Kurzemes Vārds

00:01 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Noslīkst deviņus gadus vecs zēns

Aizputē Tebras upē pagājušās nedēļas nogalē noslīcis deviņus gadus vecs zēns, kurš kopā ar draugiem pastaigājies pa ledu, taču ielūzis un nav spējis saviem spēkiem izkļūt krastā. Zēna mirstīgās atliekas atrastas tikai aiznākamajā dienā.

Sākotnēji ziņoja, ka nelaime notikusi piektdien, 26.janvārī. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes komandiera vietnieks Dainis Krīgens "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka traģēdija risinājusies ceturtdien vēlu vakarā. Zēns kopā ar diviem draugiem pastaigājies pa ledu. Puikas esot devušies spēlēt hokeju, domādami, ka ledus jau pietiekami stiprs. Viens no zēniem ielūzis ledū. Saviem spēkiem no upes izkļūt viņam nav izdevies. Tā vietā, lai meklētu palīdzību, pārējie puikas nobijušies un par nelaimi nav ziņojuši.

Tikai nākamajā dienā – piektdien ap pusdienlaiku – zēnu sākuši meklēt. Pievakarē izdevies noskaidrot, kur nelaime notikusi. Par traģēdiju liecinājuši tikai cimdiņi uz ledus. Tā kā jau bijis tumšs, meklēšanas darbus uzsākt nevarēja. Sestdien ap pusdienlaiku, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekiem un Jūras spēku ūdenslīdējiem sadarbojoties, atrasts noslīkušais.

Caur logu apzog dzīvokli 5.stāvā

Ļaundari, caur logu iekļūstot telpās, apzaguši 5.stāva dzīvokli, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. 28.janvārī ap desmitiem no rīta 1988.gadā dzimusi jauniete konstatējusi, ka caur 5.stāva logu iekļūts viņas dzīvoklī Viršu ielā, kurā pašlaik neviens nedzīvo un kurš tiekot remontēts. Nozagtas dažādas mantas – sanitārtehnika, spoguļi, sieviešu kurpes, radio. Visas mantas ir lietotas.

Videonovērošana palīdz atrast zagli

28.janvārī ap pussešiem vakarā veikalā "Maxima", Ziemeļu ielā 10, aizturēta 1962.gadā dzimusī Jadviga, kura tiek turēta aizdomās, ka 24.janvārī no veikala iznesusi degvīnu "Vodka", par to nesamaksājusi 2,59 latus. Tas konstatēts videonovērošanā.

Riskē, salā lietojot grādīgos dzērienus

Pašvaldības policijas darbinieki pagājušās nedēļas nogalē atskurbtuvē nogādājuši divus desmitus neapdomīgo, kuri pēc pārmērīgas grādīgo dzērienu lietošanas bija palikuši guļam uz ielas. Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute informēja, ka 26., 27. un 28. janvārī īslaicīgās aizturēšanas telpās dzēruma izgulēšanai ievietoti 19 vīrieši un viena sieviete.

Kunga prātā un bruņots

26.janvārī ap pulksten četriem dienā Pašvaldības policijas Transporta kontroles dienesta darbinieki, braucot pa Jauno ielu, ievērojuši, ka uz brauktuves sēž vīrietis. Tā kā viņš bijis stipri iereibis, tad nogādāts īslaicīgās aizturēšanas telpās atžirgšanai. Mantu apskatē konstatēts, ka pie vīrieša atrodas gāzes pistole, kuras aptverē ir divas patronas. Šaujamā dēļ pēc atskurbšanas vīrietis nogādāts Valsts policijā.

Steidz dzēst degošu krēslu

26.janvārī neilgi pēc deviņiem vakarā mūsu ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Rīgas ielu 19. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka ugunsnelaime bija izcēlusies divstāvu privātmājā – otrajā stāvā gruzdējis krēsls, pamatīgi piedūmojot telpas. Skāde nav bijusi tik liela, kā tās dēļ saceltā trauksme – kad ieradušies glābēji, iedzīvotāji paši saviem spēkiem liesmas jau bija nodzēsuši.

Ziema atkal pārsteidz nesagatavotus

Ziemas dēļ ne vienam vien radušās nepatikšanas. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse pastāstīja, ka kopumā trijās diennaktīs mūspusē reģistrēts 21 satiksmes negadījums. Galvenokārt iemesls bijusi vadītāju neapdomība, braucot pa ziemas ceļiem. Turklāt vairākas automašīnas nav bijušas aprīkotas ar ziemas riepām. Atgādinām, ka ziemas riepas no 1.decembra ir obligātas visiem transportlīdzekļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas.