Kurzemes Vārds

16:04 Piektdiena, 10. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Šahs ar sēru lenti
Andris Sudmalis

Vairākas sacensības gan dzimtajā pilsētā, gan ārpus tās kārtējo reizi ir aizvadījuši Liepājas šahisti.
Liepājas Kompleksās sporta skolas atklātajā čempionātā, kurā līdzās ar liepājniekiem piedalījās arī Kuldīgas pilsētas un rajona sportisti, 4.sporta klases grupā uzvarēja Daniels Markauss no Liepājas 5.vidusskolas, 2.vietu izcīnīja Arturs Ķeris no 2.vidusskolas, bet trešais palika 7.vidusskolas pārstāvis Viktors Stepovojs.
Arī 3.sporta klases grupā pie godalgotām vietām tika vienīgi liepājnieki – uzvarēja 8.vidusskolas šahists Arturs Antonovskis, kurš apsteidza Tomu Priedoliņu no 15.vidusskolas un Jevgeņiju Andrejevu no 12.vidusskolas.
2.sporta klases grupā 1.vietu izcīnīja Oskars Vēberis no Liepājas 1.ģimnāzijas, otrais palika Jānis Sēlis no Centra sākumskolas, bet 3.vietu izcīnīja Klāvs Zēvers no Kuldīgas.
Savukārt nedēļas nogalē Aizputē norisinājās tradicionālās sacensības "Neatkarības kauss", kas šogad notika jau 17.reizi.
Turnīrā, kurš pulcēja 11 komandas no Liepājas un Kuldīgas pilsētām un rajoniem uzvaru izcīnīja Liepājas Kompleksās sporta skolas 1.komanda (Vadims Daškēvičs, Ritvars Reimanis, Arkādijs Kovaļevskis, Valentīna Vainovska), savukārt "Baltika" izcīnīja 3.vietu (Ivars Bērziņš, Āris Ozoliņš, Vitālijs Daškēvičs, Ilze Stankeviča). Arī individuāli liepājnieki bija starp labākajiem – Vadims Daškēvičs bija labākais pie pirmā galdiņa, Ritvars Reimanis pie otrā, bet Arkādijs Kovaļevskis – pie trešā. Bet Valentīna Vainovska ierindojās 3.vietā dāmu vērtējumā.
Sacensībās "Baltikas" komandas rindās bija plānojis piedalīties arī pazīstamais uzņēmējs un šaha mecenāts Jānis Matvejevs, kura kopš pagājušās nedēļas nogales vairs nav starp mums. "Kurzemes Vārds" skumst kopā ar Jāņa tuvajiem.

