Kurzemes Vārds

19:17 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Vērtīga pieredze
Sarmīte Pelcmane

Vērtējot Liepājas norises, patīkami pieklusināt kritiskās notis un kādu no procesiem vienkārši paslavēt. Tādās reizēs laikrakstam patiesi prieks, jo tas nozīmē, ka attiecīgajā jomā jūtama virzība par labu mums visiem – pilsētas iedzīvotājiem.

Atzinību pelnījusi pašvaldības iniciatīva šogad Liepājā atvērt pārsimts jaunu vietu bērnudārzos, tāpēc uzsākti bērnudārza "Liepiņa" piebūves celtniecības priekšdarbi un arī nolemts atjaunot no valsts pārņemto bijušo bērnudārza ēku O.Kalpaka ielā.

Neapšaubāmi, tas būs ievērojams atspaids, lai pilsētā mazinātu rindas uz bērnudārziem, jo situācija tagad ir ļoti nokaitēta. Paziņas stāsta, ka pierakstījuši meitiņu rindā uz bērnudārzu nākamajā dienā pēc mazulītes dzimšanas, tomēr meitēns vienalga bijis rindā kāds desmitais. Taču visi nav tik apzinīgi. Neapskaužamā situācijā nonāk jaunie vecāki, kas, sagaidot pirmdzimto, vēl nav atskārtuši, cik nopietns ir bērnudārzu rindas jautājums. Aizņemti ar mazuļa piedzimšanas reizē svarīgākiem jautājumiem, jaunie vecāki pēc laika attopas, ka viņu bērniņa rindas numurs uz bērnudārzu jau mērāms simtos un nav nekādas garantijas, ka māte varēs laikus atgriezties darbā, jo vecvecāki, kam varētu uzticēt mazuli līdz bērnudārzam, paši strādā. Bet dārgās aukles ne katra ģimene var atļauties.

Tādējādi abas jaunās bērnu novietnes pilsētai būs ļoti noderīgas, jo "Liepiņa" atrodas pilsētas centrā, bet bijusī bērnudārza ēka O.Kalpaka ielā izvietota daudzstāvu dzīvojamo māju mikrorajona vidū, kas arī varētu būt izdevīgi vecākiem.

Tomēr problēma līdz galam vēl nebūs atrisināta, jo – kas gan ir ap 200 jaunu vietu bērnudārzos Liepājā, ja tagad rindā pierakstīti ap 1100 bērnu, no kuriem apmēram pusei vieta pirmsskolas izglītības iestādē nepieciešama tūlīt.

Te jāsaka: žēl, ka tik maza ir uzņēmēju interese izmantot pašvaldības piedāvāto atbalstu privātu bērnudārzu izveidei. Vēl viena iespēja palīdzēt strādājošajiem jaunajiem vecākiem būtu pašu uzņēmumu iniciatīva. Tikko izskanējusi ziņa, ka lielveikals "Maxima" Rīgā veidos bērnu novietni saviem darbiniekiem, diemžēl tas nenotiks Liepājā. Ideja nav jauna – kādreiz visiem lielākajiem uzņēmumiem bija savi bērnudārzi, arī Liepājā. Šķiet, ka vispārējā darbinieku trūkuma apstākļos bērnudārza sarūpēšana būtu viens no ietekmīgākajiem uzņēmuma trumpjiem, piesaistot jaunos kadrus. Vai nebūtu īstais laiks šo tradīciju atjaunot?