Kurzemes Vārds

07:38 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Čempiona tituls arī Vadimam Daškevičam
Andris Sudmalis

Par Liepājas čempionu ātrspēlē ir kļuvis pašlaik mūsu pilsētas vadošais šahists Vadims Daškevičs.

Ātrspēles sacensības Liepājā bija pulcējušas itin spēcīgu dalībnieku sastāvu – pieci no četrpadsmit dalībniekiem bija ar pirmo sporta klasi, bet pārējie sportisti bija meistarkandidāti, kā arī viens nacionālais meistars – Vadims Daškevičs, kurš savu līdera statusu apliecināja arī sacensībās, ar 11,5 punktiem no 13 izcīnot pārliecinošu uzvaru. Par punktu mazāk ieguva trīs sportisti, no kuriem labāki papildrādītāji bija pašlaik Liepājā dzīvojošajam rīdziniekam Ivaram Bērziņam, kuram tādējādi tika 2.vieta, bet trešais palika Ritvars Reimanis. Pilsētas čempions Vitālijs Daškevičs šoreiz palika bez godalgas.

Savukārt Liepājas čempionātā senioriem par uzvarētāju vecuma grupā līdz 70 gadiem kļuva Harijs Strakšis, bet vecumā līdz 80 gadiem – Visvaldis Kalniņš.

Kuldīgā notikušajā skolēnu turnīrā dažādās sporta klašu grupās liepājnieks Viktors Stepovojs uzvarēja trešās sporta klases vērtējumā, bet iesācējs Arturs Bartkevičs–Valdmanis ierindojās otrajā vietā ceturtās sporta klases grupā.

Šonedēļ sākās pilsētas čempionāta atlases turnīrs, kas norisināsies līdz 9.martam, bet sestdien, 20.janvārī, Liepājas Kompleksās sporta skolas šaha klubā norisināsies pilsētas skolēnu sporta spēles trīs vecuma grupās. Dalībai sacensībās skolēni varēs pieteikties sacensību dienā līdz pulksten 11.

Lai dzīvo metalurgs un tā aizsargi!
Andris Sudmalis

Vakar "Liepājas metalurga" hokejisti savā laukumā mērojās spēkiem ar pašreizējo "Samsung premjerlīgas" līdervienību – "ASK/Ogri". Metalurgu iepriekšējā cīkstēšanās ar bebriem beidzās visnotaļ sāpīgi, jo izbraukumā nācās piedzīvot sagrāvi ar 1:7, savukārt abu vienību pēdējā tikšanās Liepājā noslēdzās ar itin drošu mājinieku uzvaru – 4:1. Arī vakardienas cīņā ar rezultātu 5:3 (3:0, 1:2, 1:1) pārāki bija liepājnieki.

"Liepājas metalurgs": vārtsargs – Dmitrijs Žabotinskis; pirmā maiņa – Eduards Ivanovs, Mihails Bogdanovs (aizsargi), Valērijs Fiļimonovs, Jānis Pētersons, Pavlo Borisenko (uzbrucēji); otrā maiņa – Sergejs Ļouškins, Edmunds Kniksts, Darjus Lelens, Konstantīns Mihailovs, Oļegs Koreškovs; trešā maiņa – Ruslans Borisenko, Sergejs Tjoluškins, Sergejs Daņilovs, Viktors Lobačovs, Raitis Pujāts; ceturtā maiņa – Georgijs Čirkovs, Svjatoslavs Ņikiforovs, Kārlis Ozols, Toms Tiļļa, Raivis Kurņigins.

Metalurgiem pēdējos mačos jau gluži vai par tradīciju ir kļuvusi kāda spēlētāja debija, un šoreiz par tādu kļuva uzbrucējs Konstantīns Mihailovs, kura sniegums laukumā vieš pamatotas cerības par spēlētāja lietderību komandā. Pirmajā mačā gan nedaudz pietrūka sapratnes ar maiņas partneriem uzbrukumā, taču pie rezultativitātes punkta Krievijas leģionārs tika.

Liepājas ledushalle šosezon ir pulcējusi arī vairāk skatītāju, nekā vakardienas nepilnais pustūkstotis, bet mājās palicēji lai vaino paši sevi, jo laukumā bija vērojama šīs sezonas kvalitatīvākā spēle, vismaz "Liepājas metalurga" izpildījumā jau nu noteikti.

Uz ledus esot abu vienību pirmajiem diviem virknējumiem, iniciatīvas kausi drīzāk sliecās laukuma saimnieku virzienā, taču abas pārējās maiņas saviem pretspēlētājiem piekāpās, tiesa, cienīgu pretestību izrādīja pat mūsu jaunieši, nerespektējot pieredzējušos sāncenšus.

