Kurzemes Vārds

15:24 Piektdiena, 10. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Šodien: "Liepājas metalurgs" – "Ventspils"

Ints Grasis

Līderu divcīņa virslīgas čempionātā var pielikt punktu jautājumam par 2006.gada sezonas zelta medaļu likteni. Liepājas futbola cienītāji cer, ka tas nenotiks šodien.

Diemžēl superintriga šodien plānotajai izšķirošajai kaujai par valsts čempionu nosaukumu trešdien pārtapa mazākā intrigā, jo metalurgi zaudēja divus punktus spēlē pret "Dinaburg". Taču nav tādu spēļu, kas neraisītu interesi, ja laukumā tiekas abas Kurzemes komandas, bet šoreiz tā ir vēl lielāka – galu galā čempionāta finiša taisnē "Ventspils" futbolisti vēl nav nodrošinājuši čempionu nosaukumu, bet liepājnieki – zaudējuši cerības titulu nosargāt. Ir vēl kāds interesants statistikas fakts: kopš 1997.gada abas komandas savā starpā tikušās 38 reizes un savstarpējo spēļu bilance ir līdzvērtīga – 14 uzvaras un 10 neizšķirti. Ja runājam par izredzēm uz zelta medaļām 2006.gadā atkarībā no šodienas spēles rezultāta, vairāk variantu, protams, ir ventiņiem.

Ja viesi uzvarēs, tad ar trim autobusiem šurp atbraukušie Ventspils fani sarīkos pamatīgu uguņošanu, jo čempionu nosaukumu viņi divas kārtas līdz sezonas beigām būs nodrošinājuši sava sīvākā pretinieka laukumā, savukārt mūsu līdzjutēji pēdējā gaitā skumji pavadīs pagājušā gada čempionus. Šajā gadījumā "Liepājas metalurgam" jau būs jādomā par sudraba godalgu saglabāšanu, kas psiholoģiski būs grūti.

Neizšķirta rezultāta gadījumā uguņošana no ventspilnieku puses neizpaliks, jo grūti noticēt, ka "Ventspils" atlikušajās spēlēs pret "Dižvanagiem" (mājās) un "Dinaburg" (izbraukumā) nespēs izcīnīt vienu uzvaru, kas viņiem būs nepieciešama tikai tādā gadījumā, ja liepājnieki atlikušajās trijās spēlēs (pret "Ditton" un "Rīgu" izbraukumā; pret "Dinaburg" mājās) iegūs 9 punktus.

Tātad mums nepieciešama tikai uzvara. Ja šodien pārāki būs liepājnieki, mums visreālākais tālākais labvēlīgais scenārijs ir, ja uz metalurgu vēl deviņiem sezonā izcīnītajiem punktiem "Ventspils" atbildēs tikai ar četriem. Ir arī vēl citi varianti, bet to īstā vieta ir fantastikas grāmatās, nevis avīžu slejās.

"Liepājas metalurga" galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs "Kurzemes Vārdam" sacīja, ka komanda nenodarbojas ar rēķināšanu, bet gan gatavojas atbildīgajam mačam, cenšoties aizmirst trešdienas neveiksmi. "Man nevienu nevajag pierunāt cīnīties, futbolisti paši visu labi saprot," teica Zelkēvičs. Pēc spēles ar "Dinaburg" treneris esot izdarījis zināmus secinājumus. Tieši kādus, viņš neteica, jo arī futbolisti lasot avīzes. Īpašus pārsteigumus "Ventspils" galvenajam trenerim Romānam Grigorčukam, kas liepājniekus pazīst pietiekami labi, sagādāt ir grūti, taču mūsu treneris šādas tādas izmaiņas sola. "Vislielākais pārsteigums no mūsu puses būtu, ja katrs futbolists aizvadītu savu labāko spēli," piebilda Zelkēvičs.