06:15 Svētdiena, 17. novembris

Arī savā laukumā pieveic kadetes
Miks Kuncītis

Vakar uzvaru Latvijas Sieviešu basketbola līgā izcīnīja "Liepājas metalurga" dāmas, kas, spēlējot savā laukumā, ne bez pūlēm pieveica "RS/Kadetu izlasi" – 69:57 (21:15, 3:13, 22:13, 23:16).
"Liepājas metalurga" basketbolistēm tā bija LSBL otrā apļa pirmā spēlē, kurā mūsu dāmas tikās ar vecuma ziņā jaunāko līgas komandu. Abu vienību pirmajā tikšanās reizē liepājnieces maz pieredzējušajām rīdziniecēm neatstāja ne mazākās cerības uz panākumu, svinot uzvaru ar 96:47.
Šoreiz mūsējām tik viegli neklājās, un mača pirmajā pusē veiksmīgākas pat bija viešņas, kas, sākumā izvirzoties vadībā, pirmo ceturtdaļu tomēr noslēdza zaudētāju lomā ar mīnus seši. Taču jau nākamās ceturtdaļas ievadā iedzinēju lomā atkal tika nostādītas mājinieces, kuras šajās desmit minūtēs spēja gūt tikai trīs punktus. Nebūt nevar teikt, ka rīdzinieces mūsu meiteņu uzbrukumus slāpēja vairāk nekā pirmajā ceturtdaļā, jo liepājnieces arī no šķietami labām metienu pozīcijām nespēja gūt punktus, atpūtā ejot "Liepājas metalurgam" mīnus četri.
Droši vien lūzums šajā mačā tika panākts trešajā ceturtdaļā, kad liepājnieces ar ciešu un organizētu darbību aizsardzībā spēja apturēt nepiekāpīgi uzstājīgās viešņas, kas galvenokārt savus uzbrukumus veidoja uz groza apakšu. Ja otrā puslaika sākumā mūsējo agresivitāte acīmredzamus augļus nedeva, tad jau spēles izskaņā rīdzinieces ātruma ziņā vairs nespēja izsekot mūsu meiteņu sadarbībai, kas lielākoties beidzās sekmīgi. Spēles pēdējās minūtēs kārtējo reizi savas snaiperes dotības apliecināja Laura Zuzāne, bet groza tuvumā sekmīgi darbojās mūsu komandas līdere Viktorija Nazarova, kuru apturēt viešņas spēja vienīgi ar pārkāpumu. Šajā mačā gribētos uzslavēt arī jauno Kristīni Bauzi, kas sev atvēlētajā laikā laukumā godam paveica smagu darbu aizsardzībā un arī uzbrukumā pielika savu roku, lai liepājnieces izcīnītu ceturto uzvaru šajā sezonā. Rezultatīvākā mūsējo rindās bija Laura Zuzāne ar 21 punktu, bet Viktorijas Nazarovas kontā 20.
Nākamo spēli "Liepājas metalurga" basketbolistes aizvadīs 29.novemberī Rīgā, kad mūsējām pretī stāsies "LU/US" meitenes.

Izcīna Kuldīgas kausu
Andris Sudmalis

Pagājušajā nedēļā Kuldīgā jau 42. reizi norisinājās Kuldīgas Sporta skolas kausa izcīņa šahā jauniešiem, kurā piedalījās Liepājas, Rīgas, Jelgavas, Dundagas, kā arī Kuldīgas pilsētas un rajona jaunie šahisti.
Ārkārtīgi sīvā cīņā ar 16,5 punktiem no 21 iespējamā 16 komandu vērtējumā uzvaru izcīnīja Liepājas Kompleksās sporta skolas pirmā komanda, kuras sastāvā spēlēja Ritvars Reimanis, Arkādijs Kovaļevskis un Jānis Veits.
Savus tuvākos sekotājus jelgavniekus Liepājas pirmā komanda apsteidza tikai par puspunktu, savukārt liepājnieku otrai vienībai (Sergejs Šarutins, Pauls Vasilis, Aleksandrs Černogorovs), kas ar 12,5 punktiem ierindojās 4.vietā, līdz goda pjedestālam puspunkta pietrūka.
Individuāli labāko rezultātu uzrādīja Arkādijs Kovaļevskis, kurš, spēlējot pie otrā galdiņa, sasniedza maksimāli iespējamo punktu skaitu – 7 no 7. Ritvars Reimanis pie pirmā galdiņa palika piektais (4,5 punkti), Aleksandrs Černogorovs (5,5 punkti) pie trešā galdiņa ieņēma 3.vietu, bet Jānis Veits (5 punkti) – 4.vietu.

