Kurzemes Vārds

17:43 Pirmdiena, 6. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Nedēļa Liepājas sportā

Eiropas līmeņa mači arī ziemā
Andris Sudmalis

Kad šā gada vasarā rakstījām par lielu sporta notikumu norisi Liepājā, izteicām cerību, ka drīzumā arī gada aukstajos mēnešos liepājniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja vērot Latvijas un, kas zina, varbūt arī Eiropas līmeņa sacensības. Toreiz cerība vairāk saistījās ar sen solītā daudzfunkcionālā sporta kompleksa būvniecību, uz kura uzsliešanu cer ne viens vien mūsu pilsētas sportists.

Lai arī jaunu sporta celtņu pilsētā zem liepām nav kļuvis vairāk, papildus hokejam un basketbolam varam sākt gatavoties arī augsta līmeņa spēlēm galda tenisā. Šis sporta veids Liepājā mūsdienās pārdzīvo savas ne pašas vieglākās dienas, taču, neskatoties uz to, Liepājai ir ar ko lepoties. Proti, trīs mūsu pilsētas galda tenisa audzēkņi veiksmīgi pārstāvējuši Latvijas valstsvienību Eiropas kvalifikācijas spēlē pret Skotiju, tādējādi dāvājot savai pilsētai godu uzņemt atbildes maču pret skotiem.

Matīss Burģis, Viktors Širokijs un Igors Sidorovs ikdienā dzīvo, mācās un trenējas Vācijā, kas ir viena no vadošajām galda tenisa valstīm pasaulē, un nākamā gada janvārī viesošanos Liepājā viņiem ir iespēja papildināt ar oficiālām sacensībām. Pirmā mača iznākums (3:0 Latvijas izlases labā) ļauj cerēt uz pozitīvu iznākumu divu spēļu summā, ko nodrošinātu uzvara vienā no dueļiem. Gribas cerēt, ka Jūrnieku centra sporta zālē, kurā nav iekārtotas skatītāju vietas, to līdzjutēju klātbūtne, kam tomēr vietas atradīsies, sniegs sportistiem papildu motivāciju.

Viens no nosacījumiem sporta veida attīstībai Liepājā ir šāda vai līdzīga līmeņa maču aizvadīšana mūsu pilsētā, kas varētu pamudināt jauniešus pievērsties šim dinamiskajam sporta veidam. Pašlaik mums gan ir vismaz viens pietiekami augsta līmeņa sportists – Matīss Burģis, taču jāņem vērā arī tas, ka jaunā grobiņnieka progresu lielā mērā sekmē viņa tēva – pilsētā pazīstamā uzņēmēja Aivara Burģa gluži vai fanātiskais atbalsts.

Savukārt, lai šāda līmeņa sportistu rašanās kļūtu ikdienišķāka parādība, nepieciešams veidot stabilu sistēmu – ar jaunākajām prasībām atbilstošiem treniņapstākļiem, kā arī ar regulārām sacensībām vismaz Latvijas līmenī. Līdzdalība turnīros, kuros ir spēcīga konkurence, vai arī savu gados vecāko kolēģu cīņas šādās sacensībās jaunos sporta censoņus motivē daudz vairāk, nekā gadiem ilga vārīšanās savā sulā.