Kurzemes Vārds

04:51 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

NATO sammits klāt

Ita Cērmane

Klāt notikums, kuram gatavojāmies ilgu laiku – mūsu valsts galvaspilsētā šodien un rīt notiek NATO sammits. Un, kaut arī tas risinās vairākus simtus kilometru no Liepājas, šajā pasākumā esam iesaistīti.

Šodien NATO pirmo reizi rīko galotņu apspriedi bijušās Padomju Savienības teritorijā. Rīgā pulcējas alianses līderi, lai risinātu sarunas par miera uzturēšanas operācijām Afganistānā un pasākumiem savas lomas definēšanai pēc aukstā kara beigām.

Kaut arī esam vairāku simtu kilometru attālumā no NATO sammita norises vietas, arī mūsu pilsētā izjūtams šis pasākums. Tā kā valdība noteikusi apspriedes dienas par brīvdienām, tad Liepājā nedarbosies skolas, bankas, pašvaldības iestādes. Atvērti būs tikai divi bērnudārzi.

Latvijas radio plaši stāstīs par NATO sammita notikumiem. Arī Latvijas televīzija atspoguļos pasākumus, turklāt 1.programma būs sammita vietējā televīzija un nodrošinās sanāksmes oficiālo pasākumu video atspoguļojumu visā pasaulē.

Liepājas Simfoniskais orķestros sammita laikā koncertēs galvaspilsētā. Arī mūsu policisti un zemessargi, tāpat kā likumsargi no citiem Latvijas novadiem, dosies uz galvaspilsētu, lai palīdzētu kolēģiem nodrošināt kārtību. Par drošību NATO sanāksmes laikā rūpēsies aptuveni 10000 cilvēku.

Diemžēl izjutīsim arī nelielas neērtības. Liepājas Autobusu parka reisu sarakstā būs izmaiņas. Nelielas izmaiņas būs dažos tiešajos reisos Liepāja – Rīga caur Kalnciemu, nedaudz mainīts šo reisu maršruts Rīgas pilsētas teritorijā.