Kurzemes Vārds

17:10 Pirmdiena, 6. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Novada ziņas īsumā

Iesaistās akcijā "Siltās kājas"

Nīcas pensionāru kopas "Ziedēt arī atvasarā" rokdarbu pulciņa "Vēlziedes" dalībnieces un vēl vairākas pagasta pensionāres labprāt iesaistījās Ziemassvētku akcijā "Siltās kājas", noadot ap simt pāru krāšņu, siltu zeķīšu bērnu namu bērniem, pastāstīja pagasta mūžizglītības koordinatore Gunita Šime.

Pulciņa "Vēlziedes" vadītāja Anna Cērpa ir gandarīta, ka visas dalībnieces bijušas ļoti paklausīgas un čaklas – teikusi, ka katrai jānoada desmit pāru, un tā arī ir. Tagad uzadītās zeķītes izkārtotas jaukā izstādē, bet rokdarbnieces vēl turpinās gatavot dāvanas līdz pat decembra vidum.

Tumšajā laikā pie kopas "Ziedēt arī atvasarā" dalībniecēm viesojās Vēsma Cibule un Ārija Jozefa. Svecēm bagātīgi rotātajā telpā Nīcas Mūzikas skolas audzēknes Madaras Jēkabsones flautas skaņu pavadījumā viešņas runāja dzeju un stāstīja par svecēm, mudinot ar gaišumu dvēselē gaidīt Ziemassvētkus.

Kopas dalībnieces vēlreiz sveica un labus vārdus veltīja savai vadītājai Annai Mūrēnai, kas Latvijas dzimšanas dienā tika sveikta kā nominācijas "Gada nīceniece – 2006" ieguvēja. Par viņu bija teikts: "Viņa ir saprotoša, enerģiska un izdomas bagāta, prot strādāt ar cilvēkiem. Viņas klātbūtnē vienmēr ir patīkami un interesanti. Anniņa ar lielu entuziasmu, neatlaidību, atbildības izjūtu un neizsīkstošu enerģiju vada pensionāru kopu. Un, ja ko organizē, tad ar lielu precizitāti, turklāt bez jebkāda atalgojuma. Pateicoties Annas kundzei, pensionāru kopa darbojas jau piekto gadu, un saturēt kopā 38 dažādas sievietes nemaz nav viegli. Pensionāru kopai nevaru iedomāties labāku vadītāju."

Maina elektrības līnijas balstus
Viktors Ulberts

Lai uzlabotu elektroapgādes drošību un kvalitāti lietotājiem, uzņēmums regulāri maina elektroapgādes balstus, pastāstīja valsts akciju sabiedrības "Latvenergo" sabiedrisko attiecību speciālists Andris Siksnis. Šādi darbi novembrī notikuši arī Liepājas rajonā.

Novembrī balsti mainīti Liepājas rajona Durbes novada Tadaiķu līnijā 20kV A–482, un to veikuši Rietumu elektrisko tīklu darbinieki. Jau minētajā līnijā pavisam tiks nomainīti 44 balsti. Šis darbs "Latvnergo" jāveic regulāri, jo koka balsti, kā jau visas citas lietas, laika gaitā nolietojas. Tas notiek periodiski visos uzņēmuma Sadales tīkla reģionos. "Latvenergo" Sadales tīkla Rietumu reģionā vien gada laikā tiek nomainīti ap 5000 balstu, norādīja A.Siksnis. Pirms tam uzņēmuma speciālisti veic defektēšanas darbus – nosaka fiziskā novecojuma stāvokli, rūsēšanas pakāpi, tas ir, vai balsts vēl ir derīgs, vai arī savu mūžu nokalpojis. Vidējais balsta kalpošanas ilgums ir aptuveni 35 līdz 40 gadi.

Balsti tiek izgatavoti tepat Latvijā, akciju sabiedrības "Latvenergo" Sadales tīkla struktūrvienībā – Koka balstu ražotne, kas atrodas Jelgavā. Tie, protams, iepriekš tiek speciāli ķīmiski apstrādāti, lai kvalitatīvi kalpotu paredzēto laikposmu atbilstoši Latvijas laika apstākļiem, piebilda A.Siksnis.

Ražas svētkos cildinās labākos lauksaimniekus
Pēteris Jaunzems

Rītvakar pulksten 21 Gaviezes Kultūras namā sāksies "Ražas balle", kurā apsveikumus saņems tie dažādās nozarēs strādājošie lauksaimnieki, kas šo gadu aizvadījuši ne tikai centīgā darbā, bet arī guvuši panākumus savas saimniecības attīstīšanā.

Kultūras nama vadītāja Inga Zandberga "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka cūkaudzēšanā pagastā priekšgalā izvirzījušās Bērtuļu, Rimmu un Bergmaņu ģimenes, bet graudkopībā vislabāk veicies Andrejam Birzem, Mirdzai un Jānim Ķesteriem, Medņu ģimenei, kā arī Andim Kalniņam, Ojāram Jēkabsonam, Uldim Jaunzemim un Kārlim Šukulejam. Rapša audzēšanā pagastā bez konkurences pagaidām Edgars Cīrulis. Arī viņš par to saņems atzinību.

Gavieznieki lepojas, ka arī viņu pusē ir cilvēki, kas cenšas strādāt ar videi draudzīgiem paņēmieniem. Par panākumiem bioloģiskajā lauksaimniecībā "Ražas ballē" godinās Ilgu Mežvidu, Inesi Kurpu un darbīgo Neilandu ģimeni. Vislielākā konkurence esot piensaimniecības jomā. Šeit par labākajām atzītas Zaķu, Bārtuļu, Tereščenko un Šternbergu ģimenes, kā arī Aina Gončare un Teodors Ķepals, bet zīdītājgovju audzēšanā priekšplānā izvirzījusies Zinbergu ģimene.

Ražas svētkos sumināt paredzēts arī dārzeņu audzētājus. To tīrumos vislabāk veicies Ilzei Straņģei, Terezijai Gūtmanei un Putniņu ģimenei. Spūdu ģimene savukārt atzinību izpelnījusies par iestādīto bērzu birztalu. Ballē netikšot aizmirsti arī pagasta prasmīgākais vīndaris Mārcis Jukša un celtnieki. Jaunu kūti šogad uzcēlusi Kidiku ģimene, bet Eiropas standartiem atbilstošas siltumnīcas būvē Aivars Kudrovskis.

Kad apsveikumi un amatieru sniegtais koncerts būs izskanējis, pulksten 22 sāksies balle kopā ar grupu "Klaidonis". Ieeja uz dančiem – 2 lati, taču jāņem vērā, ka paredzēta biļešu loterija un veiksmīgākos apmeklētājus gaida tādas lepnas balvas kā, piemēram, elektriskais zāģis, graudu un kartupeļu maisi, izrakstīti cimdi un citas. Būšot arī saldā balva – torte.