Kurzemes Vārds

13:07 Ceturtdiena, 2. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

"Villa "Jana"" – nams ar sievišķīgu sākotni

Daiga Borska

Kad 1895.gadā kāds vācu fabrikants tagadējā Kūrmājas prospekta un K.Ūliha ielas krustojumā nolēma celt māju sievai Janai, viņš, protams, nezināja, kāds vairāk nekā gadsimta garumā būs šīs ēkas liktenis. Tas izvērtās gana raibs, un, ja pirms vairākiem gadiem no kāda dāņa to nebūtu iegādājies Liepājas uzņēmējs Oļegs Frolovs, elegantā ēka būtu turpinājusi drupt un brukt.

Tagad, pēc gandrīz diviem gadiem, kuru laikā tika veikta ēkas rekonstrukcija, tā ieguvusi vārdu "Villa "Jana"" un nu jau ir atvērta ciemiņiem kā viesu nams. Arhitektūras un celtniecības projektu, fasādes projektu izstrādāja birojs "ESTEES". Kā atzina biroja direktors Raimonds Gabaliņš, darbs bijis apjomīgs, bet arī patīkams. Pilnīgi nomainītas visas komunikācijas, pavisam citu seju ieguvusi ēkas iekšiene. "Saimnieki ir cilvēki ar sirdsapziņu, un viņiem pat ordenis par šādu darbu pienāktos," ir pārliecināts R.Gabaliņš. "Vēsturiskās ēkas rekonstrukcijā un labiekārtošanā ieguldīti ļoti lieli līdzekļi. Liepāja tagad ir ieguvusi prestižu un sakārtotu celtni."

"Villas "Jana"" saimniece Natālija Frolova pastāstīja, ka ēka veidota kā viesu nams darījuma cilvēkiem. Pirmajos divos stāvos ir seši numuri, mansardā plānoti vēl pieci numuri, viens no tiem būs īpaši iekārtots jaunlaulātajiem. Pirmajā stāvā iespējams īrēt semināru telpu 40 cilvēkiem. Otrajā stāvā ir kamīna zāle, kuras sienas rotā dizaineres Olgas Šmeļovas gleznojumi. Vienā no tiem vērīgs skatītājs pamanīs arī mākslinieces omulīgo angoras runci Belku. Turpat kamīna zālē, kur viesi ieturēs brokastis, savu vietu atradis gandrīz gadsimtu vecs, bet joprojām funkcionējošs patafons. Vēl otrajā stāvā ir kosmētiskais kabinets. Olga Šmeļova dizainu veidojusi kā viesu nama iekštelpām, tā viesu numuros. Tie ir grezni un cēli. Pie ēkas ārdurvīm bija saglabājies viens oriģinālais lukturis. Tika izveidots otrs – tā kopija. Arī ārdurvis ir oriģinālas, vairāk nekā 100 gadu vecas. Lai atgūtu sākotnējo cēlumu, tās restaurētas divus mēnešus. Natālija Frolova: "Droši vien tādēļ, ka nams tika celts un veltīts sievietei, tajā joprojām jūtama sievišķīgā sākotne. Ceru, ka arī mūsu viesi šo mājīgumu novērtēs."