Kurzemes Vārds

21:23 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Par Skotiju tās lielā dēla dzimšanas dienā
Daina Meistere

Ezerkrasta sākumskolā notika pasākums par Skotiju. 4.klašu skolēni bija savākuši un apkopojuši materiālus par šo valsti, iemācījušies skotu dziesmas, pasakas, dzejoļus un tieši skotu ievērojamā dzejnieka Roberta Bērnsa dzimšanas dienā ar savu sagatavoto programmu iepazīstināja citu klašu skolēnus. Skola jau divus gadus iesaistījusies un darbojas programmas "Comenius 1" starptautiskajā projektā, strādājot pie temata "Labs pamats mācību darbam". Tā kā projekta partneri ir Slovēnijas, Slovākijas, Austrijas un Skotijas skolēni un skolotāji, tad mūsu bērni un skolotāji iepazīst arī šīs valstis, to kultūru, paražas. Pagājušajā gadā mazie liepājnieki neklātienē jau iepazinuši Slovēniju, šogad viņu redzeslokā ir Skotija un Austrija.


Labākie dejošanā un dziedāšanā

A.Puškina Liepājas 2.vidusskolas skolēni Poļina Šepirjova un Aleksandrs Laptjevs atgriezušies no Rīgas, kur otro gadu pēc kārtas tika organizēts konkurss talantīgiem jauniešiem "Debija – 2007." Poļina, dejojot vēderdejas, startēja eksotisko deju grupā, un viņas sniegums tika atzīts par vislabāko. Meitene ieguva 1.vietu. Priekšnesumu palīdzēja sagatavot netradicionālo deju studijas "Arabeska" vadītāja Zita Valka, pie kuras Poļina dejo jau divarpus gadu. Aleksandrs piedalījās konkursā jaunajiem dziedātājiem un nominācijā "Dejas dziesma" ar angļu valodā izpildīto dziesmu ieguva 2.vietu. Viņa vokālais pedagogs ir Eduards Viderkers. Šoreiz konkursā piedalījušies ne tikai Latvijas talantīgie jaunieši, bet arī viesi no kaimiņvalstīm, Polijas, Itālijas, Spānijas.

Sabiedrības vērtējumam

Uzsākta jaunas dzīvojamās mājas Vītolu ielā būvniecības ieceres publiskā apspriešana, informēja Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls. Būvvalde pieņēmusi lēmumu nodot publiskajai apspriešanai uzņēmēja Pētera Iesalnieka iesniegto būvniecības ieceri par dzīvojamās ēkas ar tirdzniecības telpām būvniecību Vītolu ielā 10a. Informatīvie materiāli līdz 23.februārim būs pieejami apskatei domes ēkas pirmā stāva vestibilā vai Būvvaldē. Ēka pēc arhitekta ieceres būs bloķēta ar dzīvojamo ēku Vītolu ielā 6/10. Ēkai paredzēti trīs stāvi. Celtnes pirmajā stāvā varēs izvietot īres telpas tirdzniecības vajadzībām, otrajā stāvā – biroja telpas, bet trešajā stāvā – dzīvokļus. Ēkas skiču projektu izstrādājusi SIA "A Projekts" arhitekte Agita Lieģe. Lēmumu par būvniecības ieceri paredzēts pieņemt Liepājas domes tuvākajā sēdē pēc publiskās apspriešanas beigām.


Cels bioetanola rūpnīcu

Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvalde noslēgusi zemes rezervēšanas līgumu projekta izstrādei bioetanola rūpnīcas celtniecībai. Līgums noslēgts ar SIA "Arents un partneri" uz vienu gadu. Zeme apmēram trīs hektāru platībā rezervēta Pulvera ielā. SIA "Arents un partneri" projektu gatavojas īstenot kopā ar Vācijas uzņēmumiem "GEA Wegand" un "Veribo". Pēc SEZ pārvaldes rīcībā esošās informācijas, rūpnīcas celtniecībā varētu tikt ieguldīti ap 35 miljoni latu (50 miljoni eiro).


