Kurzemes Vārds

10:13 Sestdiena, 18. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Zog dažādos apjomos

Pirmdien pēc pulksten 15 veikalā "Maxima" Liepājā, M.Ķempes ielā 9, aizturēts 1971.gadā dzimušais Aleksejs, kurš centies iznest alkoholisko kokteili "Dins", nesamaksājis 79 santīmus. Turklāt prece bijusi bojāta. Tikt pie alkoholiskā dzēriena gribējis arī 1950.gadā dzimušais Vjačeslavs – viņš no veikala "Supernetto", kas atrodas Ziemeļu ielā 13, mēģinājis iznest alkoholisko dzērienu "Piparu rūgtais" un sālītu speķi, nesamaksājis 3 latus un 20 santīmus.

Uz lielāku guvumu cerējušas 1991.gadā dzimušās Marija un Nataļja, no veikala "City Moda", Lielajā ielā 13, mēģinot iznest apģērbu 12,99 latu vērtībā. Bet pavisam krietnu ķērienu veikalā "Ostmala" bija mēģinājuši gūt 1991.gadā dzimušais Eidijs un 1973.gadā dzimusī Inga – viņi centušies iznest dažādas pārtikas un rūpniecības preces (kopumā 34 vienības) par 79 latiem un 52 santīmiem.

Satiksmes negadījumā cieš gājēja

Pirmdien satiksmes negadījums, kurā cietusi 1993.gadā dzimusi meitene, noticis Liepājā. 1956.gadā dzimis vīrietis ar automašīnu "Mersedes Benz", braucot virzienā no Lielās ielas uz Pasta ielu, uzbraucis gājējai, kura pēkšņi izskrējusi uz brauktuves starp stāvošām automašīnām. Meitene nogādāta Centrālajā slimnīcā, un, kā saka mediķi, miesas bojājumi neesot smagi.

Vairāki satiksmes negadījumi, kuros nav cietušo, notikuši, autovadītājiem ignorējot laika apstākļus. 1975.gadā dzimis vīrietis, braucot ar automašīnu "Mercedes Benz" pa Peldu ielu virzienā uz Kūrmājas prospektu, nebija izvēlējies ceļa apstākļiem atbilstošu ātrumu, nobraucis no brauktuves un uzstūrējis kokam. Bet 1985.gadā dzimušais automašīnas "VW Golf" vadītājs pie lielveikala "Rietumu centrs" stāvlaukuma nebija ņēmis vērā ceļa un laika apstākļus un uzbraucis betona apmalei, sabojājot automašīnu.

Piedzērusies jauniete aizmieg kāpņu telpā

Pirmdienas vakarā ap pulksten 21 Pašvaldības policija saņēmusi izsaukumu uz Tirgoņu ielu, kur kāpņu telpā guļot cilvēks. Notikuma vietā aizturēta 1990.gadā dzimusi piedzērusies jauniete. Kārtībsargi sazinājušies ar viņas māti un gulētāju nogādājuši mājās.

Traucē naktsmieru

Pirmdien pēc pulksten 23 saņemts izsaukums uz Ugāles ielu 11. Notikuma vietā no 1980.gadā dzimušā Juoza kārtībsargi iekasējuši naudassodu par to, ka pārkāpti noteikumi, kas paredz ievērot klusumu pēc pulksten 23. Par līdzīgām izdarībām sodīts arī 1987.gadā dzimušais Edgars. Viņš pēc pusnakts K.Ūliha ielā 14 trokšņojis, spārdot durvis. Jaunietim sastādīts protokols par nepiedienīgu uzvedību.

Uziet nelegālā alkohola ražotni

Liepājas Kriminālpolicijas biroja Ekonomikas policijas darbinieki sadarbībā ar pilsētas Pašvaldības policijas Analītiskā dienesta darbiniekiem Nīcas pagasta Cepļos 1951.gadā dzimušajam Valdim atsavinājuši alkoholisko dzērienu ražošanai paredzētas ierīces, dažāda tilpuma stikla un plastmasas pudeles ar etiķetēm "Stolichnaya Russian Vodka", "Moskovskaya Vodka" un brendijs "Bonaparte" kopskaitā 1654, kā arī 1783 korķus, etiķetes ar uzrakstu "Stolichnaja Vodka", 11 kannas (30 litru tilpuma) ar caurspīdīgu šķidrumu, kas paredzēts alkoholisko dzērienu ražošanai. Uzsākta administratīvā lietvedība.

Par nelegālā alkohola iegādāšanos aizturēts arī 1948.gadā dzimis vīrietis. Viņš Liepājas rajona Vērgales pagasta Palejās par 4,20 latiem bija iegādājies divu litru tilpuma pudeli ar nelegālo alkoholu.

Vīrietis maskā aplaupa veikalu

Krimināla sižeta filmām līdzīgs atgadījums noticis Liepājas rajona Kalvenes pagasta veikalā "Pokers". Pagaidām nenoskaidrots jauns neliela auguma vīrietis, kuram galvā bijusi maska, piedraudot pārdevējām ar nazi, no kases nolaupījis ap 700 latu.

