Kurzemes Vārds

12:24 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Krūmiņš pārsūdzējis lēmumu par sodu

"Kurzemes Vārds" jau informēja, ka par aizvadītā gada nogalē Cimdeniekos notikušo satiksmes negadījums, kad sadūrās kādas sievietes vadīta automašīna un Ceļu policijas inspektora Edgara Krūmiņa vadītais operatīvais transporta līdzeklis, abiem avārijā iesaistītajiem jāmaksā sods 30 latu apmērā par par avārijas trīsstūra neizlikšanu pēc negadījuma. Veicot dienesta pārbaudi, konstatēts, ka avārijas izraisīšanā līdzvainīgi abi vadītāji, skaidroja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Sieviete ceļu satiksmes negadījumā neesot atzīta par vainīgu, bet lieta joprojām atrodas Iekšlietu ministrijas Drošības dienestā izmeklēšanai.

E.Krūmiņš "Kurzemes Vārdam" pauda neizpratni, kādēļ tikai tagad izskanējusi informācija, ja lēmums par sodu pieņemts jau aizvadītā gada 28.decembrī. Šī informācija esot novecojusi, jo viņš janvāra sākumā lēmumu jau pārsūdzējis, uzrakstot iesniegumu Valsts policijas priekšniekam. Pirmkārt, E. Krūmiņš lūdzis otrās negadījumā iesaistītās puses liecības pārtulkot valsts valodā, jo sievietes sniegtajās liecībās tūlīt pēc avārijas un vēlāk ir pretrunas. Sākumā viņa apstiprinājusi, ka redzējusi policijas mašīnas zilās bākugunis, bet vēlāk to noliegusi. Otrkārt, likumsargs lūdzis nosūtīt avārijas materiālu uz auto tehnisko ekspertīzi.

Ja arī atkārtotajā dienesta pārbaudē par vienīgo vainīgo tiks atzīts viņš, E.Krūmiņš ir gatavs vērsties Administratīvajā tiesā.

Stacionē sadurtu sievieti

Mūsu pilsētā turpina vicināt nažus – sadurts kārtējais cilvēks. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse informēja, ka 17.janvārī piecas minūtes pēc četriem no rīta Centrālās slimnīcas Reanimācijas nodaļā ievietota 1964.gadā dzimusi iereibusi sieviete, kurai mediķi konstatējuši durtu brūci vēdera lejasdaļā. Cietusī uz slimnīcu atvesta no Šķēdes 2.masīva 25.ielas mājas. Policijas darbinieki vēl turpina noskaidrot, kā, kur un kādos apstākļos ievainojums gūts.

Atgādinām, ka šis gads mūsu pilsētā sākās ar nažu vicināšanu. Traumas no naža un citu priekšmetu dūrieniem un griezieniem guvuši vairāk nekā 10 cilvēki. Trīs gadījumos sekas bijušas letālas. Pērn Liepājā tika izdarītas četras slepkavības, bet 2007.gada pirmajā nedēļā reģistrētas jau trīs slepkavības.

Uzbrauc gājējam

Otrdien neilgi pēc sešiem vakarā mūsu pilsētā atkal cietis gājējs. Liepājas Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse pastāstīja, ka 1956.gadā dzimis autobusa "Setra S215HR" vadītājs, braucot pa Brīvības ielu, pie 82.nama uzbraucis 1953.gadā dzimušam gājējam, kurš skriešus šķērsojis brauktuvi neatļautā vietā. Cietušais nogādāts Centrālajā slimnīcā, kur mediķi viņam konstatējuši dažādas traumas.

Nepilngadīgie vizinās ar zagtu žiguli

Trešdienas agrā rīta stundā Valsts policijas darbinieki saņēmuši sūdzību, ka nozagta automašīna. Kundze stāstījusi, ka 16.janvārī neilgi pēc pulksten 23 Brīvības ielas 13./15.nama pagalmā novietojusi stāvēšanai savu automašīnu "VAZ 2101", bet 17.janvārī ap četriem no rīta konstatējusi, ka mašīna nozagta.
Žigulis drīz vien atrasts Raiņa pakā iepretī degvielas uzpildes stacijai "Statoil", informēja Liepājas Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Par spēkrata zādzību aizdomās tiek turēti trīs 1993. un 1994. gadā dzimuši nepilngadīgie. Policijas darbinieki pārbauda viņu iespējamo saistību ar vairākiem citiem mantas tīšas bojāšanas gadījumiem mūsu pilsētā.
Pārbaudei, izrādās, ir pamats. Liepājas Pašvaldības policijas Informācijas nodaļas speciāliste Ilze Kozika pastāstīja, ka 16.janvārī ap pulksten 14.30 Nepilngadīgo lietu nodaļas darbinieki apgaitas laikā 1905.gada ielā pamanījuši divus nepilngadīgos, kuri iepriekš pastrādātu pārkāpumu dēļ jau nonākuši likumsargu uzmanības lokā. Pārbaudot 1993.gadā dzimušo Juri un viņa vienaudzi Monvidu, konstatēts, ka pie abiem atrodas divi "Nokia" markas mobilie telefoni un automašīnas atslēgas ar signalizācijas pulti. Abi jaunieši nogādāti Valsts policijā, lai noskaidrotu mašīnas atslēgu un mobilo telefonu izcelsmi. Tiek pieļauts, ka naktī, kad pazuda žigulītis, abi jaunieši izdarījuši arī vairākus huligāniskus uzbrukumus Annas tirgus apkārtnes veikaliem.

