Kurzemes Vārds

20:11 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Ozonterapija. Gandrīz kā ārstēšana ar svaigu gaisu

Mēs dzīvojam steidzīgā laikmetā, kad cilvēkiem vairs nav pat laika izslimot slimību. Nereti izvēlamies dzert stipras iedarbības zāles un doties uz darbu, nevis pāris dienu palikt gultā un ļaut savam organismam atpūsties. Un tad pienāk brīdis, kad imunitāte ir novājināta, slimojam vienā laidā un spēka vairs nav. Izrādās, palīdzēt var ozonterapija. Jau četrus gadus tā pieejama arī Liepājā. Feldšere AGRA ŠNEIDERE, kas piedāvā šo terapiju, saka, ka viņai pašai tā glābusi dzīvību.

Ozonterapija izglāba dzīvību

Agra Šneidere ir mediķe ar 30 gadu stāžu. Šobrīd viņa strādā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienstā. Un reiz, glābjot dzīvību kādam cilvēkam, kurš bija sadurts ar sasistu šampanieša pudeli, viņa cauri gumijas cimdiem sadūra roku ar adatu, kas iepriekš bija lietota šim pacientam, un pēc laika viņai konstatēja hepatītu B ļoti smagā formā. Par ozonterapiju uzzinājuši viņas dēli un aizveduši uz šo procedūru. Viņa atveseļojās. Agra pamatoti uzskata, ka ozonterapija viņai glābusi dzīvību. Tad arī nolēmusi apgūt to pati un piedāvāt liepājniekiem. Tagad savukārt viņa palīdzējusi izārstēties ne vienam vien smagi slimam cilvēkam.

Ozonterapija iedarbojas uz organismu kopumā

Ozonterapiju veic ar speciālu aparatūru, un tā ir populāra visā pasaulē. Agra stāsta, ka pirmo reizi cilvēku ārstēšanā šo metodi jau 1857.gadā izmantojis vācu dziednieks V.Siemens. Feldšere skaidro, ka ozons ir skābeklis, kas atrodas īpaši izmainītā veidā, tāpēc uzskatāms par ārstniecisku. Lai to ievadītu cilvēka organismā, ir vairākas metodes: gan sajaucot ar asinīm un ievadot atpakaļ asinsritē, gan arī ievadot taisnajā zarnā. Šo otro metodi visbiežāk izmanto bērniem, kā arī cilvēkiem, kas sirgst ar zarnu problēmām.

Agra stāsta, ka ozonterapija kā palīgmetode izmantojama visās medicīnas nozarēs: ķirurģijā, neiroloģijā, nefroloģijā, uroloģijā, ginekoloģijā, kardioloģijā, dermatoloģijā un citās. Tas izskaidrojams ar ozona labvēlīgo ietekmi uz cilvēka organismu. Tas palīdz aknām neitralizēt toksiskās vielas, sadala taukvielas (holesterīnu un triglicerīdus), uzlabo vielmaiņas procesus šūnās un stimulē enerģijas rašanos tajās, kā arī visā organismā kopumā, uzlabo asinsriti, palielina skābekļa daudzumu audos, likvidē visu veidu baktērijas, vīrusus un sēnītes, kā arī dara daudz ko citu labu mūsu organismam. Agra uzsver, ka šī metode nav līdzeklis pret vienu vai citu konkrētu slimību vai simptomu, bet gan darbojas uz organismu kopumā, veicinot vispārējo atveseļošanos.

Protams, ir arī gadījumi, kad šo terapiju nevar pielietot. Tieši tāpēc katrai slimībai izstrādāts individuāls seansu un ozona devu skaits, ko turklāt vēl koriģē atbilstoši katram cilvēkam un viņa veselības stāvoklim.

Pieredze pārliecina

Četros gados, kopš Agra strādā ar šo metodi, viņa pārliecinājusies par tās efektivitāti. Īpaši palicis atmiņā gadījums ar kādu vīrieti. Tam bijis vesels slimību kopums, kam turklāt pievienojies arī diabēts, un līdz ar to radušās nopietnas problēmas ar kāju. Vīrietim jau bija paredzēta pēdas amputēšanas operācija, kad viņš uzzināja par šo metodi. Ilgstošākā laikā strādājot, vīrieša kāju izdevās glābt. Līdzīgs gadījums bijis vēl ar kādu kungu. Tikpat labas sekmes ārstēšanā piedzīvojuši cilvēki, kas sirguši ar dažādām ādas slimībām. Agra gan uzsver, ka šī metode negarantē rezultātu, ja cilvēks nebūs gatavs atteikties no kaitīgiem ieradumiem un ievērot dažādus priekšnoteikumus, lai pats savu slimību neizaicinātu.

Un vēl atgādina, ka mūsdienās lieto ļoti daudz medikamentu. "Tās ir sekas tam, ka cilvēkiem nav laika pagulēt mājās un izslimot savu slimību," viņa saka. Vieglāk ir iedzert stipras zāles un doties uz darbu. Mediķe atceras kādu jaunu puisi, kas vairāk nekā pusgadu nevarējis tikt galā ar plaušu karsoni un vairs nav līdzējušas nevienas antibiotikas. Tieši ozonterapija bija tā, kas, attīrot un spēcinot organismu, palīdzējusi jaunajam vīrietim izveseļoties.

Vēl viņa piebilst: bieži vien sievietēm šķiet, ka viņām ir dažādas kosmetoloģiskas problēmas, bet, izmēģinot skaistumkopšanas procedūras citu par citu labākas, gaidītā efekta nav. "Sejas āda lieliski parāda mūsu vispārējo veselības stāvokli," saka Agra. "Tāpēc, ar ozonterapijas metodi atveseļojot organismu, visbiežāk izzūd arī šīs problēmas."

Sagatavoja Kristīne Pastore