Kurzemes Vārds

07:48 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 18. janvārī

1927.
Žūpības apkarošanas likumā, kā tiek ziņots no autoritatīviem avotiem, paredzētas šādas izmaiņas: atļaut tirgoties ar alu un vieglo iekšzemes augļu vīnu dzelzceļa bufetēs, kā arī lielāko pilsētu viesnīcās pēc pulksten 22, arī sestdienās un svētdienās, kā arī svinamo dienu priekšvakarā.

Jaunajā budžeta gadā ostu bagarēšanai atvēlēta gandrīz tikpat liela summa kā iepriekšējā gadā – 73500 latu. Kompetentas personas ziņo, ka Liepājā nodomāti bagarēšanas darbi priekšostā un ziemeļu ostā, kur varētu piestāt arī lielie Amerikas okeāna tvaikoņi.

1937.
Jaunā gada pirmajās dienās, kā jau laikraksts informējis, ostā dzērumā iekritis dzirnavnieks Vilis Āboliņš. Viņu izglāba velkoņa "Austra" matrozis Staņislavs Tomašuitis. Tagad glābējs pēc lielā sasprindzinājuma ledus aukstajā ūdenī smagi saslimis.

Pilsētas valdes sēdē pieņemti vairāki saimnieciska rakstura lēmumi. J.Grīnfeldam atļauts ierīkot pārtikas veikalu Rožu ielā 25. Atvēlēti līdzekļi Pilsētas viesnīcas parketa remontam. Piecām tirdzniecības firmām atļauts sarīkot janvāra sezonas inventūras izpārdošanu.

Zvejnieki ziņo, ka Liepājas, Bernātu un Akmensraga kaucošās signālbojas pēdējā vētrā apsalušas ar biezu ledus kārtu. Viļņiem pret tām atsitoties, tie sasalst, un bojas pārvēršas par milzīgiem peldošiem ledus blāķiem, kas pie stiprāka vēja var norauties no tauvas. Bojas izcelt dodas tvaikonis "Hidrogrāfs".

1947.
Politehnikuma zālē notiek Liepājas Sarkanā Krusta šefības komisijas organizēts koncerts. Tajā pirmo reizi iespējams noklausīties Muzikāli dramatiskā teātra jauno solisti Rasmu Maršani, kas izpilda latviešu vecmeistaru un jaunākās paaudzes skaņražu dziesmas. Iespējams noklausīties arī Liepājā tādu maz piekopto mākslas žanru kā melodeklamācija aktiera Kārļa Locenieka priekšnesumā. Līdz ar šiem māksliniekiem koncertā piedalījās tenors Vasilijs Lieknis un pianists Kurts Kalsiņš.

Vecās avīzes pārlapojusi Uļa Gintnere