Veikala vadītāja Ruta Šnepe sarunā ar "Kurzemes Vārdu" pastāstīja, ka tas noticis pirmdienas vakarā pēc pulksten 21. Tobrīd veikalā neviena pircēja neesot bijis, tajā atradušās tikai divas pārdevējas. Kad ienācis vīrietis maskā, viņas sākumā nodomājušas, ka kāds vienkārši ākstās. Ka notiekošais tomēr nav nekāds joks, pārdevējas sapratušas, kad vīrietis izvilcis garu nazi un, bakstot ar to vienai no pārdevējām krūtīs, krievu valodā uzsaucis, lai atdodot naudu. "Pārdevējas sākumā mēģinājušas atrunāt viņu no iecerētā, taču vīrietis kļuvis aizvien draudīgāks," sacīja vadītāja. Atceroties, ka necik tālu ir Skrunda, kur pirms kāda laika notika šaušalīgā slepkavība, pārdevējas izpildījušas uzbrucēja prasību. R.Šnepe piebilda, ka jau vasarā šīm pašām pārdevējām bijis pārbīļa pilns notikums, kad veikalā ienācis kāds stipri iereibis pircējs, atmuguriski pakritis, pārsitis galvu un noplūdis asinīm.

Par notikušo uzsākta izmeklēšana kriminālprocesa ietvaros. Policija lūdz atsaukties cilvēkus, īpaši vietējos iedzīvotājus, kuri, iespējams, savā apkaimē manījuši ko aizdomīgu: svešas personas, automašīnas vai ko tamlīdzīgu. Jebkura informācija var būt noderīga šā nozieguma izmeklēšanā. Lūdzam zvanīt pa tālruni 3448192 vai 3404602, vai arī vērsties personīgi tuvākajā policijas iestādē.

Darba meklētāju sakož suns
Kristīne Pastore

Meklējot darbu, pamatīgās nepatikšanās iedzīvojies liepājnieks Imants Ronis. Ieejot teritorijā pa vārtiem, kas atrodas O.Kalpaka un Strazdu ielas stūrī, kur mājvietu atradušas vairākas firmas, vīrietim uzbrucis neliela auguma suns, kas apsargā teritoriju. Deviņas dienas pēc notikušā darba meklētājam vajadzējis ārstēties Centrālajā slimnīcā.

I.Ronis atceras, ka viņš bija paspējis ieiet pa vārtiem, kad suns jau bijis klāt un izkodis pamatīgu robu augšstilbā. Kā vēlāk paskaidroja mediķi, bojājums ir ļoti tuvu galvenajai artērijai, tāpēc arī ārstēšanās ilgstoša: deviņas dienas pavadītas slimnīcā, taču ārstēšanās jāturpina ambulatori, kā arī jālieto medikamenti. Pēc notikušā turpat netālajās darbnīcās strādājošie vīri cietušajam pastāstījuši, ka tas neesot pirmais gadījums, kad suns noraujas no ķēdes un sakož svešiniekus. Firmas "Līvs un Co" pārstāvis I.Roni nogādājis līdz Centrālajai slimnīcai un viņam solīts segt radušos zaudējumus.

Kamēr vīrietis ārstējies slimnīcā, neviens viņu tā arī neesot apmeklējis, lai vienotos par kompensāciju. Iznācis no dziednīcas, cietušais uzrakstījis iesniegumu policijai, bet pēc tam devies uz firmu, kas solījusi segt zaudējumus. I.Ronim bez kādiem dokumentiem arī izmaksāta kompensācija, taču cietušais uzskata, ka tā ir par mazu. "Ar to es nevaru mēnesi izdzīvot, samaksāt par dzīvokli un vēl par ārstēšanos, jo vismaz mēnesi vēl dziedēšu brūces un strādāt nevarēšu," saka I.Ronis. Pēc naudas saņemšanas viņš uzrakstījis policijā vēl vienu iesniegumu, kurā atsauc iepriekšējo sūdzību. "Būtu negodīgi, ja es vēl tagad, kad man vismaz kaut kādu kompensāciju samaksāja, ar viņiem tiesātos," sacīja I.Ronis. Viņš piebilda, ka nezinājis, kā īsti rīkoties – ņemt piedāvāto naudu vai tomēr kārtot šo lietu tiesā.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse paskaidroja, ka izlīgums neapšaubāmi esot iespējams jebkurā gadījumā, un varot uzskatīt, ka tieši tas arī noticis starp cietušo un firmas vadītājiem. Cita lieta, ja cietušais nav apmierināts ar izlīgumu. Tādā gadījumā viņam ir tiesības atkārtoti policijai rakstīt iesniegumu par sakošanu, kā arī civiltiesiskā kārtā vērsties tiesā, lai no firmas piedzītu kompensāciju. Protams, nenoslēpjot, ka vienreiz tā jau saņemta.

Tomēr pēc visa notikušā I.Ronis vēlas brīdināt citus cilvēkus, kas meklē darbu uzņēmumos, kas atrodas minētajā teritorijā. "Es tur biju darba dienas rīta pusē," viņš sacīja. "Un tas nozīmē, ka manā vietā varēja būt jebkurš cits. Manuprāt, tas nav normāli, ka teritorijā bez uzpurņa atrodas suns, kas uzbrūk cilvēkiem." Firmas "Līvs un Co" pārstāvis gan sarunā ar "Kurzemes Vārdu" bija neizpratnē par vīrieša neapmierinātību ar saņemto kompensāciju, kā arī paskaidroja – uz vārtiem esot brīdinājums, ka teritoriju apsargā ar suņiem. Pēc notikušā teritoriju apskatījusi arī policija un atzinusi, ka pārkāpumu nav, sacīja firmas pārstāvis.