Kurzemes Vārds

15:47 Sestdiena, 22. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Uzejam jaunus melnos caurumus
Ita Cērmane

Kaut arī kopš pavasara vaļējo un bīstamo aku jautājumā mūsu pilsētā daudz padarīts, melno caurumu sērga nerimst. Vienus caurumus aiztaisa, bet rodas aizvien jauni, kas apdraud gājējus un braucējus.
"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka pirms pāris nedēļām nelaime notika Rojas ielā iepretim 7.namam. "Liepājas metalurgam" piederošā neapsaimniekotā bērnudārza teritorijā vaļējā siltumtrases akā iekrita sieviete, kura pastaigā bija izvedusi suni. Kundze guva nopietnas traumas. Turklāt pēc negadījuma atklājās, ka ap pamesto bērnudārzu ir vismaz pusotra desmita vaļēju aku.
Bija jānotiek traģēdijai, lai atbildīgās amatpersonas sarosītos. "Kurzemes Vārds" otrdien atkārtoti apsekoja negadījuma vietu. Bijām iepriecināti, secinot, ka visi melnie caurumi aizvērti. Kaut arī akas nav tikušas pie glītiem čuguna vākiem, tomēr tās ir ciet – uz akām uzliktas betona plāksnes.
Operatīvi saglābta situācija arī Bāriņu un Dārza ielas krustojumā, kur pirmdien bija iegruvis asfalta segums. Jau pirmdienas pēcpusdienā "Liepājas ūdens" darbinieki bojājumus kanalizācijas trasē novērsa, un otrdien šajā krustojumā bija atjaunota satiksme.
Taču tik optimistiska situācija nebūt nav visā pilsētā. Kalvenes ielā pašā brauktuves vidū jau otro mēnesi ir liels caurums asfaltā. Kaut arī bīstamajā vietā novietota brīdinājuma zīme, pārvietošanās pa šo ielu nav omulīga.
Vēl bēdīgāka situācija ir Tosmarē. Saiskaitījām aptuveni 10 vaļējas akas. Pie bijušā kultūras nama "Baltija" pašā brauktuves malā ir vairākas vaļējas akas. Tās apdraud ne tikai automašīnas, kuras, vairoties no bedrēm brauktuvē, stūrē pa pašu ielas malu, bet arī gājējus, jo ietves šai ielai gar malu nav. Tikpat bīstama situācija ir šķērsielā pie Tosmares bērnudārza, kur brauktuves malā ir vaļēja aka. Vairāki melnie caurumi saviem upuriem uzglūn arī Spīdolas ielas malā.
Atgādinām, ka par bīstamajām vietām pilsētā liepājnieki var ziņot ne tikai "Kurzemes Vārdam", bet arī pašvaldībai, zvanot uz domes karsto tālruni 3425197.

Servisā nodeg trīs auto

29.novembrī neilgi pēc trijiem naktī mūsu ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Ģenerāļa Baloža ielu 33 – ugunsgrēks bija izcēlies autoservisā. Kā "Kurzemes Vārds" uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādē, servisa teritorijā, kas pieder privātīpašniekam, dega trīs vieglās automašīnas: viena "Audi 100" un divas "BMW". VUGD speciālisti skaidro, ka ugunsnelaimes iemesls bijis elektroīssavienojums. Aizdegusies viena automašīna, un liesmas no tās pārmetušās uz blakus stāvošajām.
Jāpiezīmē, ka šajā adresē aizvadītajā vasarā jau bija ķeza – kādunakt no auto mazgātavas pazuda vairākas automašīnas. Tās gan jau nākamajā rītā tika atrastas.

Mācoties braukt, nolauž ceļa zīmi

28.novembrī mūspusē notikuši vairāki satiksmes negadījumi, kuros iesaistītas mācību automašīnas.
Kā informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse, viens no negadījumiem īsi pirms pulksten 11 notika Priekulē. 1981.gadā dzimusi vadītāja ar automašīnu "VW Golf Variant" mācīja kādai 1955.gadā dzimušai sievietei vadīt spēkratu. Izbraucot no nama Liepājas ielā uz Aizputes ielu, sieviete nepārliecinājās par sava manevra drošību, šķērsoja ceļa braucamo daļu un iebrauca ceļa zīmē "Gājēju pāreja". Jāatgādina, ka šādos gadījumos visu atbildību uzņemas instruktors. J.Knīse piebilst, ka apmācība notikusi individuāli.
Savukārt drīz pēc pieciem pēcpusdienā negadījums, kurā iesistīta mācību mašīna, notika Liepājā. 1961.gadā dzimis "BMW 520" vadītājs brauca pa Ganību ielu (virzienā no tilta puses), kad krustojumā ar Ādu ielu neizvēlējās drošu braukšanas distanci un uzbrauca mācību automašīnai "Opel Vectra", kuru 1981.gadā dzimis kursants instruktora vadībā bija apturējis pie ceļa zīmes "Neapstājoties tālāk braukt aizliegts!".
Bet ap pusseptiņiem vakarā pagaidām nenoskaidrots vadītājs, neizvēloties drošu braukšanas ātrumu, pamanījies uzbraukt šķērslim – luksoforam – Brīvības ielas un Jaunās ostmalas krustojumā.
Cilvēki nevienā no negadījumiem, par laimi, nav cietuši.