Apzog auto

Koku ielā automašīnas "Mazda 626" īpašniece konstatējusi zādzību. Likumpārkāpums noticis laikā no 15.janvāra pulksten 23.30 līdz 16.janvāra astoņiem rītā. No mašīnas pazudusi automagnetola "Pioneer CD– R310", tālvadības pults, automašīnas reģistrācijas apliecība un apdrošināšanas polise. Spēkrata īpašniece likumsargiem norādījusi, ka viņai radīts materiāls zaudējums 157 latu apmērā. Policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess.

Uzlauž garāžu

Valsts policija saņēmusi iesniegumu par garāžas apzagšanu. 16.janvārī ap pulksten 11 Piestātnes ielā īpašnieks konstatējis, ka uzlauztas garāžas durvis un nozagta urbjmašīna "Rebir", alumīnija katls un alumīnija lineāls. Garāžas saimnieks uzskata, ka viņam radīti materiāli zaudējumi 125 latu vērtībā. Policijā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175.panta 3.daļas – par zādzību ar iekļūšanu telpā.

Pazūd alumīnijs

16.janvārī ap septiņiem no rīta Bunkas pagasta Krotē, fermā, konstatēts, ka nozagta 40 litru tilpuma alumīnija kanna, divi 10 litru tilpuma alumīnija katli, kā arī viens piena separatora trauks, kas izgatavots no tā paša materiāla. Saimniecībai radīts zaudējums 24 latu apmērā. Citās mājās kāda pensionāre konstatējusi, ka no pagalma nozagti alumīnija divriči, radot skādi 5 latu vērtībā. Policija par abiem nodarījumiem aizdomās tur 1958.gadā dzimušu vīrieti.

Jumta segums uzkrīt mašīnai

15.janvārī ap deviņiem no rīta Virgas pagastā automašīnas "Ford Focus" īpašniece konstatējusi, ka pagalmā no dzīvojamās mājas krītošs jumta segums sabojājis spēkrata virsbūvi. Materiālos zaudējumus precizē.

Meklē avārijas lieciniekus

14.janvārī ap pulksten 12 pagaidām nenoskaidrots vadītājs braucis Liepājā pa Peldu ielu no Zivju ielas puses un krustojumā ar Malkas ielu, neņemot vērā ceļa zīmi "Dodiet ceļu", izbraucis uz galvenā ceļa, izraisot sadursmi ar autobusu "Volvo B 10". Sadursmes izraisītājs notikuma vietu pametis, tādēļ policija lūdz atsaukties negadījuma aculieciniekus, autobusa pasažierus, kuri, iespējams, ievērojuši automašīnas numuru. Visus, kam ir informācija par šo negadījumu, policija lūdz zvanīt pa tālruņiem 3404631, 3404602, 3404502 vai pašiem vērsties policijā.

Pieteicies Celtnieku ielas žogu izgāzušais

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja par mīklaino negadījumu 12.janvārī Celtnieku ielā, kad automašīnas "Subaru Impreza" vadītājs iestūrēja bruģakmens žogā, to izgāza, bet no notikuma vietas aizbēga. Negadījumu redzējušie pauda, ka spēkratam pie stūres sēdējusi Liepājas galvas Ulda Seska meita. Vairākas dienas pēc notikušā policijā pieteicies vainīgais – kāds jauns vīrietis. Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse informēja: "Varam apstiprināt, ka policijā savu paskaidrojumu sniedzis vīrietis – 1980.gadā dzimušais Edijs, kurš apgalvo, ka bijis pie auto stūres. Ir arī liecinieki, kuri fiksējuši notikušo un apstiprina, ka pie stūres bijis viņš." Pēc J.Knīses teiktā, drīzumā policijā tikšot pieņemts galīgais lēmums šajā lietā.

Turpina novērst vētras sekas

Mūsu ugunsdzēsēji turpina strādāt, lai likvidētu pēdējās vētras nodarītos postījumus. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta operatīvā informācija rāda, ka 16.janvārī ap pusdiviem dienā glābēji saņēmuši izsaukumu uz Pulkveža Brieža ielu, kur vajadzējis nozāģēt aizlūzušu koka zaru, kas apdraudēja garāmgājējus.

Joprojām glabā ļergu

Mūsu pilsētā vairākas personas pieķertas, atkārtoti nodarbojamies ar nelegālā alkohola biznesu. 13.janvārī ap pusdeviņiem vakarā Valsts policijas darbinieki konstatējuši, ka 1963.gadā dzimusī Irina savā dzīvesvietā, Ostas ielā 4, atkārtoti gada laikā uzglabā pašdarināto alkoholu. 16.janvārī kādu personu par šādu pārkāpumu pieķēruši Pašvaldības policijas darbinieki. Informācijas nodaļas speciāliste Ilze Kozika pastāstīja: Analītiskā dienesta darbinieki, ierodoties Krūmu ielā 59, lai pēc ekspertu atzinuma saņemšanas dzīvokļa īrniekiem sastādītu administratīvā pārkāpuma protokolu par nelegālā alkohola pārvietošanu, konstatējuši, ka dzīvoklī atkal tiek glabāts nelegālais alkohols. 1947.gadā dzimusī Ļubova virtuvē glabājusi vienu 1,5 litru tilpuma polimēra materiāla pudeli ar dzeltenas krāsas šķidrumu un vienu 0,5 litru tilpuma polimēra materiāla pudeli ar bezkrāsainu šķidrumu, kas pēc ārējām pazīmēm atgādina kandžu. Nelegālā grādīgā dzira konfiscēta. Ļubovai sastādīts protokols un pret viņu uzsākta administratīvā lietvedība par nelegālā alkohola glabāšanu.