Tuvojoties sezonas beigām, aizvien saturīgāku sniegumu uzbrukumā turpina demonstrēt Fiļimonovs, bet viņam veiksmīgi piebalso arī Borisenko, Lelenas, Koreškovs un Lobačovs. Tomēr, lai cik atzīstami liepājnieku uzbrucēji darbotos pretinieku zonā, pie vārtu guvumiem cīņā pret čempionāta līderiem tika vienīgi aizsargi.

Rezultātu atklāja un arī 2:0 dažu minūšu laikā panāca Ļouškins, precīzi apšaudot Lūsiņa sargātos "ASK/Ogres" vārtus no uzbrukuma zonas dažādām malām un leņķiem, bet 3:0 pirmā perioda izskaņā panāca Sergeja aizsardzības partneris pirmajā maiņā – Kniksts. Lai arī pirmajā periodā laukuma saimnieki izvirzījās pārliecinošā vadībā, tie neiztika arī bez kļūdām, un vismaz divas reizes vārtu guvēju sarakstā varēja atzīmēties arī ogrēnieši, taču svaru kausus mūsējo labā nosvēra prasme realizēt vārtu gūšanas momentus, kā arī kārtējā teicamā spēle Žabotinska izpildījumā.

No malas raugoties, bebru vārtsargu Edgaru Lūsiņu grūti bija vainot vārtu zaudējumos, taču viesi otro trešdaļu sāka jau ar Imantu Legzdu vārtos, kā arī turpināja pirmā perioda izskaņā nopelnīto vairākumu, jau pusminūti pēc mača atsākšanas samazinot rezultāta starpību līdz 1:3.

Viesu prieki gan ilga tikai nedaudz vairāk par divām minūtēm, jo mūsējie, spēlējot mazākumā, trijatā (!) izrāvās uz bebru vārtiem un pēc elegantas saspēles atjaunoja trīs ripu pārsvaru.

Līdz šai epizodei galveno varoņu lomas laukumā spēlēja abu komandu hokejisti, bet tad mača galvenais arbitrs Raimonds Garda, laikam jau sailgojies pēc papildu uzmanības, sāka izstrādāt uz laukuma dažādus trikus. Soģis laikam nekad nav redzējis ne teātra izrādes, ne arī kādu mākslas filmu, ja par katru viesu atrašanos guļus uz ledus metalurgi devās uz noraidīto soliņa. Tiesa, vienubrīd viņš atminējās, ka arī hokejā pastāv tāds jēdziens kā simulācija, pārāk teatrāli krītošo Razgalu aizraidot divas minūtes atpūsties, taču pilnīgi nepamatoti neieskaitītais mūsējo vārtu guvums, skatītājiem atkal deva pamatu viņu dēvēt par klaunu, kurš drīzāk neprot tiesāt vispār, nevis svilpj par labu kādai no komandām.

Mača pēdējās divdesmit minūtes sāncenši, atšķirībā no pirmajiem diviem periodiem, iesāka nedaudz lēnākā tempā, un arī mača beigu signāla tuvums vairoja sasprindzinājumu vīru prātos. Vēl vairāk tas pieauga pēc tam, kad nepilnas piecas minūtes līdz beigām "ASK/Ogre" samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, un jau nedaudz sāka ost pēc pagarinājuma. Iespējams, ka tā arī būtu noticis, jo viesi mācās virsū kā melns mākonis, bet spriedzi cīņā noņēma viesu noraidījums trīs minūtes līdz spēles beigām un Bogdanova realizētais vairākums. Čempionāta līderiem vairs nelīdzēja arī vārtsarga nomaiņa pret sesto laukuma spēlētāju. Tad jau drīzāk metalurgi varēja panākt 6:3.

Vēl šonedēļ "Latgale" vispirms ar 7:3 pieveica vienību "Rīga 20", bet tad zaudēja junioriem ar 1:4, savukārt "Rīga 2000" izbraukumā ar 6:3 pārspēja "Energiju".

Nākošo spēli "Liepājas metalurgs" sestdien aizvadīs Piņķos pret vienību "Rīga 2000".

Turnīra tabula (spēles, uzvaras, uzvaras pagarinājumā, zaudējumi, zaudējumi pagarinājumā, vārtu attiecība, punkti).

1. "ASK/Ogre" 30 22 1 6 1 143:84 69
2. "Rīga 2000" 30 19 2 7 2 131:85 63
3. "Liepājas metalurgs" 32 17 3 9 3 124:84 60
4. "Rīga 20" 29 12 0 17 0 119:123 36
5. "Latgale" 30 10 2 17 1 92:102 35
6. "Energija" 29 2 0 26 1 72:202 7

"Liepājas metalurga" galvenais treneris Vladimirs Golubovičs:
– Spēle izdevās laba, lai arī ne bez kļūdām abu vienību izpildījumā, domāju, ka skatītājiem tā patika, toties tiesāšanu var raksturot kā nejēdzīgu.