānu, paredzēts apvienot visas mūsu pilsētā esošās slimnīcas. Plāns paredz uz Centrālās slimnīcas bāzes veidot sabiedrību ar ierobežotu atbildību "Liepājas reģionālā slimnīca", kurā līdzās jau esošajiem veselības aprūpes pakalpojumiem un profilam būs arī onkoloģisko, psihoneiroloģisko un tuberkulozes slimnieku aprūpe. Direktora amatam var pieteikties līdz šā gada 30.novembrim Liepājas domē. Kā galvenā no prasībām pretendentiem ir minēta augstākā izglītība vadības zinībās, ekonomikā vai jurisprudencē.

Atkal akcija "Nesmēķējošā klase"

Jau otro gadu Veselības veicināšanas valsts aģentūra aicina arī Latvijas skolēnus iesaistīties Starptautiskajā pretsmēķēšanas kampaņā "Nesmēķējošā klase". Tas ir Eiropas Savienības Sabiedrības veselības programmas projekts smēķēšanas profilaksē jauniešiem, kas citviet Eiropā notiek jau 10.gadu. Šīs aģentūras pārstāve Liepājas pusē Ineta Stadgale pastāstīja "Kurzemes Vārdam", ka akcijas mērķis ir aizkavēt smēķēšanas uzsākšanu skolēnu vidū un veicināt atmešanu smēķēt uzsākušajiem jauniešiem. Projektā "Nesmēķējošā klase" aicināti piedalīties 7. un 8.klašu kolektīvi. Tuvākajā laikā visu skolu direktori saņems vēstuli, kas informēs par šo akciju un noteikumiem. Atgādināsim, ka pagājušajā mācību gadā šajā projektā no Liepājas un Liepājas rajona piedalījās 27 klases. Līdz galam savu apņemšanos nesmēķēt izturēja un atzinību Liepājā saņēma 2. un 8.vidusskolas klases, bet Liepājas rajonā – Dunalkas un Kazdangas pamatskolas un Aizputes vidusskola. Sīkāku informāciju par šo projektu interesenti var atrast mājaslapā www.bezcigaretes.lv

Mērīs transporta intensitāti

Liepājā vairākās vietās pēc Vides daļas, Būvvaldes un Attīstības pārvaldes speciālistu ieteikuma mērīs transporta intensitāti, lai meklētu kopsakarības transporta ietekmei uz gaisa kvalitāti. Domes sabiedrisko attiecību speciālists A.Štāls informē, ka šie mērījumi norisināsies saistībā ar Baltijas pilsētu savienības vadīto un INTERREG IIIB finansēto projektu "BUSTRIP – pilsētas transporta ilgtspējīga plānošana". Projekta dalībnieku darba seminārā, kas pagājušajā nedēļā notika Gēteborgā, piedalījās Vides daļas vadītāja D.Liepniece un projekta koordinatore Liepājā, Liepājas Pedagoģijas akadēmijas Dabas un sociālo zinātņu fakultātes dekāne Māra Zeltiņa. Seminārā tika apspriestas un precizētas mērījumu akcijas norises detaļas, kā arī analizēti gada pirmajā pusē notikušo savstarpējo vizīšu rezultāti un secinājumi sabiedriskā transporta un ar to saistītajās jomās.