Kurzemes Vārds

21:36 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Viss atkarīgs no attieksmes
Kazimirs Dzieva, strādā Krājbankā

Jā, viss atkarīgs no mūsu attieksmes, kā uztveram apkārt notiekošo. Arī tad, ja runājam par laika apstākļiem. Vienam ziema šķiet kas briesmīgs – auksts, pa sniegu jābrien, ielās dubļi, vārdu sakot, viss ir briesmīgi. Cits ziemu uztver kā gadalaiku ar savām īpatnībām – jā, ir sniegs, aukstums, ietves, ielas nav kā vasarā. Manuprāt, stihija būtu tad, ja sniegs būtu tā kā dažviet Francijā, Vācijā, Dānijā, kur snieg vairākas diennaktis pēc kārtas un sals prasa cilvēku upurus. Mums jāpriecājas, ka beidzot esam tikuši pie skaistas, sniegotas ziemas.

Vērtējot Liepājas ielas, ietves kopumā, tās nav ne sliktākas un ne labākas kā citus gadus. Ir, protams, izņēmumi, kur sētnieki vispār nav strādājuši, un tādās vietās gājējiem iet tiešām grūti. Varbūt strādājošo pietrūkst? Esmu dzirdējis, ka dažviet sētniekiem samazina darba stundas un arī atalgojumu. Tas čaklumu neveicina. Bet atkal jāatceras par attieksmi, jo daudzi sētnieki savu darbu dara ļoti cītīgi, citi – pa roku galam un vienaldzīgi. Protams, ja gājējs iet pa netīrītu ietvi, viņam tas nepatīk un ir jāuzmanās, lai nepakristu. Kad cilvēks ir dusmīgs, viņš savu nepatiku attiecina uz visiem ielu tīrītājiem, lai arī daudzi strādā labi.

Jebkura darba darītājs, ja viņam ir pienākuma apziņa, kārtības mīlestība, arī sirdsapziņa, savus pienākumus paveiks cītīgi. Manuprāt, sētnieki nav izņēmums. Zinu sētnieku Andri, kurš strādā Siena ielā un, ja nepieciešams, savu teritoriju tīra trīs un vairāk reižu dienā. Lai tikai ietves būtu tīras. Pret sliņķiem vēršas Pašvaldības policija, rakstot protokolus, iekasējot naudassodus. Bet vai tas palīdz? Vai maina attieksmi tiem, kuriem viss vienmēr vienalga? Šaubos. Gluži tāpat kā ar dzērājšoferiem. Viņi taču zina, ka par braukšanu dzērumā būs jāmaksā liels naudassods, draud arests un vadītāja tiesību atņemšana. Bet vai tad šādu pārkāpēju vairs nav? Policija viņus aiztur regulāri. Godprātīgas attieksmes trūkums rada daudzas problēmas, bet kā likt to saprast?