Kurzemes Vārds

09:06 Svētdiena, 12. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Atvērto durvju diena

Krievu kopiena to gatavojas sarīkot sakarā ar jurģiem jaunajā trīsstāvu Krievu namā, F.Brīvzemnieka ielā 56. Tagad ir plašākas iespējas pieņemt apmeklētājus, rīkot dažādas tikšanās, īstenot kultūras intereses. Lai namu varētu apskatīt visi interesenti, nolēmts sarīkot sabiedrisko skati – Atvērto durvju dienu. Viesus uzņems sestdien, 9.decembrī, no pulksten 11 līdz 15. Tos, kas atnāks, iepazīstinās arī ar kopienas jaunajām iecerēm un ikdienas pakalpojumiem tautiešiem.

Atkalredzēšanās ar daiļrades biedru
Pēteris Jaunzems

Apmēram pirms diviem desmitiem gadu Liepājas Tautas fotostudijā kopā ar citiem fotomeistariem aktīvi darbojās arī mākslinieks Viktors Cvetkovs. Šī fotogrāfa darbi bija interesanti un pārsteidza skatītājus gan ar savu kompozicionālo risinājumu, gan saturu. Taču daudzsološā autora dzīve savērpās tā, ka viņš drīz vien aizbrauca no Liepājas, lai turpmāk strādātu Īrijā.
Šomēnes mākslinieks un fotogrāfs atlidojis no savas mītnes zemes uz Latviju un ieradies Liepājā, lai satiktos ar piederīgajiem un draugiem. Izlasījis laikrakstā, ka Centrālkapsētā paredzēts atklāt pieminekli Tautas fotostudijas vadītājam un starptautiskajam fotomāksliniekam Hubertam Stankēvičam, Viktors Cvetkovs neesot varējis neatnākt. Tā bija jauka atkalredzēšanās ar domubiedriem un kolēģiem. Viktors Cvetkovs pastāstīja, kā dzīvo Īrijā, kā glezno un fotografē. Viņš aizvien vēl ir radoši aizrautīgs, kaut gan manāmi nosirmojis.

Lems vēl par trim stipendijām

Liepājas pašvaldība gatavojas piešķirt stipendijas vēl trim studentiem. Par to informējis domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls. Stipendiju piešķirs Katrīnai Cukurei, kura Latvijas Lauksaimniecības universitātes Lauku inženieru fakultātē studē ainavu arhitektūru, Rīgas Tehniskās universitātes maģistrantei Silvijai Ozolai, kura studē arhitektūru, un RTU Būvniecības fakultātes studentam Aigaram Šarpņickim. Par stipendiju piešķiršanu Liepājas domes deputāti lems domes sēdē šodien.

Zinātnieki pēta valodas aspektus

Šodien un rīt Liepājas Pedagoģijas akadēmijā norisināsies 11. starptautiskā zinātniskā konference "Vārds un tā pētīšanas aspekti". Konferences plenārsēde sākas ar Antoņinas Reķēnas balvas pasniegšanu. Tajā ar referātiem un ziņojumiem piedalās zinātnieki no Liepājas Pedagoģijas akadēmijas, Latvijas Universitātes, Rēzeknes Augstskolas, Rīgas Tehniskās universitātes, Ventspils Augstskolas, Daugavpils Universitātes, lietuvieši no Klaipēdas Universitātes, Vitauta Dižā Universitātes. Starptautiskajā zinātniskajā komisijā ietilpst arī filoloģijas zinātņu kandidāts no Sanktpēterburgas Valsts universitātes.

