Kurzemes Vārds

13:05 Ceturtdiena, 2. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 21. novembrī

1926.

Liepājas Latviešu labdarības biedrība jau laikus paziņo, ka 27.novembrī Rūpnieku un amatnieku biedrības zālē būs saviesīgs vakars ar operas un drāmas mākslinieku piedalīšanos. Lai vakars tiešām būtu interesants un apmeklēts, par to gādā mākslinieki, programmu veidojot, kā arī vakara saviesīgo daļu cenšoties papildināt ar dažādiem pārsteigumiem: "Latviešu labdarības biedrība ar Ekšteina kundzi priekšgalā pabalsta Mākslas amatniecības skolu materiāliem līdzekļiem kopā ar Izglītības ministriju un Liepājas pilsētas pašvaldību." Viss finansiālais atlikums no sarīkojuma paredzēts skolas darbnīcu ierīkošanai un paplašināšanai.

Kārlis Kristovskis no Liepu ielas 19, dzērumā iedams pa Veco jūrmalas ielu, pēkšņi sāk trakot, mēģinot izārdīt kādas mājas žogu. Kārtībnieks Kristovski arestē."

1936.

Liepājas stacijas pārbūvētā daļa svētku dienās atklāta lietošanai. Visu uzmanību saista bufetes telpās uzstādītās divas lielās gleznas, kuras "ikvienam iebraucējam Liepājā atgādinās izcilākos vēsturisko notikumu momentus no Liepājas pirmajām dienām pēc Latvijas valsts nodibināšanas. Pirmajā gleznā attēlota Latvijas pirmā Ministru prezidenta, tautas Vadoņa Dr.K.Ulmaņa un pagaidu valdības atgriešanās Liepājā 1919.gada 27.jūnijā ar kuģi "Saratov". To gleznojis Liepājas mākslinieks K.Šaumanis. Otrajā gleznā, kuru gleznojis mākslinieks A.Baumanis, redzams skats, kur Dr.K.Ulmanis no pagaidu valdības nama balkona Liepājā uzrunā tautu 1919.gada 27.jūnijā."

1946.

Pa ceļu, kas ved gan uz pilsētas Izpildkomitejas palīgsaimniecību "Sauldruvas", "Tosmari" un cukurfabriku, pašlaik rit īpaši dzīva kustība. Fabriku strādniekiem, gājējiem un riteņbraucējiem tagad pievienojušies daudzie cukurbiešu vezumi. Ceļa klājums nav labots jau ilgāku laiku, tādēļ lietainā laikā tur ir dubļu jūra. Tagad uzsākta ceļa noklāšana ar izdedžiem. Šo darbu katru dienu veic ap 30 strādnieku. Lai plānotajā laikā pabeigtu ceļa remontu, palīgā ir jādodas arī cukurfabrikas un "Tosmares" strādniekiem. Taču viņi nezināmu iemeslu dēļ kavējas.