Kurzemes Vārds

03:18 Otrdiena, 4. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Veicot garantijas remontu, sabojā klienta preci
Kristīne Pastore

Cerot uz pienākošos garantijas remontu, grobiņniece Zenta Galbāliņa uzskata, ka viņas veļas mazgājamā mašīna faktiski ir sabojāta, taču veikala "Tehnoland", kur tā iegādāta, vadītāji lūguši klienti turpmāk ar savām pretenzijām vairs netraucēt. Sieviete par notikušo ir sašutusi, taču nezina, kur meklēt palīdzību.

Veļas mazgājamā mašīna iegādāta Liepājā, Pasta ielā 14 esošajā veikalā "Tehnoland". Kad tā sabojājusies, sieviete par notikušo informējusi veikala vadītājus, kuri ieteikuši palīdzību meklēt kādā citā firmā. Meistars ieradies un konstatējis, ka vaina pavisam neliela - veļas mazgājamai mašīnai jānomaina siksna, un viss būs kārtībā, taču viņam neesot tiesību to darīt, jo neesot līguma ar attiecīgo servisa firmu, kas atbild par šīs firmas izstrādājumu garantijas remontu. Meistars ieteicis kontaktēties ar veikalu, lai tas risina šo jautājumu. Sieviete tā arī darījusi.

Diemžēl servisa firma atrodas Rīgā, tāpēc viņai sava veļas mazgājamā mašīna bija jāatgādā līdz veikalam, kas savukārt to transportēja uz Rīgu. Un tad arī sākās nedienas. Kad to atgādāja atpakaļ, veļas mazgājamās mašīnas īpašniece konstatēja, ka tā ir bojāta - bija vairākas buktes, kas faktiski liedza to darbināt. Informējot par to veikalu, sieviete atkal saņēmusi rīkojumu vest veļas mazgājamo mašīnu atpakaļ - to vēlreiz sūtīšot uz Rīgu. Zentas kundze tā arī izdarījusi. Pēc laika, saņēmusi atpakaļ savu mantu, viņa atkal konstatējusi, ka tai ir jauni bojājumi: saplaisājusi veļaspulvera atvere un apmale, kas ieskauj durvju stiklu.

Jau nogurusi no nebūšanām, sieviete vēlreiz zvanījusi uz veikalu. "Jūs papīru par savas mantas saņemšanu parakstījāt?" viņai pajautāts. Jā, tas bija izdarīts un cilvēks, kas to atveda, bija jau aizbraucis. "Tad ko jūs vēl gribat?" veikala pārstāve bija izbrīnīta. Viņai paskaidrots, ka bojājumu vajadzējis konstatēt pirms parakstīšanas. Un lūgts ar savām pretenzijām vairs netraucēt.

Citāds viedoklis ir veikala "Tehnoland" vadītājiem. Tā vadītāja Inta Spinga skaidroja: "Mēs gribējām savai klientei izrādīt pretimnākšanu, bet tagad esam iedzīvojušies nepatikšanās. Šī kliente jau pašā sākumā pārkāpa garantijas noteikumus, kas faktiski liedz turpmāk saņemt garantijas remontu. Garantijas laikā klientam ir aizliegts pašam veikt jebkādas ar preces remontu saistītas darbības, bet kliente pašrocīgi bija noņēmusi veļas mazgājamai mašīnai siksnu. Taču vienojāmies, ka remontu tomēr nodrošināsim. Un arī vēlākās pretenzijas par to, ka viņas veļas mazgājamā mašīna pēc remonta sabojāta, mēs saņēmām tikai divas nedēļas pēc tam, kad prece jau bija atdota klientei. Tādēļ pēdējā reizē es pati pieteicu šoferim, kas veļas mazgājamo mašīnu klientei nogādāja, lai pārliecinās, vai atkal nav kādas pretenzijas. Tādu nebija, tāpēc šoferis aizbrauca, un nākamajā dienā uzzinājām, ka atkal kaut kas nav kārtībā."

I.Spinga uzskata, ka veikals attiecībās pret klienti ir godīgi pildījis savas saistības. Ja patiešām ir kādas pretenzijas, ar tām klientei jāvēršas pie firmas, kas veica remontu, viņa piebilda.


