Kurzemes Vārds

22:39 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Vēl vairāk par grāmatām un rakstniekiem
Daina Meistere

Bērnu bibliotēka "Varavīksne" ir vieta, kur labprāt iegriežas mazie lasītāji. Bibliotekāre Aija Dirnēna sagatavojusi vairākus stāstījumus par tiem autoriem, kas iekļauti skolas programmās. Piemēram, bibliotēkā ciemojās Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskolas trešo klašu skolēni, lai paplašinātu savas zināšanas par Māras Cielēnas daiļradi. Lai bērnos radītu lielāku interesi, ir apskatāmas gan autores grāmatas, gan var noklausīties stāstījumu par viņas bērnību un to, kā viņa raksta. Bērniem patīk uzdot jautājumus, viņi arī kopā ar skolotāju uzzīmējuši ilustrācijas M.Cielēnas pasakām, kuras atnesa uz bibliotēku. Bet Centra pamatskolas sestajai klasei A.Dirnēna stāstīja par Kārļa Skalbes pasakām. Arī citu skolu skolēni, kuriem ir dziļāka interese par mācību grāmatās aprakstītajiem rakstniekiem un viņu darbiem, ir gaidīti bibliotēkā "Varavīksne".

Sāk semināru ciklu, lai uzlabotu mediķu un pacientu saskarsmi
Kristīne Pastore

Piektdien Liepājas domes sēžu zālē notika pirmais seminārs mediķiem ciklā "Komunikāciju procesa uzlabošana mediķu un pacientu saskarsmē". To rīko domes Sabiedrības veselības daļa. Kā atzina tās vadītāja Anda Bergmane, seminārs organizēts, pamatojoties uz situācijas izpēti veselības aprūpē Liepājā un visā valstī, kā arī analizējot mediķu un pacientu biežāk uzdotos jautājumus un izteiktos viedokļus.
Semināru vadīja Rīgas Stradiņa Universitātes Psihosomātiskās medicīnas katedras vadītāja profesore Gunta Ancāne. Sarunā ar "Kurzemes Vārdu" viņa uzsvēra, ka ir svarīgi, lai ārsts prastu ar pacientu veidot tā saucamās terapeitiskās attiecības. Tas nozīmē veiksmīgi ārstēt slimību, kā arī rast savstarpējo emocionālo kontaktu, kas ārstēšanās procesā ir ļoti svarīgs. "Ne velti saka, ka, izrunājoties ar labu ārstu, cilvēkam kļūst vieglāk," viņa sacīja. "Ja tā notiek, tad ir izveidojušās šīs terapeitiskās attiecības, un par to mēs arī runāsim ar jūsu ģimenes ārstiem."
Ģimenes ārste Inese Aivare no Grobiņas uzsvēra: "Šādus seminārus vajadzētu rīkot regulāri, lai tad, kad mēs vairs nezinām, kā rīkoties, mums būtu no kā šīs zināšanas pasmelt. Jo cilvēki ar savu ikdienu ir tik ļoti nomākti, ka nereti pie ārsta tas viss nāk ārā, un mums ir jāprot ar to tikt galā."
Tas ir tikai pirmais seminārs, uz kuru bija pulcināti Liepājā un rajonā strādājošie ģimenes ārsti. Uz nākamajiem semināriem aicinās gan mediķus, gan citus veselības aprūpes iestādēs strādājošos.

"Latvijas pasts" ignorē klienta vēlmes

Novembra vidū rakstījām par gadījumu, kad Dzintara ielā 82 dzīvojošā Zigrīda kāpņu telpā bija atradusi izmētātas vēstules. Zigrīdas kundze arī stāstīja, ka nesaprot, kāpēc viņas sūtījumi nonāk mājas pastkastītē, ja viņa savas biežās prombūtnes dēļ abonē abonenta kastīti pasta nodaļā, kas atrodas lielveikalā "Sala XL". Toreiz, skaidrojot šo gadījumu, "Latvijas pasta" Liepājas reģionālās nodaļas amatpersonas atvainojās klientei, atzīstot savu vainu, un solīja, ka turpmāk visi viņas sūtījumi nonākšot šajā, nevis mājas pastkastītē. No šī atgadījuma nav pagājušās pat divas nedēļas, bet viss atkal pa vecam. Zigrīdas kundzei adresētie sūtījumi atkal nonāk mājas pastkastītē, nevis abonenta kastītē, kā bija solīts. "Es nesaprotu, kas tā ir par iestādi," sieviete ir sašutusi. "Vai tiešām tur nespēj izdarīt savu darbu kārtīgi? Par ko es tādā gadījumā maksāju abonenta maksu par kastīti, ja manus sūtījumus vienalga tajā neievieto?"

Neatbalsta "Dzintariņa" ēkas privatizāciju

Pilsētas domes Finanšu komitejas sēdē deputāti vienbalsīgi nolēmuši nenodot privatizācijai nekustamo īpašumu Dzintara ielā 90, kur atrodas pirmsskolas izglītības iestāde "Dzintariņš". Galīgo lēmumu deputāti pieņems domes sēdē 30.novembrī. Pašvaldība augusta beigās saņēma Aivara Sproģa privatizācijas ierosinājumu nekustamajam īpašumam Dzintara ielā 90, kas pieder Liepājas pilsētas pašvaldībai un kurā ir nedzīvojama ēka, astoņas palīgēkas un zemes gabals 8098 kvadrātmetru platībā. Jau iepriekš šis jautājums izskatīts Liepājas domes Privatizācijas komisijas sēdē, tajā nolemts nenodot privatizācijai šo nekustamo īpašumu, jo tas nepieciešams pašvaldības funkciju veikšanai – bērnudārza "Dzintariņš" izvietošanai. Liepājas pirmsskolas izglītības iestāde "Dzintariņš" pirmsskolas vecuma bērniem nodrošina vidēji 264 vietas. Finanšu komitejas sēdē atteikumu privatizēt šo ēku pamatoja ar bērnudārzu trūkumu pilsētā. Nododot nekustamo īpašumu Dzintara ielā 90 privatizācijai, tas kļūtu par privātīpašumu un tādējādi rastos draudi īstenot bērnudārzā pirmsskolas izglītības programmu, arī piecus un sešus gadus veco bērnu obligāto sagatavošanu skolai.

Nodos sabiedriskajai apspriešanai

Pilsētas domes Attīstības komitejā atbalstīts priekšlikums nodot sabiedriskajai apspriešanai detālplānojuma projektu teritorijai Jūrmalas parka ziemeļu daļā starp Roņu ielu, Zvejnieku aleju, Kūrmājas prospektu un Baltijas jūras krasta līniju. Lēmums "Teritorijas plānošanas likuma" noteiktajā kārtībā sniegs iespēju sabiedrībai izteikties par izstrādāto detālplānojumu minētajai teritorijai. Ministru kabineta noteikumos noteiktajā kārtībā tiks izsludināta detālplānojuma pirmās redakcijas sabiedriskā apspriešana. Jautājums nodots izskatīšanai Būvniecības konsultatīvajā padomē.