Kurzemes Vārds

03:17 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 1. februārī

1927.
Dienvidu ostmalā dažiem zivju tirgotājiem atrodas īkastes, kurās viņi tur dzīvas karpas. Viens no viņiem – Jānis Vecvakars – jau trešo gadu ievēro, ka viņam sistemātiski zūd zivis. Kā aprēķinājis pats Vecvagars, šajos gados viņam nozagtas zivis par aptuveni 40000 rubļu. Viņš īkastei pielicis otru slēdzeni. Rītos tās bijušas neskartas, bet zivis tomēr trūkušas. Kriminālpolicija uzsāk izmeklēšanu un tirgū aiztur kādu zivju uzpircēju, kura tirgojas ar zivīm, kas izņemtas no īkastes, nevis nāk tieši no dīķa. To var noteikt pēc zvīņām. Tā kā uzpircējai zivju kastes nav, viņa spiesta atzīties, ka zivis pirkusi no Vasilija Fjodorova. Policija 18 gadu veco puisi aiztur, un Fjodorovs zādzībās atzīstas. Pat parāda paņēmienu, kā tās izdarījis: īkastes vāku ar dēli uzmanīgi pavēris, cik to atļāvušas piekaramās slēdzenes, un tad ar īpašu ķeseli pa vienai karpai vilcis ārā. Pēdējā zādzībā vakarnakt nozadzis piecas karpas.

1937.
Veci loči, kuri nokalpojuši Liepājā pat 30 gadu, saka, ka tik zemu ūdens līmeni ostā, kāds ir patlaban, viņi neesot pieredzējuši. Tas sasniedzis 80 cm atzīmi. Tā ir zemākā, tikai līdz šim līmenim rāda ostas dziļuma mērītājs. Tvaikonis "Skauts", kas uzņem koku kravu, ar mastā uzvilktu sarkanu brīdinājuma karogu, lai novērstu sadursmi, spiests aizbraukt tālāk no krastmalas. Lai nogādātu kravu uz kuģa, jāpagarina steķi. Arī sals šajās dienās ir šoziem visstiprākais. Termometri rāda –21 grādu. Neraugoties uz stipro vētru, osta, reids, Ziemas osta un Brīvosta aizsalst. Sala dēļ pārtikas tirgi gandrīz tukši.

1947.
Kārtējās nekārtības sadzīvē. Ģimnāzijas ielas 7.namā ierīkots ūdenssūknis. Taču tas nedarbojas. Jau novembrī, kad iestājās aukstāks laiks, caurules aizsala. Un tādas tās ir līdz pat šim laikam. Šāda situācija radusies sētnieka Balcera nolaidības dēļ, jo laikā, kad ūdensvadi bija jāieziemo, viņš par svarīgāku uzskatījis palīdzēt sievai tirgoties. Tagad iedzīvotājiem ūdens jānes no kaimiņu namiem vai no attālās poliklīnikas. Namu pārvaldē aizbildinās, ka neesot naudas, lai caurules atkausētu.