Kurzemes Vārds

06:37 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Pirmie panākumi uz ledus
Andris Sudmalis

Paši mazākie "Liepājas metalurga" sistēmas hokejisti piedalījušies Latvijas hokeja klubu izveidotajā turnīrā debitantiem jeb jaunākajiem hokejistiem.
Sacensībās piedalās astoņas komandas, kas ir iedalītas divās grupās. Paredzēts, ka turnīrs tiks aizvadīts trīs posmos, no kuriem pirmais norisinājās "Volvo" ledushallē Rīgā. Mūsu komanda aizvadīja trīs mačus, no kuriem divos uzvarēja – ar 6:1 tika pārspēti valmierieši, "Pārdaugava 2" tika sagrauta ar 13:4, bet vienā spēlē mazie metalurgi līdzīgā cīņā atzina Rīgas vienības "Asa" pārākumu – 2:4.
Zēnu treneris Nikolajs Siļčonoks pastāstīja, ka daudziem mazajiem hokejistiem tās vispār bija pirmās nopietnās spēles viņu īsajā hokejistu karjerā, bet, neskatoties uz to, visi puikas ir malači, jo nospēlēja ļoti labi. Īpaši izcēlās Artjoms Jaščenko, kurš ar 11 precīziem raidījumiem kļuva par turnīra rezultatīvāko spēlētāju.
Par nākamā posma saimniekiem decembrī kļūs liepājnieki, savukārt trešais posms atkal tiks aizvadīts Rīgas "Volvo" ledushallē. Saskaņā ar turnīra nolikumu katrā posmā tiks mainīts grupu dalībnieku sastāvs.
Komandas lielākā problēma ir nepietiekamais spēlētāju skaits. Pašlaik trenējas tikai 20 audzēkņu, turklāt tie dzimuši trīs dažādos gados – 1998., 1999. un 2000. Lai censtos papildināt vienības rindas, komandas treneri tuvākajā laikā plāno apstaigāt pilsētas skolas un bērnudārzus, lai iegūtu jaunus audzēkņus.
Iespējams, ka nevienu vien vecāku baida doma par šī sporta veida dārdzību, taču tas gluži neatbilst patiesībai, situāciju skaidro treneris Siļčonoks. Pirmajos divos, trīs gados nav jāmaksā ne par ledus īri, ne par pašu treniņprocesu, bet pirmā gada laikā spēlētāji tiek nodrošināti arī ar gandrīz visu nepieciešamo ekipējumu – formastērpiem, slidām, nūjām, ķiverēm, cenšas sākumā atrast visu, kas nepieciešams.
Tāpēc visi trīs pašu mazāko hokejistu treneri – Nikolajs Siļčonoks, Guntis Pujāts un slidošanas trenere Zane Valdmane – aicina visus interesentus pieteikties hokeja treniņiem, jau sākot no četru gadu vecuma. To var izdarīt Liepājas ledushallē jebkurā laikā.

Veterāni krāj godalgas
Andris Sudmalis

Pagājušajā nedēļā Iecavā norisinājās Latvijas 6.atklātais čempionāts galda tenisā veterāniem, kurā bez pašmāju sportistiem piedalījās arī viesi no Lietuvas.
Par valsts čempionu vienspēlēs savā vecuma grupā kļuva Liepājas Senioru sporta kluba dalībnieks Arvīds Rāts. Šā kluba dalībniece Zoja Jacenko dāmu vienspēlēs izcīnīja bronzas godalgu, bet liepājniece Dace Štamere pārī ar Lietuvas sportisti izcīnīja 3.vietu sieviešu dubultspēlēs.
Mūsu kungiem tika arī vairākas 4.vietas – tūlīt aiz godalgotām vietām palika Oļegs Pļuščs vienspēlēs un pārī ar Ivaru Kapelleru dubultspēlēs.

Laba skola jaunajiem
Miks Kuncītis

Latvijas Basketbola līgā kārtējo panākumu guvuši BK "Liepājas lauvas" basketbolisti, kas izbraukumā viegli tika galā ar turnīra pastarīšiem "LSPA/VEF" – 93:58 (17:17, 21:8, 29:15, 26:18).
Mūsu komandas menedžeris Normunds Gaižutis informēja, ka "Liepājas lauvu" basketbolisti maču ar pastarīšiem iesākuši ar būtiskām izmaiņām starta piecniekā – bez Klāva Anosona, Mareka Jureviča un Vaira Pusaudža laukumā devās Mārtiņš Provizors un Mārtiņš Kripševics. Pašā sākumā varbūt nedaudz veiksmīgāki bija mājinieki, izvirzoties vadībā ar 4:0, tomēr drīz pēc tam izrāvienu rezultātā veica liepājnieki, vienubrīd panākot plus astoņi. Punkts punktā cīņa risinājās līdz otrās ceturtdaļas pirmajai minūtei, kad rīdzinieki pēc precīza tālmetiena vēl spēja atgūt vadību, taču vēlāk jau pilnīgi laukumā dominēja lauvas, kas, atpūtā ejot, bija izvirzījušās priekšgalā ar plus 13.
Jāatzīmē, ka mača pirmajā pusē laukumā bija paguvuši iziet visi 11 mūsu komandas spēlētāji. Liepājnieku galvenais treneris Armands Misus ar sastāvu turpināja variēt arī otrajā puslaikā, un, kā atzina N.Gaižutis, lielākais uzsvars tika likts uz jaunajiem, kas laukumā pavadīja nesalīdzināmi lielāku spēles laiku nekā iepriekšējās cīņās. Mača gaita nemainījās arī nākamajās divdesmit minūtēs, kurās mūsējo pārsvars izpaudās vēl vairāk. Interesanti, ka spēles izskaņā neliels incidents notika starp šīs cīņas jaunāko spēlētāju Mārtiņu Kripševicu un vecāko basketbolistu laukumā – rīdzinieku Juri Gludīti, kurš, tiesnešiem neredzot, regulāri grūstīja mūsējo, līdz jaunā liepājnieka mērs bija pilns un viņš atbildēja pretiniekam ar sitienu pa muguru. Tiesnesis Agnis Pērkons šajā situācija bija ļoti korekts, un abi basketbolisti tika sodīti par pārkāpumu. Šo spēlētāju saķeršanās gan neko neizšķīra, un "Liepājas lauvas" izcīnīja 15.uzvaru. Rezultatīvākie liepājnieku rindās bija Vairis Pusaudzis ar 19 punktiem, bet Mareka Jureviča kontā 15. Savukārt no jaunajiem basketbolistiem labākais bija Mārtiņš Provizors, kurš izcēlās ar 10 gūtiem punktiem.
Nākamo maču "Liepājas lauvas" aizvadīs 3.decembrī, kad izbraukumā tiksies ar komandu "Cēsis/Remarks".