Kurzemes Vārds

09:34 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Liepājniekus biedē melnie caurumi

Pagājušās nedēļas sākumā Ezerkrastā siltumtrases vaļējā akā iekrita un nopietnas traumas guva kāda sieviete, kura bija izvedusi pastaigā suni. "Kurzemes Vārds" par to jau rakstīja. Taču ap pamesto ēku Rojas ielā esošās pusotra desmita vaļējās akas nav vienīgie melnie caurumi.

Redakcijai piezvanīja kundze no Celtnieku ielas un pauda bažas par gājēju un braucēju drošību ejā starp šās ielas 12. un 14. namu. "Iebrauktuvē ir liels četrstūrains caurums. Vakaros un naktīs nedeg neviena laterna. Dzīvoju tieši pretim šai vietai un pa logiem redzu, ka tur staigā ļaudis, arī bērni," sacīja Leonora Ļesina. Viņa bažījas, ka var notikt kārtējā nelaime: "Mēģināju sazvanīt domes karsto tālruni, bet pagaidām man to nav izdevies izdarīt."

Skurbulī taranē vilcienu

Naktī uz 20.novembri uz dzelzceļa pārbrauktuves iereibis vīrietis, vadot automašīnu "Audi A6", ietriecies kravas vilcienā. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse informēja, ka negadījums noticis pulksten 3.55 Cukura ielā. 1969.gadā dzimušais Gļebs, alkohola reibumā vadot "Audi A6" virzienā no Pulvera ielas uz Cukura ielu, nebija ņēmis vērā sarkano signālu un izraisījis sadursmi ar vilciena sastāvu.

Negadījumā cietis pats "Audi" vadītājs Gļebs, viņš nogādāts Centrālajā slimnīcā. "Pārgalvīgais braucējs dzimis laimes krekliņā, un, paldies Dievam, automašīnā nav bijuši pasažieri," norādīja J.Knīse. "Tā kā negadījuma izraisītājs un cietušais ir "Audi" vadītājs pats, ir pieņemts lēmums par atteikšanos sākt kriminālprocesu, bet uzsākt administratīvo lietvedību."

18.novembrī ap pulksten 23.30, vadot auto kunga prātā, pieķerts 1982.gadā dzimušais Pēteris. Kad Ceļu policijas darbinieki Dorupes ielā apstādinājuši automašīnu "Mitshubishi Galant", izrādījies, ka Pēteris pie stūres sēdies 1,25 promiļu stiprā reibumā, kā arī bez vadītāja apliecības.

Ķeza ar karogiem

18.novembrī ap pulksten 6.30 SIA "Jaunliepāja" sētniece konstatējusi, ka nenoskaidroti vīrieši nozaguši trīs valsts karogus no dzīvojamiem namiem Emīlijas un Augustes ielā. Valsts policijā par notikušo uzsākta izmeklēšana pēc Krimināllikuma 180.panta 1.daļas – par zādzību.

Pašvaldības policijas darbinieki 11. un 18. novembrī konstatējuši 59 pārkāpumus, kad nav bijis izkārts valsts karogs. Policijas preses sekretāre Ineta Mikute pastāstīja, ka lielākajā daļā gadījumu karogus, kā to paredz noteikumi, nebija izkāruši privātnamu īpašnieki dažādās Liepājas vietās – Rīgas, Raiņa, Zirņu, Avotu, Ezera, Kazdangas, Vānes un citās ielās. Visos gadījumos sastādīts pārkāpuma protokols, policija uzsākusi administratīvās lietvedības. Par sodu lems tiesa, bet likums par šādu pārkāpumu vainīgajam paredz piemērot naudassodu līdz 50 latiem.

Salauž durvis

18.novembrī drīz pēc pusnakts Ganību ielā 19 kāda sieviete konstatējusi, ka viņas paziņa kopā ar diviem draugiem salauzuši dzīvokļa durvis. Mājokļa saimniece vērsusies policijā ar iesniegumu, jo viņai esot radīti materiāli zaudējumi 50 latu apmērā.

Nepieskatīta uguns nodara postu

18.novembrī ap pulksten 15.30 Tadaiķu pagastā pie Šalku mājām 1932.gadā dzimis vīrietis veicis automašīnas remontdarbus, kādēļ, iespējams, izcēlies ugunsgrēks, informēja Liepājas Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Izdegusi garāža, sadegusi automašīna "BMW", kā arī divām garāžām bojāts jumts. Tajā pašā dienā ap pusdeviņiem vakarā Liepājā, Nākotnes ielā 5, iespējams, pārkurināta dūmvada dēļ izdegusi pirts ēka 16 kvadrātmetru platībā. Abos gadījumos īstos iemeslus un zaudējumus vēl precizē.

Iekāro gan grādīgo dziru, gan apavus

18.novembrī īsi pirms deviņiem vakarā veikalā "Maxima", Klaipēdas ielā 62, aizturēts 1971.gadā dzimušais Andrejs, kurš centies iznest pudeli vīna, nesamaksājis 1,89 latus. Ap pusdesmitiem vakarā turpat pieķerti 1978.gadā dzimušais Romans un 1979.gadā dzimušais Vitālijs, kuri centušies iznest cigaretes, kurpes un dezodorantu par kopējo summu 62,36 lati. Bet 19.novembrī ap pulksten 10.30 veikalā "Birzs", Skrundas ielā 20b, aizturēts 1979.gadā dzimušais Sergejs, kurš no tirdzniecības zāles mēģinājis iznest majonēzi, pelmeņus un cigaretes 2,32 latu vērtībā.

