Kurzemes Vārds

16:38 Trešdiena, 29. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tiesa

Ar koku pa galvu
Inga Liepiņa

Tas, ko īsti pērn jūnijā Flotes ielā kādā nomaļā betona būdā nesadalīja Jurijs Andrejevs un Aleksandrs Markovs, paliks nenoskaidrots, bet šajā konfliktā, kas izcēlās starp abiem iereibušajiem vīriešiem, dzīvību zaudēja Aleksandrs. Jurijs strīda karstumā paziņam vairākas reizes iesitis pa galvu ar koka gabalu un, kad tas nokritis guļvietā, atstājis cietušo tur guļam. Aleksandra līķi atrada nākamajā dienā.

Liepājas tiesā izskatīja krimināllietu, kurā J.Andrejevs apsūdzēts par tīšu, smagu miesas bojājumu nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bija par iemeslu cietušā nāvei. Tiesājamais jau agrāk izdarījis slepkavību un par šo noziegumu tiesāts 1993.gadā. Tiesas sēdē J.Andrejevs savu vainu vaļsirdīgi atzina un pauda nožēlu. Viņš arī lūdza tiesas procesa laikā neveikt pierādījumu pārbaudi. Tam piekrita kā tiesājamā aizstāve, tā prokurore. Tiesa pirms soda noteikšanas tikai pārbaudīja tiesājamā raksturojošos datus, un tie nebūt nav spoži. Piecdesmit divus gadus vecais vīrietis iepriekš sodīts četras reizes, arī par slepkavību un tīšu smagu miesas bojājumu nodarīšanu. No bijušās darbavietas un Nakts patversmes saņemti negatīvi raksturojumi.

Tiesa nosprieda, ka Jurijs Andrejevs sodāms ar brīvības atņemšanu uz 6 gadiem, nosakot policijas kontroli uz 2 gadiem. Ja vien notiesātais netiks atbrīvots pirms termiņa, no cietuma viņš iznāks, kad būs sasniedzis jau gandrīz 60 gadu vecumu.