Kurzemes Vārds

01:24 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā janvārī

1927.gads
"Olimpijas" slidotavā notiek slidošanas svētki. Skan ragu mūzika, sprakšķ bengāliskās ugunis, uzstājas daiļslidotāji, notiek konkurss par graciozāko slidojumu. Labākie slidotāji saņem balvas – tortes.

1937.gads
Latvijas meistarsacīkstēs basketbolā sievietēm "Latvju jaunatnes" komanda Rīgā tiekas ar valsts čempionēm un pasaules studentu spēļu vicečempionēm "Universitātes sporta" basketbolistēm un zaudē ar 24:54. Komentētāji raksta, ka liepājnieču tehnika bijusi ļoti vārga.

1947.gads
Rīgā sākas Latvijas meistarsacīkstes basketbolā augstākajā grupā, kurā Liepāja piedalās ar divām sieviešu un vienu vīriešu komandu. Turnīru ievada mūsu "Daugavas" sieviešu spēle pret LLA, pirmo grozu gūst liepājniece Dzene, un mūsējās uzvar ar 21:13. Nākamajā dienā divu Liepājas komandu pretinieki ir Rīgas čempioni, un abās spēlēs mūsu pilsētas komandas gūst uzvaras: vīrieši pieveic "Dinamo" ar 28:19, sievietes VEF komandu ar 12:10.

1957.gads
Liepājā viesojas vieglatlēte Inese Jaunzeme, kura pirms dažiem mēnešiem olimpiskajās spēlēs Melburnā izcīnīja zelta medaļu šķēpa mešanā. Sportiste tiekas ar 1.vidusskolas audzēkņiem, kā arī Dzelzceļnieku klubā ar Liepājas sporta cienītājiem.

Sākas Latvijas meistarsacīkstes basketbolā, kurās Liepāju augstākajā grupā pārstāv tikai iepriekšējā gada meistarsacīkšu bronzas medaļas ieguvēja "Daugavas" vīriešu komanda. Abas sieviešu komandas iepriekšējā gadā spēlēja vārgi un šoreiz labāko vidū nav.

1967.gads
PSRS jaunatnes meistarsacīkstēs paukošanā pārstāvēt Latviju gatavojas 5 liepājnieki, trenera Zigfrīda Kalēja audzēkņi, un viņš ir arī apstiprināts par republikas jaunatnes izlases treneri.

Latvijas hokeja meistarsacīkšu turpinājumā "Sarkanais metalurgs" savā laukumā Raiņa parkā tiekas ar Dobeles komandu un uzvar abās spēlēs – 5:3 un 4:2.