Kurzemes Vārds

11:23 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Nedēļas jautājums

Arī liepājnieki vēlas papildu brīvdienas

Pēdējā laikā līdz ar telekompānijas "TV3" aktivitāti sabiedrībā arvien vairāk tiek apspriests jautājums par svinamo dienu kompensēšanu, ja tās iegadās brīvdienās. Tādēļ portālā liepajniekiem.lv pagājušajā nedēļā vēlējāmies noskaidrot liepājnieku attieksmi pret papildu brīvdienām. Vairums jeb 84 procenti lasītāju uzskata, ka brīvdienu Latvijā ir par maz, 13 procentu – ka pietiekams, bet tikai 3 procenti aptaujāto domā, ka par daudz.

Nedomāju, ka ekonomika dikti cietīs, ja svētku dienas brīvdienās tiks kompensētas.

Protams, brīvdienu ir par maz!

"TV3" grib piesaistīt sev papildu auditoriju, kas sēdēs mājās un skatīsies šo kanālu. Tas ir biznesa projekts, ne domas par Latvijas tautu. Zviedri vienmēr ir visus apspieduši.

Man vienalga, kā biznesa projekts tas ir. Esmu tajās dienās pelnījis brīvdienu, un viss. Neesmu dzimis, lai tikai strādātu.

Bet kāpēc neviens nav pieprasījis četru dienu darba nedēļu, ja jau tik izslāpuši pēc brīvdienām? Man tas liktos loģiskāk, nekā kompensēt svētku dienas. Svētki ir tad, kad tie ir, un, ja tie ir, piemēram, trešdienā, tad paldies valstij, ka pieņemts likums, kas to dienu uzskata par brīvdienu un ļauj svinēt, nedomājot par darbu. Bet, ja nu svētki iegadās svētdienā, tad par ko vajadzīga kompensācija?

Zinu, ka nepopulārs viedoklis, bet man tas atgādina cilvēkus, kas, reiz saņēmuši dāvanu, nākamreiz to pieprasa un paģērē kā kaut ko pašu par sevi saprotamu, kas viņiem pienākas.

Diemžēl pie mums ekonomiskā situācija ir tāda, ka ne vienmēr varam atļauties papildu brīvas dienas. Man nav iebildumu pret atpūtu, bet uzņēmumam, lai izdzīvotu, ir jāstrādā.

Nu re, šogad arī Vecgada vakars iegadās svētdienā. Varbūt pārcelsim Jaungada sagaidīšanu uz kādu darba dienu, kuras vietā tiks piešķirta attiecīgā brīvdiena?

Protams, brīvdienu ir par maz, jo arī bērniem ir nepieciešama laba atpūta. Vai ne?

Tomēr izklausās nedaudz dīvaini, ja svētku dienas ir jākompensē. Svētku dienas taču ir paredzētas, lai tās svinētu, un tāpēc attiecīgā diena ir brīva. Bet ko nozīmē kompensēt brīvdienu – apstākļu sakritības dēļ turpināt svinēt?