Kurzemes Vārds

21:46 Trešdiena, 29. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Haoss abonentus nav nobiedējis

Viktors Ulberts

Neraugoties uz saspringto situāciju, kāda gada sākumā valdīja un daļēji aizvien ir manāma preses piegādē, ļaužu vēlmi abonēt sev tīkamo izdevumu tas nav būtiski ietekmējis. Cilvēki drīzāk pauž nožēlu, ka atkal ir noteikts termiņš, līdz kuram "Latvijas pastā" iespējams abonēt laikrakstus un citus preses izdevumus.

Ar pretenzijām rindās nestāv

Jau rakstīts, ka par vēl nepiedzīvotu haosu preses piegādē šā gada sākumā izvērtās valsts akciju sabiedrības "Latvijas pasts" iecerētā abonēšanas sistēmas modernizācija. Uzņēmums plānoja abonentus uzskaitīt speciālā datorsistēmā, taču pievīla datorprogramma. Lai gan "Latvijas pasts" solīja, ka preses piegāde tiks normalizēta līdz 15.janvārim, vairākos reģionos izdevumu piegāde aizvien buksē. Tāpēc "Kurzemes Vārds" apvaicājās pasta nodaļās, cik nopietni šīs nebūšanas ir ietekmējušas abonentu uzticību un kā norisinājās preses izdevumu pasūtīšana februāra mēnesim.

Liepājas 16.pasta nodaļas vadītāja Agita Biede pastāstīja, ka vislielākās grūtības viņi izjutuši janvāra pirmajās dienās. Taču arī tad sadarbībā ar "Kurzemes Vārda" redakciju vismaz Liepājas pilsētas un novada avīze viņu apkalpotajā teritorijā abonentiem operatīvi piegādāta. Grūtāk gājis ar tiem abonentiem, kuri presi pasūtījuši internetā, kā arī ar žurnālu pasūtītājiem. Taču arī šīs problēmas risinātas, un lielākā daļa cilvēku savus izdevumus saņēmuši. Pārējiem piedāvāts aizpildīt speciālas pretenziju anketas, kuras nosūtītas uz Rīgu izskatīšanai. "Es neteiktu, ka pretenziju bija ļoti daudz," sacīja A.Biede. Tāpat viņa novērojusi, ka cilvēkus šīs negaidītās likstas nav atturējušas no vēlmes abonēt izdevumus, un lielākā daļa to dara tāpat kā līdz šim.

Klientu atbirums neesot jūtams arī O.Kalpaka ielā esošajā Liepājas 17.pasta nodaļā, apgalvo nodaļas vadītāja Egita Cimara. Viņa šajā darbavietā nostrādājusi aptuveni 10 gadu un gandrīz visus pastāvīgos avīžu un žurnālu lasītājus pazīst vaigā. "Kas regulāri nāca pasūtīt laikrakstu, tas to dara arī tagad," novērojusi E.Cimara. Viņa prognozē, ka šajā pasta nodaļā februārim laikraksti tiks pasūtīti tādā pašā apjomā kā iepriekš. Līderis šajā ziņā ir laikraksts "Kurzemes Vārds", no žurnāliem lasītāji visvairāk iecienījuši "Ievu". Bet kas attiecās uz pretenzijām – 17.pasta nodaļā aizpildīta tikai viena anketa.

Uzreiz pie pārmaiņām nepierod

Vislielākās bažas lasītāji pauduši par fiksēto datumu, līdz kuram iespējams preses izdevumus abonēt. "Ja cilvēki vairākus gadus radināti pie iespējas – abonē šodien, saņem rīt! –, būs ļoti grūti viņus atkal pieradināt pie vecās sistēmas. Jo cilvēks jau ir tendēts visu darīt pēdējā brīdī, tāpēc daudzi noteikti ir pārsteigti par to, ka "Latvijas pastā" laikrakstu nevar pasūtīt mēneša pēdējā dienā," uzskata "Kurzemes Vārda" realizācijas daļas vadītājs Juris Raķis. Iespēju pasūtīt preses izdevumu un saņemt to nākamajā dienā piedāvā tikai abonēšanas centrs "Diena". Taču arī šis uzņēmums sašaurina savu darbību un ir aizvēris nodaļas Grobiņā un Aizputē, tāpēc rajona iedzīvotājiem šāda iespēja liegta. Kāda sašutusi aizputniece pat izteicās, ka "Latvijas pasta" modernizācija ir solis atpakaļ, jo cilvēkiem jārēķinās ar 23.datumu vai arī jāpaliek bešā.

Arī Grobiņas pasta nodaļas vadītāja Inese Cukura pastāstīja, ka preses izdevumiem būtu bijis vēl vairāk abonentu, ja būtu ilgāks pasūtīšanas termiņš. "Daudzi nemaz nezināja, ka pēc 23.datuma vairs nevar abonēt un nav pie tā pieraduši," viņa secina. Taču kopumā I.Cukura neuzskata, ka "Latvijas pasta" neveiksmīgās modernizācijas dēļ cilvēki būtu nobijušies un baidītos abonēt presi.

"Viss rit savu gaitu, neviens nav teicis: lūk, tādēļ, ka pirmajās janvāra dienās nebija avīzes, tagad vairs nepasūtīšu," sacīja Nīcas pasta nodaļas priekšniece Inese Lozinska. Viņa arī atzīst, ka ērtāk, protams, bijis tad, kad laikrakstus varēja abonēt jebkurā dienā. Taču nīcenieki jau sākot aprast ar domu, ka turpmāk tā nebūs.

Februārim nīcenieki visbiežāk pasūtījuši "Kurzemes Vārdu", "Kursas Laiku" un "Latvijas Avīzi". "Laikraksts "Kurzemes Vārds" pie mums jau ilgi ir pirmajā vietā," piebilda I.Lozinska.