Uzvaras pamatus ielika otrā maiņa

Sestdien "Liepājas metalurga" hokejisti Daugavpilī aizvadīja svarīgu spēli pret pēdējā laikā savu sniegumu uzlabojošo "Latgali" un izcīnīja uzvaru ar 4:2 (2:0, 1:0, 1:0).
"Liepājas metalurgs": vārtsargs – Dmitrijs Žabotinskis; pirmā maiņa – Pavlo Borisenko, Valērijs Kuļibaba, Aleksandrs Jermakovs (uzbrucēji), Mihails Bogdanovs, Ruslans Borisenko (aizsargi); Oļegs Koreškovs, Valentīns Feoktistovs, Darjus Lelens, Sergejs Ļouškins, Edmunds Kniksts; Sergejs Daņilovs, Viktors Lobačovs, Raitis Pujāts, Georgijs Čirkovs, Kristaps Bužāts; Povils Verenis, Toms Tiļļa, Gunārs Skvorcovs, Aleksandrs Gravšins, Tads Kumeļausks.
Latgalieši iepriekšējā mačā bija izcīnījuši pārsteidzoši pārliecinošu uzvaru mačā pret valsts čempioniem – vienību "Rīga 2000" (5:2) un savu skatītāju klātbūtnē labprāt būtu tikuši arī pie vicečempionu skalpa.
Liepājnieku rindās šajā spēlē atgriezās divi savainojumus izārstējušie spēlētāji (Jermakovs un Kniksts), un mūsējo sastāvs cīņā pret "Latgali" jau izskatījās teju vai optimāls, tiesa, ceturtajā maiņā vieta jau tradicionāli atradās arī jaunajiem spēlētājiem.
Šķietami stabilu pamatu uzvarai pirmā perioda vidusdaļā ielika "Liepājas metalurga" otrais virknējums. Devītajā minūtē pēc Lelena un Koreškova piespēlēm rezultātu atklāja viens no mūsu rezultatīvākajiem aizsargiem Ļouškins, bet nepilnas piecas minūtes vēlāk, spēlējot vairākumā, Lelens panāca jau 2:0 viesu labā. Šoreiz Ļouškins jau darbojās asistenta lomā, bet savu otro punktu mačā nopelnīja daugavpilietis metalurgu rindās – Koreškovs.
Nokļūstot neapskaužamā situācijā, laukuma saimnieki vienus vārtus atguva, taču liepājnieki, turpinot spēlēt aktīvi, atjaunoja divu ripu pārsvaru – atgriezies pēc savainojuma izārstēšanas, jau otrajā mačā pēc kārtas rezultativitātes punktu nopelnīja Kuļibaba.
Neskatoties uz itin drošo pārsvaru, mača liktenis izšķīrās tikai pēdējo divdesmit minūšu laikā. Nepilnas piecas minūtes līdz pamatlaika beigām "Latgales" hokejisti vēlreiz samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, turklāt cīņas pēdējā minūtē spēles gaita pavērsās viņiem labvēlīgā gultnē. 35 sekundes līdz pamatlaika beigu sirēnai, par sitienu pretiniekam ar elkoni noraidījumu nopelnīja Feoktistovs, un latgalieši pēc minūtes pārtraukuma uz ledus atgriezās sešu laukuma spēlētāju sastāvā.
Divu vīru pārsvars uzbrukumā laukuma saimniekiem taustāmu labumu nedeva, savukārt Pavlo Borisenko 15 sekundes līdz mača beigām ar raidījumu tukšos vārtos sagrāva visas daugavpiliešu cerības vismaz uz pagarinājumu – uzvarot ar 4:2, metalurgi izcīnīja trešo uzvaru šīs sezonas četros savstarpējos mačos.
Trešdien mūsējie nespēlēs, bet sestdien savā laukumā uzņems čempionāta līderus – "ASK/Ogre" hokejistus. Trīs iepriekšējās cīņas abu vienību starpā ir bijušas gana spraigas, un divās no tām uzvarētāju noskaidrošanai ar pamatlaiku nepietika. Arī savu līdz šim vienīgo uzvaru pret bebriem metalurgi izcīnīja pēcspēles metienu sērijā.
Sakarā ar tiešraidi kanālā "LTV 7", mačs sāksies pulksten 17.15.

