Kurzemes Vārds

08:13 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Cīnāmies ar sekām
Andris Bražis,
Komunālās pārvaldes tehniskais direktors komunālajos jautājumos

Tuvojoties gada beigām, arvien vairāk tumsa gūst virsroku pār diennakts gaišajām stundām. Dzirdam liepājnieku pārmetumus, ka pilsētā daudzviet ielu apgaismojums nav kārtībā vai pat tāds nav ierīkots vispār. Kopš šā gada februāra pašvaldība ielu apgaismes sistēmu pārņēma savā pārziņā. Un esam darījuši, ko spējam. Diemžēl šīs spējas ierobežo niecīgais finansējums, kas atvēlēts ielu apgaismojuma sakārtošanai. Būtībā mēs netiekam pie rekonstrukcijas darbiem un uzlabojumu veikšanas, jo līdzekļu pietiek vien bojājumu novēršanai un gaismas atjaunošanai tajās vietās, kur sistēma vēl pēdējiem spēkiem funkcionē.

Šogad 55 adresēs esam mainījuši sabojājušos kabeļus, sadales, likuši apgaismes stabus. Ir vismaz 50 adreses, kurām ķersimies klāt nākamgad. Šogad apgaismojumam ir atvēlēti 150 tūkstoši latu, nākamgad, ja apstiprinās šādu finansējumu, plānoti 250 tūkstoši. Tas ir daudz par maz. Ar pusmiljonu jau kaut ko varētu iesākt. Grūtsirdīgi skatīties, kā ceļu nozare nespēj apgūt šogad piešķirto finansējumu ielu rekonstrukcijai, bet mēs sēžam bez darba.

Ielu apgaismojuma sistēma ir sen novecojusi gan morāli, gan fiziski, kabeļi ir pārslogoti, un tie iziet no ierindas. Mēs cīnāmies ar sekām, jo cēloņiem naudas nepietiek. Šo situāciju varētu salīdzināt ar ielu bedrīšu lāpīšanu, kas ir tikai pagaidu risinājums.

Kopš pašvaldība pārņēma ielu apgaismes sistēmu, esam pamatīgi apzinājuši esošo situāciju, bet uzlabojumi būs atkarīgi no pieejamā finansējuma. Šobrīd ielu apgaismojuma sakārtošana, ja raugās no piešķirto līdzekļu apjoma, nav pašvaldības prioritāro darbu sarakstā.

Bez lukturīša – grūti
Andra Bīskapa,
abonēšanas centra "Diena" piegādes instruktore

Rudenī, ziemā, agros pavasaros, kad gaišs ir tikai dažas stundas dienā, gājējiem nav viegli pārvietoties pa Liepājas ielām. Protams, ir vietas, un tādu daudz, kur gaismas pietiekoši, bet ir rajoni, ielas, kurās apgaismojuma vai nu nav vispār, vai tas ir ļoti vājš.

Pastnieki ir tās profesijas ļaudis, kuriem jāstaigā kājām jebkuros laika apstākļos. Līst vai snieg, bet, ja vēl pastkastītes jāmeklē pilnīgā tumsā, tad gan par vieglu šo darbu nu nekādi nenosaukt. Apbrīnojami un slavējami tie darba darītāji, kas savus pienākumus veic nekurnēdami, ielas un trotuāri gaiši vai tumši. Arī pati esmu rīta agrumā iznēsājusi avīzes un zinu, ka tumšo vietu Liepājā diezgan daudz. Piemēram, Zaļajā birzī, Vērgales, Kuldīgas, Lēņu, Skrundas un citas ielas. Par gaišām vietām nenosauksi Zaķu, Bernātu, Ezera u.c. ielas.

Viena lieta neapgaismotās ielas, otra – tumšās kāpņu telpas, jo pastkastītes atrodas māju iekšienē. Arī kāpņu telpās nākas piedzīvot ne tos omulīgākos brīžus, tumsā meklējot īsto pasta kasti. Zinu cilvēku, kurš neapgaismotā kāpņu telpā izmežģīja potīti. Cits rīta agrumā tumsā sadūra kāju uz naglas, kas bija iedzīta dēļa galā, kurš mētājās uz ielas.

Ne jau tikai pastnieki ir tie, kuriem kājām jāstaigā pa tumšām ielām un kāpņu telpām. Netrūkst arī citu profesiju pārstāvju, piemēram, ātrās palīdzības mediķi, policisti u.c. Un, ja vēl tumsā jāmeklē, kāds ir mājas numurs, tas prasa kā laiku, tā pacietību. Kāpēc māju numuri nevar būt piestiprināti pie namiem pēc vienas konkrētas shēmas, lai nebūtu jāmaldās? Vai tad tas tik grūti? Mēs saviem pastniekiem izsniedzam gan lukturīšus, gan atstarojošās vestes un vēl speciālus atstarotājus. Lai vismaz viņi redz ceļu un paši būtu tumsā pamanāmi.