Kurzemes Vārds

11:43 Trešdiena, 3. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 30. novembrī

1926.

Pamatojoties uz Liepājas apgabaltiesas lēmumu, norvēģu tvaikonim "Narne", kurš sabojāja O.Kalpaka tiltu, sakarā ar 950000 rubļu lielo zaudējumu nodarīšanu, uzlikts arests. Neraugoties uz to, ka kuģis izremontēts un var doties tālāk uz Rēveli, to no Liepājas ostas izlaidīs tikai tad, kad būs apmierināta izvirzītā prasība par tilta remonta izdevumu kompensāciju.

Šodien uzsākta stenogrāfistu kursu "Roze" darbība Jēkaba ielā 16. Var pieteikties jauni dalībnieki.

Aiz pilsētas slimnīcas katru dienu redzami vairāki vīrieši, kuri, izmantodami jauko laiku, turpina jūras peldes un nostiprina savu veselību.

1936.

Par labu Čakstes pamatskolai Liepājas pilsētas Drāmas un operas teātrī izrāda pirmo reizi R.Blaumaņa "Skroderdienas Silmačos" jauniestudējumu. Tajā piedalās kā teātra baleta trupa, tā orķestris.

Liepājas motorlaivas "Viesturs" īpašnieks Jānis Zēģelnieks iepretī Liepājai 25 asu dziļumā, tralējot plekstes, izvelk 2 metrus garu un 10 kilogramus smagu stori. Tās Baltijas jūrā ir ļoti retas zivis. Zēģelnieka storei izrādās ārkārtīgi sīksta dzīvība – tā bez ūdens nodzīvo 18 stundas. Store ir ļoti garšīga, tās cena ir līdzīga laša cenai. Zivi nogādā Rīgā, kur lielāks pieprasījums un līdz ar to cena.

Liepājas prefektūrā glabāšanā atrodas seši atrasti velosipēdi. Īpašnieki tos var apskatīt un saņemt prefektūras 12.istabā.

1946.

Pirms dažām dienām Liepājas zvejnieki atgriezās no jūras ar bagātu lomu, bet viņu vidū nebija kapteiņa Kalniņa laivas Nr.337. Pagāja nakts, bet laiva neatgriezās. To meklēt devušās divas zvejas laivas. 18 kilometru no krasta kapteiņa Stibas vadītā laiva Nr.331 pamanījusi pazudušos biedrus, kuri signalizējuši pēc palīdzības. Vēlāk noskaidrojas, ka 337.laivai sabojājies motors, tā izmetusi enkuru un gaidījusi pēc palīdzības. Tad sākusies vētra. Tā laivu norāvusi no enkura un sākusi nest krastā. Šajā brīdī glābēji to arī pamanījuši. Kapteiņa Stibas zvejnieki, pārvarot lielos viļņus, nokļūst līdz avarējušajai laivai un sāk trosē to vilkt uz krastu. Deviņas reizes trose noraujas, deviņas reizes viļņu mētāto Kalniņa laivu atkal notver. Līdz beidzot abas laivas sasniedz krastu.