Kurzemes Vārds

08:49 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

"Kuršiem" trīs sezonas rekordi
Miks Kuncītis

Nedēļas nogalē pārliecinošāko uzvaru šosezon Latvijas florbola pirmajā līgā izcīnīja FK "Kurši", kas izbraukumā ar 14:1 (1:0, 9:0, 4:1) sagrāva "Rubenes 1" florbolistus.
Kā informēja viens no "Kuršu" komandas treneriem Ģirts Ansons, spēle ar "Rubenes" florbolistiem liepājniekiem izvērtusies vairāk nekā veiksmīgi. Šajā mačā mūsu vienībai izdevās labot trīs sezonas rekordus: gūt visvairāk vārtu, ielaist vismazāk vārtu un pirmo reizi kādā no spēlēm vienam florbolistam bija pa spēkam izcelties ar desmit rezultativitātes punktiem. To paveica Raitis Bušs, kurš ne tikai piecas reizes pamanījās pārspēt pretinieku vārtsargu, bet arī vairākkārt sekmīgi asistēja saviem komandas biedriem vārtu guvumos.
Ja cīņas pirmajā periodā liepājnieki vēl nebija īsti pielāgojušies "Rubenes" sporta zāles lielajiem plašumiem un tikai viens uzbrukums beidzās ar panākumu, tad jau nākamajās divdesmit minūtēs laukumā pilnībā dominēja liepājnieki, kas ne bez pretinieku nesavaldīgā vārtsarga palīdzības rezultātu padarīja graujošu. Jau otrā perioda sākumā, kad bija nospēlētas nedaudz vairāk kā piecas minūtes, mūsu florbolisti bija paguvuši izvirzīties vadībā ar 5:0, taču ar to viss nebūt nebeidzās. Neilgi pēc tam tiesnešu nežēlastībā pelnīti krita mājinieku vārtu vīrs, kas par nesavaldīgu uzvedību un nepiedienīgu izrunāšanos ar tiesnešiem tika sodīts ne tikai ar vairākām soda minūtēm, bet arī ar bargāko soda mēru – sarkano kartīti. Vairākumu, kas ilga septiņas minūtes, "Kuršu" florbolisti prasmīgi pārvērta trijos panākumos, un trešdaļas izskaņā mājinieki tika sarūgtināti vēlreiz. Spēles beigu daļa likumsakarīgi pagāja daudz mierīgākā gaisotnē un abas komandas vairs necentās saasināt mača gaitu.
Cīņas turpinās arī vīriešu otrajā līgā, kurā principiālā mačā tikās abas Liepājas komandas – FK "Kurši 2" un FK "Liepāja", atšķirībā no iepriekšējās spēles, kurā pārāka bija "Kuršu" jaunā maiņa, šoreiz pārliecinošu uzvaru izcīnīja "Liepājas" florbolisti – 5:2.
Nākamo maču FK "Kurši" aizvadīs 3.decembrī Rīgā, kad liepājnieki sacentīsies ar vieniem no saviem sīvākajiem sekotājiem "RTU" florbolistiem.

Intriga veterānu čempionātā
Andris Sudmalis

Noslēgumam tuvojas Liepājas hokeja čempionāts veterāniem, kurā interesantākie notikumi risinās tieši turnīra galotnē.
Līdz pēdējām divām kārtām visai pārliecinoši turnīra tabulas galvgalī atradās komanda "Lāči/3M", kuri bija zaudējuši tikai vienu punktu. To un arī divus "Tosmares" zaudējumus varēja uzskatīt par sacensību lielāko pārsteigumu, ko varētu skaidrot ar sastāva atšķirībām amatieru un veterānu turnīros. Divos pēdējos mačos lāči gan piedzīvoja divus zaudējumus – 1:4 pret "Tosmari" un 3:7 pret komandu "Ezermala – 1", tādējādi krietni sarežģījot savas izredzes uz uzvaru čempionātā.
Interesanti, ka jau sacensību gaitā Liepājas veterānu čempionāts kļuva par starptautisku turnīru, jo klāt nāca hokeja vecmeistari no Klaipēdas. Līdz šim dienvidu kaimiņi kaunā nav krituši, pamanoties tikt pie diviem panākumiem, arī virknē zaudēto maču ir atzinuši pretinieku pārākumu tikai ar nelielu vārtu starpību.
Savukārt "Ezermala – 1" vienība pārstāv Liepāju Latvijas Amatieru hokeja veterānu līgā, kurā līdz šim ir aizvadītas divas no paredzētājām trim spēlēm. Pirmajā mačā "Liepāja/Ezermala 1" Piņķos ar 3:8 zaudēja Rīgas "Kagri" komandai, otrajā tika pie punktiem bez cīņas, jo Jūrmalas "Buldogi" uz maču neieradās, savukārt trešajā spēlē viesos pārspēja "Tukuma" vienību – 6:4, liepājnieku labā trīs vārtus guva Raivo Rubīns.
Liepājas veterānu čempionāta tabula (spēles, uzvaras, neizšķirti, zaudējumi, vārtu attiecība, punkti).

1. "Lāči/3M" 8 5 1 2 24:25 16
2. "Ezermala–1" 7 5 0 2 45:28 15
3. "Tosmare" 7 4 1 2 32:24 13
4. "Zig – Zag" 7 4 0 3 29:19 12
5. "Klaipēda" 7 2 0 5 20:29 6
6. "Unimars – L" 9 1 0 8 23:53 3