Kurzemes Vārds

19:41 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 30. janvārī

1927.
Pilsētas valde pabalsta veidā piešķīrusi izpriecas nodokļa atlaidi sarīkotajiem pasākumiem: Tautas konservatorijai – 124,25 latus, 2.pamatskolai – 65 latus, krievu pamatskolai – 28,75 latus, bet 72.skautu pulciņam no 33 latiem –16 latus.

Lasītāju un citu personu ērtībām pilsētas bibliotēkā ierīkos tālruni. Pilsētas valde šim nolūkam naudu jau piešķīrusi.

Jaunajā teātrī šovakar komēdijas "Iekarotā laime" ("Vecmāmiņa") pirmizrāde. Tā ir moderno franču autoru Flersa un Kaijavē komēdija, bet dienas izrādē pulksten 13 populārā aktiera, dramaturga un kuplejista K.Brīvnieka viesizrāde A.Alunāna jautrajā lugā "Seši mazi bundzinieki".

1937.
Pieturoties salam un rāmam laikam, Liepājas ostā ūdens līmenis nokrities 64 centimetrus zem normas. Ezerā seklākās vietās ūdens sasalis līdz dibenam. Zvejnieku ostā zemā ūdenslīmeņa dēļ nevar iebraukt velkonis, lai salauztu ledu. Zvejnieki izcēluši krastā kādu bojātu motorlaivu. Lai to atkal ielaistu ūdenī, viņi visu dienu pašu spēkiem cērt ledū ceļu.

Cenu inspektors pulkvežleitnants J.Spilva par cenu uzraudzības noteikumu neievērošanu – cenu neizlikšanu un rēķinu neuzrādīšanu – soda ar 25 latiem Bēru Spektoru no Ludviķa ielas 27.

1947.
Milicijas pārvalde sasaukusi pilsētas namu pārvaldnieku un sētnieku sapulci, kurā apsprieda dažādus jautājumus sakarā ar Izpildu komitejas lēmumiem par kārtības uzturēšanu Liepājā. Pirmais un galvenais pastāvošo noteikumu ievērošanā ir raudzīties, lai pilsētas robežās bez pierakstīšanās nedzīvotu neviens pilsonis. Par to atbildīgi kā namu pārvaldnieki, tā arī namu sētnieki. Tāpat pārvaldniekiem jāpanāk, lai katrā mājā saskaņā ar lēmumu, iestājoties tumsai, būtu apgaismota kāpņu telpa un nama numura zīme. Sapulces dalībnieki ierosina pēc pulksten 22 aizslēgt dzīvojamo māju parādes durvis un pagalmu vārtus.