Izteiksmīgas runas konkurss vācu valodā

Jau septīto gadu Vācu un latviešu tikšanās centrs un Jaunliepājas bibliotēka sadarbībā ar Liepājas Vācu valodas skolotāju metodiskās apvienības pārstāvjiem organizē vidusskolēniem izteiksmīgas runas konkursu vācu valodā. Šā gada tēma bija "Jaunākā vācu autoru dzeja", un konkursā piedalījās 21 dalībnieks no 10 skolām: E.Melngaiļa Mūzikas vidusskolas, 1.ģimnāzijas, 2., 5., 6., 7., 12., 15., Vakara un maiņu vidusskolas un 48.arodvidusskolas. Sniegumu vērtēja žūrija: aktrise Marita Lūriņa, Pedagoģijas akadēmijas vieslektore Kristina Knabe (Vācija) un Liepājas Vācu valodas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Ineta Feldmane. 1.vietu dalīja un Atzinības rakstu saņēma Deniss Borisovs (10.vsk. 11.kl.), Laura Odiņa (1.ģimn. 10.kl.), Liene Dumbrovska (Vakara un maiņu vsk. 11.kl.) un Karina Šengelija (7.vsk. 12.kl.). 2.vietu dalīja Filips Mistrjukovs (12.vsk. 8.kl.), Iveta Šeniņa (48.AVS 1.k.) un Līga Auguste (E.Melngaiļa Mūzikas vsk. 2.k.), bet 3.vietu – Liene Jaunzema (5.vsk. 10.kl.), Liene Pirtniece (6.vsk. 10.kl.) un Jurijs Kirilovs (7.vsk. 12.kl.). 15.vsk. skolēnu grupa saņēma Pateicības rakstu par literāri muzikālo uzvedumu, bet veicināšanas balvu ieguva Līga Krauze (E.Melngaiļa Mūzikas vsk. 1.k.).

Topošo mūziķu jaunrades konkurss
Indra Imbovica

E.Melngaiļa Mūzikas vidusskolā notika Liepājas reģiona 7 mūzikas skolu audzēkņu jaunrades konkurss. Tajā piedalījās Alsungas, Nīcas, Priekules, Saldus, Skrundas, Liepājas 2.mūzikas skolas audzēkņi un melngailieši. E.Melngaiļa Mūzikas vidusskolas 2.kursa audzēkne Ieva Sproģe informēja, ka konkurss notika divās daļās: kompozīcija un improvizācija. Arī sniegums vērtēts divās vecuma grupās: no 1. līdz 4. klasei un no 5. līdz 9. klasei. Audzēkņu kompozīcijas bija dažādas gan tematikas, gan izpildījuma ziņā, tomēr lielākoties tika piedāvātas dabas tēmas un dziesmas. Improvizācijas konkursa tēma bija stingri noteikta – "Daba un dzīvnieki". Konkursantu sniegumu vērtēja žūrija: J.Vītola Mūzikas akadēmijas profesors Romualds Kalsons un E.Melngaila Mūzikas vidusskolas pedagogi Liene Šteinberga, Iveta Vīksne un Līga Pūķe.
Kompozīcijas konkursā jaunākajā grupā 3.vietu ieguva Annija Ķepale (Nīca), 2.vietu – Jeļizaveta Platinska (Saldus), bet vecākajā grupā 3.vietu dalīja Marija Penčika (E.Melngaiļa Mūzikas vsk.) un Kristīne Gakute (Saldus), 2.vietu – Ilze Valdmane (Saldus) un Elīza Zalgucka (Skrunda). Pirmo vietu nepiešķīra. Improvizācijas konkursā jaunākajā grupā 3.vieta Annijai Ķepalei (Nīca), 2.vieta – Montai Norkusei (E.Melngaiļa Mūzikas vsk.) un 1.vieta – Grigoram Azarjanam (Liepājas 2.mūzikas skola), bet vecākajā grupā 3.vietu dalīja Ieva Daugela (Saldus) un Aleksandrs Mutors (E.Melngaiļa Mūzikas vsk.), 2.vietu izcīnīja Marija Penčika (E.Melngaiļa Mūzikas vsk) un 1.vietu – Katrīna Anna Feldmane (E.Melngaiļa Mūzikas vsk.). Visi konkursa laureāti 24.novembrī Rīgā piedalījās Latvijas mūzikas skolu jaunrades konkursā.

