Kurzemes Vārds

05:29 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 29.novembrī

1926.

Atturības biedrība "Apziņa" saziņā ar pilsētas Žūpības apkarošanas komisiju atturības propagandas veicināšanai sarīko divas koncertlekcijas. Pirms pusdienas – skolēniem un jauniešiem, vakarā – pieaugušajiem. Lektors – medicīnas students Lietavietis no Rīgas. Lekcijas nosaukums "Alkohola iespaids uz cilvēka organismu". Koncertē Liepājas Tautas konservatorijas audzēkņi. Ieeja bez maksas.

Pilsētas muzejs aicina apmeklētājus: "…izstādītas šādas gleznas: J.Rozentāla "Mākslinieka tēvs", "Mākslinieka māte", A.Annusa "No baznīcas", Dzērājs", H.Aplociņa "Ar nēšiem", "Ragana", "Rīts", A.Baumaņa "Rucava", J.Sudmaļa "Alšvanga". Etnogrāfisko un vēsturisko nodaļu kolekcijas papildinātas ar daudziem jauniem eksponātiem.

1936.

Liepājas pilsētas drāmā Š.Guno operā "Fausts" notikusi Artura Priedieka–Kavaras viesizrāde.

Vecajā ostmalā iepretim jaunajai elektriskajai stacijai pasaules kara laikā uzceltais vācu elektriskais ogļu izkraušanas celtnis vairākus gadus stāv dīkā. Tas ir pilnīgi nelietojams, jo, pametot Liepāju, vācieši aizveduši līdzi celtņa galveno dzinēju. Speciālisti, celtni apskatot, aprēķina, ka tā remonts izmaksātu ap 50000 latu. Tas neatmaksājas, tādēļ Liepājas ostas valde celtni pārdevusi Karostas darbnīcām noārdīšanai.

Nācaretes baznīcā, Raiņa ielā 36, šodien notiek "Svētdienas skolotāju izrīkojums". Tajā piedalās Ciānas draudzes Svētdienas skolas mūzikas orķestris, kā arī koris.

1946.

LĻKJS Liepājas pilsētas komitejas jaunatnes klubs sarīkojis bērniem un jauniešiem veltītus priekšnesumu vakarus. Abos sarīkojumos komjaunatnes pilsētas komitejas pārstāvis Mažeiks referē par tēmu "Liepājas jaunatne cīņā par padomju varu". Vakaru programmu veido galvenokārt padomju autoru darbi un priekšnesumu ziņā tie ir vispusīgi. Tikai dažiem no tiem trūka pietiekamas mākslinieciskās gatavības. Tas īpaši sakāms par tautisko deju kopu, kurai sajuka pat dejas soļi, un instrumentālistiem. Ar labu priekšnesumu izcēlusies Liepājas teātra aktrises A.Silnovskas vadītā dramatiskā kopa, izrādot Ardova viencēlienu "Meitene ar raksturu". Bet mazais Koļa Mucenieks uzstājas gan kā akordeonists, gan pianists.