"Liepājas metalurga" galvenais treneris Vladimirs Golubovičs:
– Visas spēles laikā mums piederēja stabils pārsvars, ko atspoguļo arī mača iznākums. Cīņas beigās gan nācās nedaudz panervozēt, bet tas drīzāk ir saistāms ar tiesāšanas līmeni... Bez šiem diviem spēlētājiem, kas ir atgriezušies ierindā pēc savainojuma izārstēšanas, jau tuvākajā laikā ceram uz Eduarda Ivanova pilnīgu atveseļošanos.

Uzvaru sērija pārtrūkst Rojā

Vakar pirmo zaudējumu Latvijas Basketbola līgā piedzīvoja BK "Liepājas lauvas", kas izbraukumā spraiga mača galotnē cieta neveiksmi cīņā ar "Roju" – 71:73 (25:15, 10:20, 19:21, 17:17).
Sīva spēkošanās ar "Rojas" basketbolistiem liepājniekiem bija jau pirmā apļa spēlē Liepājā, kur mājinieki svinēja uzvaru ar 87:80. Kā informēja BK "Liepājas lauvas" treneris Indulis Možeiks, kurš šoreiz aizstāja galveno treneri Armandu Misus, kas ar Liepājas jaunajiem basketbolistiem bija devies uz Minsku, kur norisinājās NEYBL 1993.gadā dzimušajiem zēniem, šo maču mūsu basketbolisti iesākuši pārliecinoši, ātri izvirzoties vadībā. Tomēr otrajā ceturtdaļā liepājnieki iniciatīvu atdevuši mājiniekiem, kas veikli to pratuši pārvērst rezultātā, līdz puslaika beigām pamanoties panākt izlīdzinājumu. Rojenieku galvenais trumpis šajā mačā bija cīņa zem groziem, jo no tuvās distances mājiniekiem izdevās noslēgt ne tikai virkni savu uzbrukumu, bet arī apturēt liepājnieku centienus, spēlējot savā laukuma pusē. Spēkojoties ar augumā masīvākajiem pretspēlētājiem, šoreiz spēle nevedās vienam no mūsu komandas līderiem Klāvam Ansonam, kurš visā mačā spēja realizēt tikai 5 no 18 divpunktu metieniem. Mājinieki, sajutuši spēles pavedienu, vienubrīd pat izvirzījās vadībā ar plus 13, tomēr liepājnieki ar agresīvu cīņu aizsardzībā un Vaira Pusaudža precīziem metieniem no tālās distances atkal spēlē panāca līdzsvaru.
Viss izšķīrās mača pēdējās sekundēs, kad viesiem, atrodoties zaudētāju lomā ar mīnus divi, bija tiesības izpildīt soda metienus, taču, pirmajam lidojot secen, nākamais jau apzināti tika mests garām. Atlēkušo bumbu gan liepājniekiem izdevās izcīnīt, tomēr veiksme šoreiz bija rojenieku sabiedrotā. Rezultatīvākie "Liepājas lauvu" rindās bija Vairis Pusaudzis ar 26 punktiem, bet Mareka Jureviča rēķinā 20. Mūsu komandai šis bija pirmais zaudējums 15 aizvadītajās spēlēs un, kā atzina I.Možeiks, neveiksmes pamatā ir gribasspēka trūkums, tomēr šis zaudējums puišiem turpmāk kalpos kā mācība, ka visās spēlēs ir jācīnās ar vienlīdz pilnu spēku.
Nākamo maču BK "Liepājas lauvas" aizvadīs jau otrdien Rīgā, kad liepājnieki tiksies ar turnīra pastarīšiem "LSPA/VEF" basketbolistiem.