Kurzemes Vārds

20:23 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Nedēļas jautājums

Liepājnieki sevi uzskata par valsts patriotiem

Aizvadītajā nedēļā portālā liepajniekiem.lv jautājām: vai uzskatāt sevi par Latvijas patriotu? Lielākā daļa jeb 64 procenti lasītāju atbildēja apstiprinoši, bet pārējie sevi par patriotiem neuzskata.

/ Zinu, ka daudzi diemžēl nejūt, ar ko lepoties.

/ Kas Liepājai vainas? Ļoti skaista vieta. Manuprāt, ne jau ar domi, projektiem vai tūrismu jālepojas, bet ar vietu. Ne mums zemestrīces, ne vulkāni, ne plūdi, ne teroristi, tikai nedaudz vējiņš un aukstumiņš.

/ Mums Saeimā ne visi ir Latvijas patrioti. Man pat liekas, ka derētu pie svinīgā deputāta zvēresta nodošanas izmantot melu detektoru. Un daudziem uzlikt veto uz viņu mandātiem.

/ Liepājnieks nedrīkst nebūt patriots.

/ Kāpēc cilvēki uz ielām sastopami T–kreklos ar uzrakstiem "England", "America" utt., bet ne "Latvija". Esmu daudz ceļojis un redzējis, kā ar patriotismu ir citās zemēs. Tur nekaunas ikdienā staigāt ar savas valsts uzrakstiem, zīmēm. Pie mums par valsti atceras, kad ir pasaules hokeja čempionāts. Nav iemesla būt patriotiem, jo mūsu valdība jau nedod iemesla.

/ Nu kaut vai tāpēc, ka veikalos tikai Amerikas, Itālijas un tamlīdzīgi T–krekli vien nopērkami. Godīgi sakot, Liepājā neesmu redzējusi, ka būtu iespēja nopirkt kaut jel kādu apģērba gabalu ar patriotiskiem uzrakstiem (neskaitot jau pieminētos hokeja atribūtus).

/ Ja Latvijas valstij rūpētu savi pilsoņi, tad arī cilvēki būtu patrioti, bet diemžēl te cilvēkam nav nekādas vērtības, tāpēc arī patriotisms ir visumā nosacīts jēdziens. Kādu patriotismu var gaidīt no pilsoņiem, kuri spiesti bēgt uz ārzemēm, lai nopelnītu sev iztiku un varētu dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi?

/ Gribas jau teikt, ka esmu patriots. Precizēšu – Liepājas kā dzimtās pilsētas patriots. Esmu jau arī valsts patriots bijis, bet nu nav (un tuvākajā laikā arī nebūs) neviena paša iemesla, lai to valsti mīlētu. Likumi ES ietekmē kļūst tizlāki, cilvēkam kā valsts pamatšūniņai vērtības nav nekādas.

/ Patriotismu nevar iemācīt, tam ir jābūt dvēselē. Patriotisms nav tikai ķeksīša pasākums 11. un 18.novembrī. Nav lielas jēgas, ja tiek sadzīti skolnieki uz pasākumu, un viņi tur tādiem truliem ģīmīšiem bez motivācijas stāv. Tajā pašā laikā norisinās diskusijas, vai valsts vēsture ir skolā jāmāca. To var nosaukt par vienu no jau minētajiem valdības truluma piemēriem. Kā gan mīlēt valsti, kuras valdību katru dienu pieminam ar trīsstāvīgajiem vārdiem?