Var pieteikt kultūras projektus konkursa otrajai kārtai

Liepājas Kultūras pārvalde no 29.janvāra līdz 23.februārim izsludina projektu pieteikšanu kultūras projektu konkursa otrajai kārtai, informēja sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Hmieļevska. Konkursam aicina pieteikt projektus, kas plānoti no 2007.gada aprīļa līdz jūnijam (ieskaitot). Konkursam aicina pieteikt dažādu nozaru kultūras projektus, piemēram, mūzikas, literatūras, vizuālās un lietišķās mākslas nozarē, teātra un tautas mākslas nozarē, foto un kino projektus, kā arī starpnozaru un projektus bērniem un jauniešiem. Tāpat var pieteikt projektus, kuru norise un rezultāti ir aktuāli Liepājai un pilsētas sabiedrībai. Konkursa nolikumu un pieteikuma veidlapas iespējams lejupielādēt Liepājas pašvaldības portālā www.liepaja.lv vai saņemt Kultūras pārvaldē, Rožu ielā 6, 116.kabinetā, darba dienās no pulksten 9 līdz 16 vai arī elektroniski, iepriekš piesakoties pie Daces Bluķes (tālr.3404428). Konkursā pieteiktajiem projektiem ir iespēja saņemt līdz 50 procentiem līdzfinansējuma no iesniegtā projekta kopējā budžeta summas. Šajā gadā kultūras projektu konkurss notiks četrās kārtās, katrā no kārtām sadalot vidēji 10000 latu.


Spāņu un portugāļu mūzikas vakars

Liepājas Simfoniskais orķestris viesdiriģenta Čezario Koštas vadībā šonedēļ iestudēs portugāļu un spāņu mūziku, pastāstīja LSO reklāmas un sabiedrisko attiecību vadītājs Gundars Venens. Koncertā klausītāji dzirdēs labi zināmo spāņu komponista Manuela de Faljas svītu no baleta "Trīsstūrene", kā arī ne tik pazīstamā portugāļu komponista H.Braga Santosa 1.simfoniju. Čezario Košta jau ieradies Liepājā, lai iepazītos ar orķestra spēli. Koncerts paredzēts 2.februārī Liepājas teātrī. Portugāļu diriģents dzimis 1970.gadā un ir viens no savas paaudzes aktīvākajiem diriģentiem Portugālē. Mūzikas studiju sākums viņam aizritējis Parīzē, mācoties klavierspēli. Vācijā, Vircburgas Mūzikas akadēmijā, viņš ieguvis augstāko izglītību un maģistra grādu orķestra diriģēšanā. Izglītojies arī Baireitas Mūzikas festivālā. 1997.gadā 3.starptautiskajā konkursā Fundaēco Oriente ieguvis pirmo vietu jauno diriģentu grupā. Kā viesmākslinieks diriģējis Portugāles Simfonisko orķestri, Porto Nacionālo orķestri, Lisabonas Metropolitēna orķestri, Nirnbergas Simfonisko orķestri u.c. Liepājas Simfoniskajam orķestrim 2007.gads sācies saspringtā darba ritmā. Februārī vēl paredzēts koncerts ar jaunās vijolnieces Paulas Šūmanes piedalīšanos, kam sekos intensīvs mēģinājumu darbs pie 15.starptautiskā Pianisma zvaigžņu festivāla programmas. Festivāla atklāšanas koncerts paredzēts 4.martā Liepājas teātrī diriģenta Imanta Rešņa vadībā.


Piedāvā virtuālu pastaigu pa Liepāju

Ar šo nedēļu ikvienam Liepājas pašvaldības mājaslapas www.liepaja.lv apmeklētājam ir iespēja doties virtuālā pastaigā pa Liepāju: apskatīt to 360 grādu panorāmas attēlos un foto galerijās, informēja domes sabiedrisko attiecību speciālists Edgars Lākutis. Pagaidām tā ir tikai neliela ilustrācija projektam "Liepāja.INFO", kura ietvaros apmeklētāju apskatei būs pieejami vairāk nekā 100 interaktīvu panorāmas attēlu un tiem pievienoto foto galeriju. Šobrīd mājaslapas apmeklētāji jau var doties virtuālā ekskursijā pa 11 nozīmīgiem pilsētas objektiem: Jāzepa katedrāli, Nikolaja katedrāli, Liepājas muzeju, Trīsvienības baznīcu, Ziemeļu fortiem, Ziemeļu molu, Pētertirgu, Slavas aleju, Rožu laukumu, promenādi un Karostas cietumu. Ekskursijas pamatā būs interaktīva pilsētas karte, kurā tiks integrēti fotogrāfiski panorāmas attēli no Liepājas ielām, laukumiem, torņiem, jumtiem, ēkām un citām vietām, kā arī trīsdimensiju modeļi ar ievērojamiem kultūrvēsturiskiem objektiem. Jau šobrīd, izvēloties kādu no apskates vietām, pieejams interaktīvs šīs vietas 360 grādu attēls, kas dod iespēju apmeklētājam skatīties uz objekta visām pusēm analogi tam, kā tas notiek realitātē. Panorāmas attēliem tiek pievienota papildu informācija ar konkrētās vietas aprakstu, kā arī foto galerija. Projektam attīstoties, paredzams, ka apmeklētāji varēs arī skatīt video un klausīties audio materiālus.