Aiztur par nelegālu bruņošanos

28.novembrī mūsu pilsētā divi vīrieši pieķerti, pārkāpjot ieroču izmantošanas noteikumus.
Atmodas bulvārī pie veikala "Li–Li" Valsts policijas darbinieki aizturējuši 1976.gadā dzimušo Aleksandru, kurš, būdams alkohola reibumā, kabatā nēsāja gāzes pistoli, tādējādi pārkāpjot ieroču aprites noteikumus.
Savukārt Krūmu ielas 8.nama kāpņu telpā aizturēts 1965.gadā dzimušais Viktors, kura virsjakas kabatā atradās ierocim līdzīgs priekšmets. Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute, desmit minūtes pēc trijiem pēcpusdienā Pašvaldības policijas darbinieki saņēma izsaukumu uz Krūmu ielu. Zvanītājs sūdzējās, ka kāds vīrietis vicinās ar paštaisītu ierocim līdzīgu priekšmetu. Likumsargi vīrieti auzturēja un nogādāja Valsts policijā lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.
Uz izmeklēšanas laiku šaujamie atsavināti.

Garnadžu apetīte aug

Mūspusē turpinās zādzību mēģinājumi no tirdzniecības vietām, turklāt garnadžu apetīte aug acīm redzami – nupat iekārotas jau tiek lietas pat 100 latu vērtībā. Tā, piemēram, 28.novembrī drīz pēc diviem dienā Jaunā ostmalā 3/5, veikalā "Handymann", tika aizturēta 1990.gadā dzimusī Viktorija, kura no veikala mēģināja iznest diska slīpmašīnu, par to nesamaksājusi 99,45 latus. Prece nebojāta nodota veikalam.

Apzog jaunos māksliniekus

Liepājas PRPP saņēmusi iesniegumu, ka 28.novembrī laika posmā no pulksten 17 līdz 19 Liepājas Latviešu biedrības nama ģērbtuvē pazuduši vairāki mobilie tālruņi un digitālā fotokamera. Policijā uzsākts kriminālprocess, notikušā apstākļi un iespējamās vainīgās personas tiek noskaidrotas. "Kurzwemes Vārda" rīcībā ir informācija, ka cietušie ir jaunie mākslinieki – popgrupas "Tev un man" dalībnieki, kuri šajā laikā Biedrības namā sniedza koncertu.

Brīvdienas izmanto dzīrošanai

Daļa liepājnieku NATO brīvdienas izmanto alkohola lietošanai. Kā informēja Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute, likumsargi 28.novembrī policijas Īslaicīgās aizturēšanas telpās nogādāja četrus kungus, kuri bija pārvērtējuši savas spējas grādīgās dziras patērēšanā un palikuši guļam uz ielas. lai pārmēru piekusušos pasargātu no iesnām vai ļaundariem, policisti viņus ievietoja atskurbtuvē dulluma izgulēšanai.

Nosvilst dārza mājiņa

28.novembrī ap pusdiviem dienā ugunsgrēks izcēlās Kārklu ielā 6. Kā vēsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta operatīvā informācija, iepretim minētajai adresei dega dārza mājiņa. Izdega būve 5 kvadrātmetru platībā. Ugunsnelaimes cēlonis bijusi neuzmanīga rīcība ar uguni, noskaidrojuši VUGD speciālisti.

Palīdz likumsargiem

28.novembrī neilgi pirms deviņiem vakarā mūsu ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Vānes ielu 3, kur glābēju palīdzība bija neopieciešama Valsts policijas darbiniekiem. Bija nepieciešams atvērt kāda dzīvokļa durvis. VUGD darbinieki šo uzdevumu veica, izmantojot motorzāģi..