Kurzemes Vārds

02:17 Otrdiena, 4. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Kolēģi, pusdienas laiks!

Pavadīt ražīgu darba dienu no agra rīta līdz pēcpusdienai un nepaēst pusdienas ir grūti. Ja vien, protams, nav nolemts strikti ievērot atslodzes dienu. Tie, kas to nedara un strādā, ļoti labi sajūt brīdi, kad tukšais vēders atgādina: "Gribu ēst! Gribu ēst!" Ko darīt? Meklēt variantus, kā neapmierināto un ēst gribošo padarīt mierīgu un klusu.

Veikaliem pusdienas laika nav

Padomju laiku atceroties, daudziem atmiņā nāk tas, ka dienas vidū visiem kārtīgiem veikaliem bija pusdienas laiks. Parasti viena stunda. Tad durvis slēgtas un nekāda tirgošanās nenotika. Tagad tādu veikalu Liepājā varētu ar uguni meklēt un, šķiet, neatrast. Tirgotavu durvis pircējiem atvērtas no zvana līdz zvanam. Tirdzniecības centros labi ja uz minūtēm piecpadsmit, augstākais uz pusstundu, kāds veikals tiek slēgts, lai pārdevēja, kurai nav kolēģes, kas var aizvietot, varētu atlicināt laiku pusdienām.

Ar konkrētu pusdienas laiku, šķiet, var rēķināties tikai tie, kas strādā valsts iestādēs. Viņi arī godprātīgi izmanto pusdienas laikam piešķirto pusstundu vai stundu, gan lai paēstu, gan lai nokārtotu personīgās lietas.

Dodamies biznesa pusdienās

Tā kā no pulksten 12 līdz 15 Liepājas kafejnīcās ēdāju ir visvairāk, var secināt, ka daudzi izvēlas maltīti ieturēt tieši kafejnīcā. Turklāt ir diezgan daudz kafejnīcu, restorānu, kuros piedāvā tā saucamās biznesa pusdienas jeb katru dienu citu ēdienu komplektu par vienu cenu. Biznesa pusdienas pieejamas restorānā "Upe", "Vecais kapteinis", "Medus", "Barons Bumbiers" un daudzviet citur. Ēdājs var rēķināties, ka katru dienu par pusdienām būs jāsamaksā kāda konkrēta summa, kas vairumā gadījumu nepārsniedz divus ar pusi latu.

Tie, kas nevēlas pusdienas laikam atvēlētajā brīdī spert kāju pāri darbavietas slieksnim vai notiesāt no mājām līdzpaņemtos salātus vai sviestmaizes, pusdienas pasūta uz biroju. Painteresējoties Liepājas uzziņu dienestā, var iegūt to kafejnīcu telefonu numurus, kas piedāvā pakalpojumu – pusdienu aizvešanu uz darbavietu. Ir firmas, kas pasūtījumu pilsētas robežās piegādā bez maksas, ja viena pasūtījuma summa pārsniedz divus latus, bet vairums no klienta par pasūtījuma piegādi prasa no 50 līdz 75 santīmiem. Tā teikt, par izmantoto degvielu.

...un sviestmaizes līdzi

Jā, vēl viena ēdāju kategorija ir pusdienotāji – sviestmaizīšu ēdāji. Viņi kurkstošā vēdera apklusināšanai izmanto no mājām līdzi ņemtās sviestmaizes, ko notiesā pusdienas laikam atvēlētajā brīdī. Tas izdevīgi, jo, šķiet, tas ir vislētākais pusdienošanas veids. Atliek tikai no rīta sasmērēt maizītes, sameklēt ledusskapī sieru vai desu, un vismaz skaidrs, ka nebūs jāģībst nepaēdušam. Ja vēl darba vietā var uztaisīt tēju vai kafiju, tad gandrīz vai jūties pilnīgi laimīgs. Tikai cik ilgi tā var vilkt? Ja ar ideju, ka jātaupa naudiņa, tad ilgi. Čaklākie iepriekšējā vakarā līdzi ņemšanai uz darbu sagatavo kādus salātus, tā teikt, lai pavalgs būtu sātīgāks. Protams, katrs meklē sev gan finansiāli, gan gaumei atbilstošas pusdienas. Ir darbavietas, kur pusdienām atvēlētais brīdis tiek vadīts draudzīgā kolēģu bariņā, un ir darbavietas, kur katrs savu pusdienu porciju notiesā lepnā vientulībā pie darbagalda. Bet paēst noteikti ir svarīgi.

Pagaidām kuņģa čūlu vēl nejūt...

Inta Grīnvalde, skaistumkopšanas salona "Lagūna" masiere:
– Ar pusdienošanu ir tā, ka visbiežāk ēdamo uz salonu pasūtām no kādas kafejnīcas. Citreiz to atved, citreiz ejam pakaļ pašas. Taču ēšanai reti kad iznāk atvēlēt vairāk par minūtēm 10–15 un apēst visu vienā paņēmienā. Klients ir pirmajā vietā, un, ja cilvēks atnācis uz salonu, viņš ir jāapkalpo. Nav mums viena noteikta laika, kad salons būtu ciet, jo meistarēm pusdienas laiks. Nereti tā pusdienošana iestiepjas pāris stundu garumā, jo ēšanai jāatvēl brīvās minūtes starp vienu un atkal nākamo klientu. No veselības viedokļa labi tas nav, bet pagaidām kuņģa čūlu vēl nejūt.

Reinis Točelovskis, Starptautiskās Baltijas akadēmijas Liepājas filiāles studentu padomes priekšsēdētājs:
– Gan strādāju, gan mācos, tādēļ bez pusdienām būtu grūti sagaidīt vakaru. Vienkārši ir jāatvēl laiks pusdienošanai. Izvēlos dažādus variantus. Citreiz ēdu kādā kafejnīcā, citu reizi tur pasūtu ēdamo līdznešanai. Ļoti labi tie veikali, kuros piedāvā nopirkt siltos ēdienus. Zinu no savas pieredzes, ka tad, ja nav iznācis paēst pusdienas, pēcpusdienā vienkārši galva nestrādā un domāt grūti.

Silvija, strādā nelielā firmā:
– Uzņēmumā esam trīs cilvēki, un ļoti bieži pusdienot dodamies kopā, pasūtot biznesa pusdienas. Šajās reizēs runājam par darbu. Iznāk tāda kā sapulce par darba lietām ārpus biroja sienām.

Veronika, pārdevēja:
– Alga man nav liela, tādēļ ēdamo ņemu līdzi no mājām – maizītes, kādu dārzeni. Pusdienošana notiek turpat tirdzniecības centra veikaliņā, aiz aizslietņa, kur turam savu apģērbu. Es nevaru atļauties katru dienu latu vai divus maksāt par pusdienām kafejnīcā.

Sagatavojusi Daiga Lutere