Zemessargi sacenšas šaušanā

27.janvārī Zemessardzes 51.kājnieku bataljona šautuvē Dobelē notika ložu šaušanas sacensības "Jaungada kauss – 2007". Tajās piedalījās arī mūspuses zemessargi. Sacensību laikā dalībnieki šāva ar triecienšauteni "AK 4" no dažāda veida šaušanas stāvokļiem – guļus, stāvus un no ceļa. Summējot šaušanas vingrinājumu laikā iegūtos individuālos rezultātus, veidojās komandas vērtējums. ZS 51.kājnieku bataljona komandiera vietnieks kapteinis Ivo Vereskuns "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka liepājnieki šoreiz palikuši 7.vietā. Pirmo vietu šaušanas sacensībās izcīnījusi Pretgaisa aizsardzības bataljona komanda no Rīgas, otrajā vietā ierindojušies dobelnieki, bet trešo vietu izcīnījuši zemessargi no Kuldīgas.


Mūsu robežsargiem jauns auto

29.janvārī Valsts robežsardzes Galvenajā pārvaldē notika Valsts robežsardzes 2006.gada darbības pārskata preses konference, pērnā gada labāko robežsargu apbalvošana, kā arī jaunu automašīnu saņemšana. Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Gunārs Dāboliņš informēja par 2006.gada darbības rezultātiem, kā arī par prioritātēm šajā gadā. Tika apbalvoti 2006.gada labākie robežsargi – robežkontroles punkta priekšnieks, vecākais inspektors, inspektors u.c. Diemžēl neviens no Liepājas pārvaldes nav ieguvis gada labākā robežsarga titulu nevienā no kategorijām. Taču priecīgi notikumi bija arī liepājniekiem. Imigrācijas dienesta inspektors Māris Kuršis saņēma veicināšanas balvu kā otrās vietas ieguvējs savā kategorijā. Taču pats galvenais pārsteigums bijusi kāda liela un praktiska lieta. Kā "Kurzemes Vārdam" telefonsarunā pastāstīja Valsts robežsardzes Liepājas pārvaldes priekšnieka palīdze Aiga Uzare, teritoriālo pārvalžu robežsargi saņēmuši 11 jaunās Šengenas konvencijas ietvaros iegādātās automašīnas "Ford Mondeo". Viena no tām iedalīta mūsu pārvaldei. Tieši tajā, tumšzaļajā auto braucot jau mājupceļā uz Liepāju, Aiga stāstīja, ka jauno "Ford Mondeo" turpmāk izmantošot pārvaldes priekšnieka darba vajadzībām.


Tiekas blokādes dalībnieki

27.janvāra aukstajā dienā pie pieminekļa Liepājas aizstāvjiem sapulcējās Otrā pasaules kara veterāni, Krievu kopienas un citu nacionālo kultūras biedrību locekļi, lai atzīmētu kārtējo, jau 63.gadadienu, kopš tika pārrauta Ļeņingradas blokāde, un godinātu holokausta upurus. Bija klusuma brīdis. Tika nolikti ziedi. Klātesošos uzrunāja KF ģenerālkonsuls Jurijs Koteļņikovs. Runāja arī veterānu biedrības priekšsēdētājs Georgijs Tarabans, kurš atgādināja, ka Liepājā vēl dzīvo 69 blokādes dalībnieki. Daži no viņiem dalījās savās atmiņās.


Ērģeles ieskandina jauniešu balsis
Daina Meistere

Liepājas Lutera evaņģēliski luteriskajā baznīcā notika jauniešu koru koncerts ar devīzi "Ziedosim ērģelēm", kas bija paredzēts kā brīvprātīgs ziedojums jauno, no Zviedrijas atvesto ērģeļu uzstādīšanai. Koncerta iniciatore, Bērnu un jauniešu centra ansambļa "Ilūzija" vadītāja Ārija Vītola un viņas dziedātāji kopā ar šā centra jauniešu kora "Liedags" dalībniekiem un diriģenti Guntu Viti bija uzaicinājuši arī savus draugus. Mācītāja Raita Šēnera sirsnīgo vārdu pavadīti, jaunās ērģeles ieskandināja mūsu pilsētas jaunieši un koru "Pumpurs" (Ventspils) un "Meloss" (Kuldīga) dziedātāji, kā arī Rīgas kolektīvu "Spāre" un "Ritumiņš" dalībnieki. Repertuārā bija garīgā mūzika. Kā atzina diriģente G.Vite, ērģeļu pavadījums bijis iedvesmojošs un dziedātājus cēlis spārnos, it sevišķi nobeigumā, kad visi dalībnieki dziedāja Ērika Ešenvalda dziesmu "Kas Viņš?" un Jāņa Lūsēna "Lūgšanu".