Kurzemes Vārds

17:32 Pirmdiena, 6. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 26. un 27.novembrī

1926.

Liepājas filharmonija pēc ilgas gaidīšanas uzsākusi pārdot abonementa kārtes simfoniskajiem koncertiem. Tās strauji izpērk. Pirmais koncerts ar Bēthovena atceres programmu paredzēts nākamā gada sākumā.

Ostmalā aizturēts matrozis Mackevičs ar kontrabandu: 1 pudeli ārzemju vīna, šokolādi un 5 pāriem zīda zeķu. Muitas valde soda viņa ar 146,75 latiem un visas mantas konfiscē atklātai izsolei.

1936.

Blaumaņa pamatskolas 4.klases skolniece, 11 gadu vecā Irene Miķelsone pēc stundām kopā ar citām meitenēm gājusi uz mājām, taču mājās nav ieradusies. Nav zināms, kur viņa palikusi. Irenei galvā bija skolas formas cepure, mugurā tumši zils mētelis ar sarkanām svītrām, kājās melnas lakādas kurpes.

Miris Liepājas bākas bijušais pārzinis, tālbraucējs kapteinis Gustavs Pārups. Lielāko daļu sava mūža viņš pavadījis uz jūras. Neraugoties uz krievu un japāņu karā gūtā ievainojuma sekām, Pārups 1919.gadā brīvprātīgi iestājās Latvijas armijā un kā jūras virsnieks piedalījās brīvības cīņās. Pēc tam demobilizējās un bija Kolkas, pēc tam Liepājas bākas pārzinis. Pēc viņa sēro sieva ar četriem bērniem.

Gatavojot Liepājas sabiedrību krievu klasiķa A.Puškina dienām, kas notiks nākamā gada februārī, Liepājas pilsētas krievu pamatskolā notika mākslinieka Kļimova lekcija par Puškina laikabiedriem – māksliniekiem Kiprenski un Tropiņinu.

1946.

Pilsētas gāzes tīkla atjaunošanu Gāzes, ūdens apgādes un kanalizācijas trests uzsāka tūlīt pēc kara beigām. Pusotra gada laikā izremontēti un iztīrīti gāzesvadi ap 50 kilometru garumā. Nākamajā gadā pilsētas gāzes tīkla atjaunošanu pabeigs pilnīgi. Izstrādāts un apstiprināts plāns kā vadu remontiem 10–15 kilometru garumā, tā arī otrās krāsns izbūvei Gāzes fabrikā.

Liepājas 2.iecirkņa tautas tiesa soda ar brīvības atņemšanu uz 2 gadiem, konfiscējot personīgo mantu, tirgotājas Bertu Vīdneri un Annu Greberi. Abas ir gaļas tirgotājas un ilgu laika posmu ļaunprātīgi izvairījušās no valsts nodokļu maksāšanas.