Sasit poda skalojamo kasti

Valsts policija saņēmusi sūdzību: 19.novembrī īsi pirms trijiem naktī konstatēts, ka Latvijas 1.rokkafejnīcas tualetē sasista poda skalojamā kaste. Materiālais zaudējums un enerģiskais apmeklētājs tiek noskaidroti.

Bārā atņem telefonu

19.novembrī ap puspieciem rītā bārā "777", Lielajā ielā 12, 1981.gadā dzimušam vīrietim divi nepazīstami vīrieši atņēmuši mobilo tālruni, radot 45 latus lielu zaudējumu. Policija pārbauda aizdomās turamos.

Mācību auto iestūrē žogā

18.novembrī īsi pirms pulksten 12 Liepājā, Dzintara ielā, 1962.gadā dzimusī instruktore apmācījusi vadīt auto 1985.gadā dzimušou kursanti. Jaunā sieviete, stūrējot mācību mašīnu "Škoda Octavia", krustojumā ar Dārtas ielu veicot labā pagrieziena manevru, nav novaldījusi stūri un iebraukusi Dzintara ielas 46.nama žogā.

Auto iebrauc vaļējā akā

19.novembrī dažas minūtes pēc pulksten 11, automašīnas "Opel Omega" vadītājam braucot pa Strazdu ielu, spēkrats uzbraucis neaizvērtai ūdens notekšahtai. Sabojāts priekšējais ritenis.

Zvēri uz ceļa

19.novembrī mūspusē divus satiksmes negadījumus izraisījuši dzīvnieki. Ap pusdeviņiem rītā automašīnas "Škoda Fabia" vadītājs, braucot pa vietējas nozīmes ceļu virzienā no Jūrmalciema uz Nīcu, uzbraucis stirnai. Ap pusseptiņiem vakarā automašīnas "Honda FR–V" vadītājs Rucavas pagastā, Liepājas – Klaipēdas autoceļa 44.kilometrā, uzbraucis alnim. Dzīvnieki dzīvi, cilvēki nav cietuši.

Valsts svētkos – atskurbtuvē

Daudz liepājnieku valsts dzimšanas dienu pavadījuši atskurbtuvē. Liepājas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute informēja, ka īslaicīgās aizturēšanas telpās pagājušās nedēļas nogalē ievietoti 24 vīrieši un divas sievietes.

"Citadelē" naktī pārdod vīnu

17.novembrī pulksten 22.32 Pašvaldības policijas Analītiskā dienesta darbinieki veikalā "Citadele", Rojas ielā 5, konstatējuši, ka pārdevēja, 1987.gadā dzimusī Onna Č. pārdevusi pudeli vīna pēc likumā noteiktā laika. Uzsākta administratīvā lietvedība.

Klaidoņi kurina ugunskuru

19.novembrī īsi pirms astoņiem vakarā ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Laivu ielu, kur iepretim 4.namam bijis sakurts ugunskurs. VUGD Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva pastāstīja: notikuma vietā glābēji konstatējuši, ka bezpajumtnieki sakurinājuši prāvu ugunskuru, lai sasildītos. Uguns nodzēsta, kā arī izsaukta Pašvaldības policija, lai situācija neatkārtotos. Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute informēja: klaidoņiem izteikts brīdinājums, kā arī atgādināts, ka pajumti var meklēt Nakts patversmē.

Bērni aizdedzina savu guļvietu

20.novembrī pusstundu pēc pusnakts atskanējis trauksmes signāls no J.Janševska ielas 18. Talkā saukti glābēji, jo vienā no divstāvu mājas pirmā stāva dzīvokļiem bija izcēlies ugunsgrēks. Degusi bērna gultiņa 4 kvadrātmetru platībā, kā arī gruzdējis sienas apšuvums. Cilvēki ugunsnelaimē nav cietuši – iemītnieki bija paspējuši no piedūmotā dzīvokļa izskriet vēl pirms glābēju ierašanās. No medicīniskās palīdzības dzīvokļa iemītnieki atteikušies. Zaudējumi vēl tiek precizēti, bet tie nebūs lieli, jo dzīvoklis apdrošināts. VUGD speciālisti noskaidrojuši, ka ugunsnelaimes iemesls bijušas bērnu rotaļas ar uguni – liesmas izcēlušās gultā bērnistabā.

Klients nodod ļergas tirgoni

16.novembrī drīz pēc pulksten četriem dienā Pašvaldības policijas Analītiskā dienesta darbinieki, pārbaudot saņemto informāciju, Cīruļu ielā 4 pie mājas aizturējuši vīrieti, kurš bija iegādājies 0,7 litrus nelegālā alkohola. Vīrietim sastādīts protokols par nelegālā alkohola iegādāšanos. Pārbaudot 2.dzīvokli, kur nelegālā dzira bija pirkta, konstatēts, ka dzīvokļa īrniece – 1961.gadā dzimusī Larisa K. glabā nelegālo alkoholu. Viņai bija jāuzraksta paskaidrojums par nelegālā alkohola tirdzniecību, uzsākta administratīvā lietvedība.