Kurzemes Vārds

20:07 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 19. un 20. novembrī

1926.

Triju Zvaigžņu ordeņa dome piešķīrusi šo apbalvojumu arī Liepājas apriņķa valdes priekšsēdētājam A.Saksam un Liepājas muitas valdes uzraugam P.Krauklim.

Liepājā nodibināta jauna nacionāla organizācija "Latvijas sargi". "…biedrība spraudusi sev par mērķi veicināt tautā nacionālismu, pret kuru pēdējos gados , kad pirmais patriotisma vilnis pārgājis, tauta stipri grēkojusi."

Pāvilostas motorlaivai "Vilnis", iebraucot tirdzniecības ostā, masts saduras ar tiltu, salūstot un iegāžoties laivā. Braucēji tiek cauri tikai ar izbailēm. Sadursmes cēlonis – bojāts laivas motors.

1936.

Aizsaulē aizgājis jūrnieku aprindās plaši pazīstamais kuģu mehāniķis 49 gadus vecais Hermanis Pestelis. Ilgus gadus viņš uz lielajiem okeāna tvaikoņiem par pirmo mehāniķi, bijis arī kāda kuģa līdzīpašnieks.

Pēcpusdienā no kara ostas darbnīcām iznāk Latvijas tvaikonis "Rasma". Tam uzlikts jauns svārpsts. Tvaikonis dodas uz Čīli pēc salpetra kravas Vācijai.

Pateicība: " …brīvmāksliniekam J.Tursam, solistam J.Borgam, diriģentiem J.Beņķim, R.Galiņam, K.Minkam un J.Sileniekam, orķestra un koru dalībniekiem un apmeklētājiem par piedalīšanos Sv.Annas baznīcā sarīkotā koncertā – dievkalpojumā, kura atlikums ieskaitīts Liepājas garnizona ērģeļu fondā."

1946.

Kuršu laukumā 11/13 atvērts jauns stends diegu tirdzniecībai. Centrāltirgū, Annas tirgū un citās vietās aizliegts tirgoties ar sīkprecēm. Personas, kas nodarbosies ar sīkpreču pārdošanu aizliegtajās vietās, sauks pie atbildības.

Liepājas dzelzceļnieku klubā, Kroņu ielā 33, pulksten 19 LK(b)P CK lektora Bērza referāts (krievu valodā) par starptautisko stāvokli. Ieejas maksa 2 rubļi.