Kurzemes Vārds

06:57 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Skatiens

Pašiem vajag, bet paši nedara
Inita Gūtmane

Par ko visvairāk gaužas Liepājas jaunieši? Vairākās sanākšanas reizēs viņi uzsvēruši, ka pietrūkstot informācijas par to, kas pilsētā notiek, kā arī, pēc viņu domām, par maz esot izklaides pasākumu. Ņemot vērā jaunākās paaudzes uzskatus, bažas un neapmierinātību, Liepājas Jaunatnes centrs izveidoja interneta portālu "Jauns.lv", kurā ievietoja informāciju par Kurzemes jauniešu aktivitātēm.

Portāls sākotnēji neguva cerēto popularitāti, jo pietrūka cilvēku, kas tajā regulāri ievietotu ziņas. Jaunieši turpināja sūdzēties par informācijas trūkumu. Jaunatnes centrs meklēja jaunu risinājumu, kā palīdzēt. Saaicināja kopā skolu aktīvistus un mudināja rakstīt par to, kas norisinās viņu mācību iestādēs. Sanākušie arī ierosināja mājaslapā izveidot atsevišķu sadaļu par norisēm, piemēram, kultūrā un sportā. Toreiz, pagājušā gada decembrī, viss šķita cerīgi – beidzot Liepājas jaunākajai paaudzei būs mājaslapa, kurā varēs gūt izsmeļošu informāciju, kas norisinās vietās, kur apgrozās jaunie cilvēki.

Tagad, atverot mājaslapu, redzam, ka tajā ir ziņas par kultūras norisēm, sporta pasākumiem. Taču informācijas par skolu aktivitātēm parādās gausi. Nav, kas tās sūtītu. Izrādās, jaunieši ir par kūtriem, lai sagatavotu rakstus ne tikai savas skolas avīzei, mājaslapai, bet arī portālam "Jauns.lv". Un tomēr viņi vēl joprojām turpina gausties par informācijas un sarīkojumu trūkumu.

Kādai aktīvai jaunietei, kura pukojās par šīm lietām, pajautāju, kāpēc viņa nepaziņo portāla "Jauns.lv" veidotājiem par savas skolas sarīkojumiem, kuri domāti ne tikai mācību iestādes audzēkņiem, bet arī citiem interesentiem. Viņa attrauca, lai paši par tiem uzzinot. Vai nebūtu mazliet absurdi, ja persona, kura vēlas apmeklēt kādu sarīkojumu, sāktu zvanīt visām skolām un prasīt, vai tajās kaut kas nenotiek. Un kam tad īsti zvanīt? Skolas direktoram?

Pieaugušie, kuriem nācies sadarboties ar jauniešiem, ir novērojuši, ka mūsdienās daudzi no viņiem kļūst arvien egoistiskāki. Galvenais – parūpēties par savām interesēm. Arī Liepājas Jaunatnes centra direktors Pāvels Jurs apliecināja, ka neesot viegli dabūt cilvēkus, kuri būtu ar mieru par velti iesaistīties kāda pasākuma rīkošanā. Protams, daži jau rodas un uzticētos pienākumus izpilda ar sirds degsmi. Bet, cik ilgi šie ļaudis būs gatavi palīdzēt, redzot, ka citi, respektīvi lielākā daļa, tikai bauda viņu darba augļus?

Tāpat Jaunatnes centrā ik pa laikam iegriežas skolēni, lūdzot finansiālu atbalstu kādam pasākumam. Kad Jaunatnes centrā darbinieki atbild, ka tam nav šādam nolūkam domātas naudas, bet ierosina rakstīt projektus un pat piedāvā savu palīdzību to veidošanā, jaunieši visai ātri sāk virzīties uz durvju pusi. "Tas ir grūti!" parasti skan atruna. Protams, grūti. Vieglāk paprasīt naudu, bet, ja to neizdodas sadabūt, iecerei atmest ar roku.

Tā vien šķiet, daudzi jaunieši neapzinās, ka no viņiem pašiem vien būs atkarīgs, vai pietiks pasākumu, vai būs gana daudz informācijas par tiem. Bet, kamēr viņi to nebūs sapratuši, dzirdēsim tikai sūdzības. Kas ir vieglāk – darīt vai gausties? Atbilde ir vienkārša. Bet varbūt kādreiz vērts pamēģināt iet grūtāko ceļu un tad ar gandarījumu paslavēt sevi par paveikto?