Kurzemes Vārds

13:50 Otrdiena, 1. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Ministru maiņa ir zināms risks
Anda Bergmane, Liepājas domes Sabiedrības veselības daļas vadītāja

Arī man, tāpat kā droši vien lielākajai daļai gan veselības aprūpes jomā strādājošo, gan arī citiem cilvēkiem, liels pārsteigums bija pēkšņais paziņojums, ka no amata atkāpjas veselības ministrs Gundars Bērziņš. Ministram, protams, noteikti ir savi nopietni iemesli šādai rīcībai, taču, godīgi runājot, man ir žēl par šādu notikumu pavērsienu. G.Bērziņš šajā amatā, manuprāt, bija ļoti veiksmīgi izraudzīts un pat personība. Neskatoties uz to, ka viņam nebija medicīniskās izglītības, viņš loģiski un bez emocijām vērtēja procesus veselības aprūpē, un viņa spriedumi bija stratēģiski. To, manuprāt, noteikti veicināja viņa iepriekšējā pieredze finanšu ministra amatā.

Man ļoti labs iespaids palika pēc sadarbības ar ministru laikā, kad izstrādājām mūsu pilsētas veselības aprūpes sniedzēju masterplānu. Mūsu nākotnes redzējums bija līdzīgs, turklāt mūsu plāns ir veidots, vadoties no kopējā valsts masterplāna. Tāpēc es ceru, ka nākamais ministrs, kurš nāks G.Bērziņa vietā, pēctecīgi turpinās viņa iesākto. Es patiešām tā ļoti ceru, jo teikšu atklāti – ministru maiņa un vadības maiņa vispār zināmā mērā tomēr ir risks.

Kaut vai skatoties mūsu pilsētas iestrādes. Esam izstrādājuši savu masterplānu, kas paredz veselības aprūpes uzlabošanā pilsētā ieguldīt 33 miljonus latu. Lai pie šīs naudas tiktu, mums vajadzīgs arī ministra atbalsts. Ja tā pēkšņi nebūs, daudz kas var arī mainīties. Bet es ļoti ceru, ka tā nenotiks, jo tagadējais Veselības ministrijas valsts sekretāra vietnieks Rinalds Muciņš, kuru varētu izvirzīt šim amatam, savulaik jau ir bijis veselības ministrs un pārzina šo jomu.