Kurzemes Vārds

20:48 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vēstule

Pieklauvēt dvēselei

Velnciemā, Valtera bibliotēkā, māksliniece Iveta Gailiša sarīkoja saviesīgu tikšanos, pēc vairāku gadu pārtraukuma uzstājoties kopā ar pašas veidotu jauniešu trupu. Vokāli muzikālo uzvedumu ar devīzi "Pieklauvē dvēselei" krāšņoja Ivetas pašas zīmējumu un glezniņu ekspozīcija, kā arī kluba "Helikons" dalībnieces Dzidras Šmites grafikas. Ielūgto viesu vidū bija literāti Olafs Gūtmanis, Modris Zihmanis, Irma Markopa, kluba prezidente Ērika Birzkopa. Muzicēšanas brīvbrīžos dzejnieki uzstājās ar saviem gara ražojumiem, mundrinoties pie kafijas tases.

Sadziedāšanā organiski iekļāvās Austra Pumpure un viņas bērni, bet epizodes no vakarēšanas iemūžināja fotomāksliniece Irina Tīre, kuras iepriekšējais visai plašais mājoklis vai veselu desmitgadi bija iecienītākā Liepājas mākslinieku tikšanās vieta.

Ik pa brītiņam viesu vidū uzmirdzēja bibliotēkas dvēselīte Elita Pole ar greznu paplāti rokās, papildinot auksto galdu ar līksmes dieva Dionīsa dzērienu no sudraba biķerīšiem, piedāvājot degustēšanai ar galma dāmai raksturīgu eleganci.

Paldies jāpateic arī trenerei Ausmai Lēmanei par fiziskās stājas mācību, kas var lieti noderēt ne vien vārdā nenosauktiem vecākās paaudzēs dzejdariem, bet arī viņu vienaudzēm. Nākamā vakarēšanas reize – janvāra otrā trešdiena tajā pašā vietā un stundā, un tā turpināsies katru otro kalendāra mēnesi.

Modris Zihmanis