Rezultatīvākajā spēlē pieveic līderus
Miks Kuncītis

Latvijas florbola pirmajā līgā uzvaru izcīnījuši FK "Kurši", kas savā laukumā spraigā un rezultatīvā cīņā ar 13:10 (5:4, 4:3, 4:3) pieveica pašreizējos turnīra līderus "Pārgaujas" florbolistus.
Abu komandu iepriekšējā savstarpējā tikšanās, liepājniekiem spēlējot izbraukumā, beidzās ar pārliecinošu "Pārgaujas" florbolistu uzvaru – 14:8. Droši vien arī sāpīgā zaudējuma rūgtums "Kuršiem" uz šo spēli lika noskaņoties daudz kaujinieciskāk.
Pirmo vārtu guvums samērā kuplajam līdzjutēju pulkam, kas bija pārpludinājis Liepājas 15.vidusskolas sporta zāles balkonu, ilgi nebija jāgaida – tikai deviņas sekundes, kad pretinieku vārtsargu izdevās pārspēt Ģirtam Ansonam, bet vēl nedaudz vēlāk jau divu vārtu pārsvaru panāca liepājnieku komandas kapteinis Gints Siliņš. Viesiem pēc šāda trieciena gan ātri izdevās atgūties un panākt izlīdzinājumu, tomēr praktiski uzreiz pēc tam mūsējie guva divus bezatbildes vārtus, pirmo pierodu noslēdzot savā labā ar 5:4. Rezultatīvs un skatītājiem baudāms florbols turpinājās arī otrajā periodā, kurā atsevišķās epizodēs bija labāki te viesi, te mājinieki, tomēr trešdaļas izskaņā veiksme uzsmaidīja mūsējiem – 9:7.
Smagākais pārbaudījums mūsējos, kas šo maču aizvadīja bez vairākiem savas komandas vadošajiem spēlētājiem, gaidīja pēdējā perioda pirmajā pusē, kad viesiem atkal bija pa spēkam ne tikai izlīdzināt rezultātu, bet arī izvirzīties vadībā – 10:9, tādēļ likumsakarīgs bija "Kuršu" izmantotais minūtes pārtraukums. Neilgi pēc tam liepājniekiem radās lieliska iespēja atspēlēties, ko mūsējie arī garām nepalaida – veiksmīgi izspēlējot standartsituāciju no vārtu priekšas, ar šķietami netveramu metienu precīzs bija Arnis Lasmanis. Šis panākums gan bija ļoti strīdīgs, jo viss notika tik zibenīgi, ka īsti pat nevarēja saprast, vai bumbiņa ielidoja vārtos vai atsitās pret stabu. Lai nu kā, tiesneši pieņēma lēmumu par labu liepājniekiem, un rezultāts uz tablo kārtējo reizi bija neizšķirts – 10:10. Domājams, šis vārtu guvums "Kuršiem" palīdzēja lauzt spēli, jo nedaudz vēlāk bumbiņa pretinieku vārtu līniju šķērsoja vēl trīs reizes, un rezultātā liepājnieki svinēja uzvaru ar 13:10. Labākie FK "Kurši" rindās bija Mārtiņš Gross, kurš izcēlās ar piecām rezultatīvām piespēlēm, un Ģirts Ansons, kurš, aizvadot savu labāko spēli mūsu komandas sastāvā, guva četrus vārtus.
Uzvaru pagājušās nedēļas nogalē vīriešu otrajā līgā izcīnīja arī FK "Kurši 2", kas savā laukumā ar 15:2, (11:0, 1:2, 3:0) sagrāva "Irlava/Telms2" florbolistus, bet FK "Liepāja" piekāpās vienībai "Irlava/Telms" – 4:5 (2:3, 1:2, 1:0). Savukārt "LPA" dāmu spēkošanās ar "Irlavas" meitenēm nenotika, jo liepājnieču pretinieces veselības problēmu dēļ nespēja nokomplektēt sastāvu.

Romānam Miloslavskim sudrabs un bronza Francijā
Miks Kuncītis

Liepājnieks Romāns Miloslavskis Francijā startējis starptautiskā turnīrā peldēšanā, kurā mūsu zelta zivtiņai izdevās izcīnīt sudraba un bronzas godalgas.
Pats sportists pastāstīja, ka Francijā viņš esot startējis četrās disciplīnās, tomēr lielākos panākumus mūspuses labākais peldētājs sasniedza 50 metros tauriņstilā un savā kroņdistancē 200 metros brīvajā stilā. Pirmo no minētajām distancēm R.Miloslavskis veica 25,1 sekundēs, kas kopvērtējumā viņam garantēja otro vietu, bet brīvā stila peldējumā liepājnieks uzrādīja trešo labāko laiku – 14:49,2. "Rezultāti varbūt ir stipri viduvēji, taču, manuprāt, pirmajām nopietnajām sacensībām šosezon tie ir pietiekami un mani apmierina," sacīja R.Miloslavskis, piebilstot, ka pēc ne pārāk veiksmīgās pērnās sezonas, kurā sportists guva traumu un izšķirošajos startos neparādīja sava līmeņa sniegumu, viņš ir atlabis un atkal gatavs startēt ar pilnu atdevi un, iespējams, arī labot kādu no sev piederošajiem Latvijas rekordiem.
Mūsu peldētāja nākamie plāni saistās ar Austrijas galvaspilsētu Vīni, kur drīzumā notiks nākamais starptautiskais turnīrs, taču galvenie starti liepājniekam paredzēti tikai pavasarī.

Aicina boulinga cienītājus

Šodien pulksten 18 "Dzintara boulingā" sāksies boulinga superkausa izcīņa, kurā, kā atzina viena no turnīra organizatorēm Iveta Razma, piedalīties šajās sacensībās bez spēcīgākajām komandām var jebkurš interesents, un reģistrēties mačiem būs iespēja turpat uz vietas īsi pirms turnīra sākuma. Cīņas solās būt sīvas, jo uzvarētāji varēs doties piecu dienu ilgā ceļojumā uz Čehiju.