Kurzemes Vārds

16:02 Trešdiena, 29. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 31.janvārī

1927.
Pilsētas valde savā kārtējā sēdē pilsētas galvas E.Rimbenieka vadībā parakstījusi līgumu par J.G. krāsu rūpnīcas pirkšanu pašvaldības īpašumā, maksājot 135000 latu. Rūpnīca atrodas Kuršu ielā 38, tās platība ir 9048 kvadrātasis. Šo nekustamo īpašumu pašvaldība iegūst ar pirmpirkuma tiesībām, lai tur varētu ierīkot gadatirgiem un tamlīdzīgiem pasākumiem nepieciešamu laukumu.

1937.
Liepājas Nacionālo skolotāju biedrība paziņo, ka šodien pulksten 16 Valsts ģimnāzijas zālē rakstniece Zenta Mauriņa uzstāsies ar priekšlasījumu "Ko ceļotājs pārved no Dantes Itālijas". Ieeja "pret labprātīgiem ziedojumiem, ne mazākiem par 50 santīmiem, bet biedrības biedriem un skolēniem – ne mazāk par 20 santīmiem. Par garderobi nav jāmaksā. God. publiku lūdz ierasties laikā".

Liepājas Apgabaltiesā notiek tiesas prāva pret 18 gadu veco Dāvidu Davidovu un Jāzepu Perševicu, kuram ir 24 gadi. Abi, sajūsminājušies par komunistu idejām, kļuvuši par pagrīdniekiem, darbojušies komunistu jaunatnes savienībā, piedalījušies pretkara dienas organizēšanā. Kādu nakti centušies Ganību ielas un dzelzceļa krustojumā izkārt sarkano karogu. Tur abus arī notver policija. Perševicu soda ar 2 gadiem pārmācības namā, bet Davidovu – ar 1 gadu un 4 mēnešiem.

1947.
Notikusi LK(b)P Liepājas pilsētas komitejas biroja sēde. Viens no jautājumiem skar darbu tirdzniecības ostā, kur celtniecības daļas strādniekiem, sākot ar pagājušā gada decembri, sistemātiski kavēta algu izmaksa. Birojs, caurskatot šo jautājumu, konstatē, ka Kapitālās celtniecības daļas priekšnieks Fjodorovs un ostas galvenais inženieris Kopajevs laikus nav kārtojuši nepieciešamās formalitātes, lai strādnieki varētu saņemt algu, kā arī nav reaģējuši uz viņu pamatotajām prasībām. Abiem par nolaidību un vienaldzību izteikts rājiens.