Kurzemes Vārds

07:24 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Iegrūst asfalts

Vakarrīt redakcijai piezvanīja kāds liepājnieks, ka Bāriņu un Dārzas ielas krustojumā iebrukusi brauktuve. Par laimi, ne cilvēki, ne automašīnas nav cietuši.
"Kurzemes Vārds" Bāriņu un Dārza ielas krustojumā sastapa "Liepājas ūdens" darbiniekus, kuri glāba situāciju. Strādnieki pastāstīja, ka kanalizācijas caurule bijusi tik ļoti nolietojusies, ka plīsusi, un sākusies noplūde. Kanalizācijas ūdeņi izskalojuši grunti, un virs plīsuma vietas iegruvis asfalts. Vīri teicās cauruli salabot jau pirmdien līdz darba laika beigām. Kad atjaunos satiksmi šajā krustojumā, gan vēl nav zināms. Tas atkarīgs no "Aizputes ceļinieka" tālāk veiktajiem darbiem.

Ārzemnieks sabrauc sirmgalvi

Traģisks negadījums noticis mūsu rajonā – sabraukta sirmgalve, kura tumsā šķērsojusi ceļu.
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse pastāstīja, ka negadījums noticis 26.novembrī ap pulksten 17.30 Nīcas pagastā. 1951.gadā dzimis Dānijas pilsonis, vadot automašīnu "Toyota Yaris" pa Liepājas – Rucavas autoceļu (virzienā uz Rucavu), 22.kilometrā uzbraucis 1923.gadā dzimušai gājējai, kura bez atstarojošiem elementiem šķērsojusi brauktuvi tam neparedzētā vietā – apmēram 20 metrus pirms gājēju pārejas. Sirmgalve no gūtajām traumām notikuma vietā mirusi.
Policija notikušā izvērtēšanai uzsākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 260.panta 2.daļas – par satiksmes noteikumu un transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli un ja tā rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi. Likums par šādu nodarījumu vainīgo paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz 10 gadiem, atņemot transporta vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.
Kopš gada sākuma satiksmes negadījumos mūsu pilsētā un rajonā gājuši bojā 16 cilvēki, "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Liepājas Policijas pārvaldes Ceļu policijas priekšnieks Madars Kleinbergs. Lielākā daļa bojāgājušo ir gājēji (9), viens – mopēda vadītājs. "Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka oktobrī pāris dienu laikā vien Vecpils pagasta teritorijā uz šosejas izdzisa vairāku gājēju dzīvība. Pagājušās nedēļas nogalē mūspusē vadītāji uzbraukuši vairākiem gājējiem. Jau rakstījām, ka M.Ķempes ielā mašīna notrieca divus bērnus, bet Krūmu ielā – pusaudzi.

Pudeles dēļ aizmirst bērnu

24.novembrī īsi pirms pulksten četriem dienā Pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz E.Veidenbauma ielu, kur kādā dzīvoklī bez uzraudzības jau ilgāku laiku esot atstāts bērniņš. Liepājas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute pastāstīja: kad likumsargi ieradušies norādītajā vietā, dzīvoklī viņi nepieskatītu atraduši trīs gadus vecu meitenīti. Turklāt apstākļi mājoklī bijuši bērniņam absolūti nepiemēroti. Telpas nekurinātas, bērns nošmulējies ar izkārnījumiem, meitenītei brīva pieeja gan nažiem un citiem asiem priekšmetiem, gan gāzes balonam.
Policijas darbinieki noskaidrojuši iespējamo mātes atrašanās vietu, taču, kad 1969.gadā dzimusī Larisa atrasta, konstatēts, ka sieviete ir stiprā alkohola reibumā un nav spējīga parūpēties par meitiņu. Bērns nogādāts bērnu patversmē, bet mātei atstāta pavēste par ierašanos policijā. Pēc sievietes atžirgšanas viņu sauks pie atbildības par vecāku pienākumu nepildīšanu.

Skaidro attiecības

26.novembrī ap pusdeviņiem vakarā Pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Ezera ielu – kāda sieviete sūdzējusies, ka svešinieks mēģina ielauzties viņas mājoklī. Notikuma vietā konstatēts, ka 1993.gadā dzimis puisis ielauzies dzīvoklī un gribējis izrēķināties ar vienaudzi – 1994.gadā dzimušo puisi. Pašvaldības policijas darbinieki abus jauniešus nogādājuši Valsts policijā lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Pārvērtē spējas

Pašvaldības policijas īslaicīgās aizturēšanas telpas pagājušās nedēļas nogalē dīkā nav stāvējušas. Atskurbšanai nogādātas 23 personas. Lielākā daļa atskurbtuvē nonākušo bija pārvērtējuši savas grādīgās dziras patērēšanas spējas un palikuši guļam uz ielas.