Uzsver vācu valodas nozīmi

Rīgā notika Baltijas Starptautiskās akadēmijas (BSA) Vācu valodas centra atklāšana. Tajā piedalījās arī BSA Liepājas filiāles vācu valodas pasniedzēja Taisija Hristoļubova. Viņa savā runā uzsvēra, ka tādam centram ir liela nozīme, lai paaugstinātu vācu valodas prestižu studentu vidū, jo tajā pieejamie materiāli noderēs ne tikai Rīgas, bet arī filiāles studentiem. Liepājas pasniedzēja arī iesniedza semināram, kas notika tajā paša dienā, savu referātu "Svešvalodu nozīme kultūras menedžmenta attīstībā".

Referēs Lietuvas matemātiķis

1.decembrī pulksten 9.30 Liepājas Pedagoģijas akadēmijā lekcijas par Matemātikas didaktiku Baltijas valstīs (19.gadsimta sākums – 20.gadsimta beigas) lasīs vieslektors, Lietuvas Kara akadēmijas profesors, habilitēts pedagoģijas doktors Alģirds Ažubalis. Lekcijas notiks krievu valodā. Viņa viesošanos organizē Matemātikas un informātikas katedra, un tā notiek ar Eiropas fondu atbalstu. Aicināti piedalīties visi interesenti.

Apsaimniekos un aprūpēs

Liepājas Komunālā pārvalde nolēmusi noslēgt līgumu ar SIA "Tranzīts L" par pilsētas promenādes apsaimniekošanu 2007.gadā par līgumcenu, kas nepārsniedz 11486 latus. Ar to pašu firmu paredzēts noslēgt līgumu par Jūrmalas parka bērnu atrakciju laukuma uzturēšanu kārtībā 2007.gadā par līgumcenu, kas nepārsniedz 11416 latu. Tāpat firmas "Tranzīts L" pārziņā tiks uzticēta tūrisma norāžu aprūpe Liepājā nākamajā gadā, šim nolūkam atvēlot aptuveni 2500 latu.

Sumina "Gazeles"

Šodien Liepājā, viesnīcā "Amrita", notiek Kurzemes reģiona visstraujāk augošo uzņēmumu – "Gazeļu" – godināšanas pasākums un informatīvs seminārs uzņēmējiem, ko rīko laikraksts "Dienas Bizness" sadarbībā ar Uzņēmumu reģistru apkalpojošo SIA "Lursoft" un Liepājas domi. Mūsu pilsētā pēdējo trīs gadu laikā godpilno titulu izpelnījušies trīs visstraujāk augošie uzņēmumi – SIA "Tolmets", SEZ SIA "Eurosteel" un zivju pārstrādes uzņēmums SIA "Batter fisha". Seminārā Liepājas uzņēmējus informēs par jauniem risinājumiem darbaspēka piesaistīšanai un motivēšanai, dalīsies pieredzē, kā uzņēmumam izcīnīt un nostiprināt savu vietu Eiropas tirgos, banku pārstāvji stāstīs par uzņēmuma ilgtermiņa plānošanu utt.

Aicina pieteikties skaistumkonkursam

Šosvētdien Liepājā notiks atlase, kurā tiks izvēlēti pieci puiši un piecas meitenes nu jau desmitajam skaistumkonkursam "Mis un Misters Liepāja". Fināla sarīkojums notiks nākamā gada 19.janvārī Liepājas teātrī, un tas būs jubilejas sarīkojums. Konkursu jau desmito gadu pēc kārtas organizē aģentūras "Mis un Misters Liepāja" producenti Simona Laiveniece un Edvīns Sveilis sadarbībā ar televīziju "Dzintare". Finālistu atlasē aicināti piedalīties jaunieši no 18 līdz 25 gadu vecumam, pilsoņi. Meitenēm jābūt garākām par 170, puišiem – par 175 centimetriem. Pretendentus konkursam izvēlēsies žūrija. Tajā aicināts piedalīties arī vairākkārtējais konkursa režisors V.Lūriņš un horeogrāfe T.Ēķe. Kā sola producenti, šoreiz konkurss būs īpašs gan apaļās jubilejas, gan uzveduma dēļ.