Kurzemes Vārds

22:44 Trešdiena, 29. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Pieķerts jaunais "Subaru WRX"

Līdz "Subaru WRX" oficiālajai debijai palicis pavisam nedaudz – tā notiks Ņujorkā pēc pāris mēnešiem, tādēļ, iespējams, fotogrāfiem izdevies vēl pēdējo reizi savos objektīvos fiksēt jaunā automobiļa prototipu, pirms publicēs oficiālo informāciju, vēsta portāls www.autonews.ru.

Kā zināms, jaunie modeļi "Impreza" un "WRX" mantos daudzas iezīmes no konceptautomobiļa "Subaru B5". Galvenās izmaiņas skar virsbūvi: 2008.gada modeļa "WRX" pazaudējis bagāžnieku, kļūstot par hečbeku.

Oficiālas informācijas par tehnisko aprīkojumu vēl nav, taču ir ziņas, ka līdzšinējais 2,5 litru turbodzinējs kļūs ievērojami jaudīgāks – līdz 330 zirgspēkiem.


"Audi" nelaidīs tirgū konkurentu pašiem sev

Luksusa hečbeka konceptautomobilis "Audi Shooting Brake", kas tika uzbūvēts uz "Audi TT" bāzes, tomēr netiks izlaista kā sērijveida mašīna. Par to, kā vēsta holandiešu autožurnāls "Autovisie", paziņojis kompānijas ražošanas struktūras vadītājs Ulrihs Hakenburgs. Viņš šo lēmumu skaidrojis ar to, ka pēc vācu koncerna mārketinga speciālistu domām "Shooting Brake" kļūs par modeļa TT konkurentu, kas rezultātā novedīs tikai un vienīgi pie jau esošās potenciālās auditorijas sadalīšanas.

"Shooting Brake" konceptauto tika izrādīts 2005.gadā Tokijas autošovā. No modeļa TT koncepts mantoja priekšdaļas dizaina raksturīgākās iezīmes, bet kvadrātveidīgā aizmugurējā daļa tika izstrādāta atsevišķi. Konceptautomobilis ir aprīkots ar 3,2 litru V6 motoru un pastāvīgu pilnpiedziņu quattro.


Benzīna cenu ārprāts Venecuēlā

Dienvidamerikas valsts Venecuēlas degvielas tirgū risinās ne tikai Latvijas, bet arī citiem pasaules autobraucējiem grūti izprotami notikumi. Nupat izziņots degvielas cenu pieaugums – tas tā kā būtu saprotams, nekas īpašs, taču šokē degvielas cena. Turklāt nevis ar savu pieaugumu vai augsto līmeni, bet gluži pretēji – ar savu lētumu…

Degvielas cena Venecuēlā pirmo reizi paaugstināta astoņu gadu laikā (!), turklāt pēc paaugstinājuma litrs benzīna maksā 5 ASV centus jeb apmēram 2,7 santīmus. Tātad vairāk nekā 20 reižu lētāk nekā Latvijā. Turklāt Venecuēlas prezidents Ugo Čavess, paziņojot biedējošo lēmumu, sacījis, ka cenu pieaugums neietekmēšot valsts pilsoņu dzīves līmeni, tā kā cena nav mainījusies pēdējos astoņus gadus. Tāpat Čavess kā nepamatotas noraidījis bažas par iespējamo protestu vilni valstī šā lēmuma dēļ. Venecuēlas prezidents vēl paziņojis par vēlmi atbrīvoties no mašīnām, kas patērē benzīnu, priekšroku dodot gāzei, un piebilstot, ka "kaut kad visas mašīnas brauks ar gāzi".

Venecuēlas iekšējā tirgū benzīna cena kopš 1998.gada bija 3 centi litrā, proti, viszemākā pasaulē. Arī pēc cenas pieauguma šī valsts saglabā cenu minimuma rekordu uz mūsu planētas.

Sagatavoja Ints Grasis