Veselīgās sviestmaizes un kliņģeris saldajā
Sarmīte Pelcmane

Beidzies Latvijas Maiznieku biedrības un Mārketinga padomes Latvijas skolu 5.klašu skolēniem organizētais konkurss "Veselīgā sviestmaize". Tā galvenais mērķis ir ieinteresēt jauniešus pašiem gatavot veselīgas sviestmaizes un dažādus ēdienus, izmantojot maizi, novērtēt pagatavoto produktu kvalitāti, ļaut tuvāk iepazīties ar maizes tapšanas procesu.

Konkursa dalībniekiem bija jāveic trīs uzdevumi: jāatbild uz teorētiskajiem jautājumiem, skolā jāsagatavo sviestmaizes, jāmin to sastāvdaļas un pagatavošana un jāpastāsta par mājās iecienītu ēdienu no maizes.

Kā atzina žūrijas locekļi, bijis liels prieks skatīt iesūtītos darbiņus, aplūkot interesanto sviestmaižu fotogrāfijas un zīmējumus, lasīt dažādu un neticamu maizes ēdienu receptes un stāstus. Konkursa gaitā vairāku skolu skolotāj0as bija noorganizējušas arī ekskursijas uz tuvāko maiznīcu, kur bērni tuvāk iepazinuši maizes tapšanas ceļu.

Konkursā piedalījās aptuveni 1200 skolēnu no 135 skolām, arī no Liepājas un rajona skolām. Visi konkursa dalībnieki saņems dāvanas - diplomus, krūzītes un suvenīrus. Katra no dalībnieku grupām dabūs arī saldu balvu - kliņģeri, torti vai cepumus.

Vakar uzņēmuma "JLM grupa" pārstāvji ieradās Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5.vidusskolā un pasniedza konkursantiem kliņģeri. Šās nedēļas laikā balvas saņems visas Liepājas un rajona komandas, liepājniekiem balvas sarūpēs uzņēmums "JLM", rajona konkursantiem - Priekules maiznīca.


Apzina Daugavpils Universitātes pieredzi

Liepājas Pedagoģijas akadēmijas rektors O.Zīds, zinātnes prorektore I.Ozola, Liepājas domes priekšsēdētāja pirmā vietniece S.Golde un Attīstības pārvaldes vadītājs V.Vitkovskis bija darba vizītē Daugavpilī. Viņi apmeklēja Daugavpils Universitāti, lai iepazītos ar augstskolas pieredzi zinātniskās darbības un infrastruktūras plānošanā, studiju un pētniecības attīstīšanā un sadarbības veidošanā ar pilsētas domi.


Bērni ar speciālām vajadzībām peldēs bez maksas

Pilsētas domes Sociālais dienests aicina mūsu vecākus, kuriem bērni ir ar speciālām vajadzībām un pirmsskolas vecumā, pieteikt viņus bezmaksas peldēšanas nodarbībām bērnu sociālās aprūpes centra "Liepāja" specializētajā baseinā. Sociālā dienesta direktore Iveta Pūķe pastāstīja, ka, pateicoties 2006.gada nogalē saņemtajam ziedojumam no SIA "WEI Real Estate Development", katram bērnam invalīdam līdz septiņu gadu vecumam ir iespēja bez maksas saņemt veselības uzlabošanai nepieciešamās ūdens procedūras. Vecākiem jāvēršas Sociālajā dienestā, E.Veidenbauma ielā 3, 219.kabinetā (pirmdienās no pulksten 14 līdz 17, otrdienās - no 9 līdz 12, ceturtdienās no - 15 līdz 18 un piektdienās - no 14 līdz 16), līdzi ņemot pasi, izziņu par bērna invaliditāti un ārsta izziņu (forma 027u), ka bērnam ūdens procedūras nepieciešamas veselības nostiprināšanai.


Jātaupa enerģija

25.janvārī Rīgā notikusi starptautiska konference energoefektivitātes jautājumos "Videi draudzīgas jaunas un renovētas ēkas". Tajā piedalījies arī mūsu lielākā dzīvokļu apsaimniekošanas uzņēmuma - SIA "Vecliepāja" valdes priekšsēdētājs Laimonis Kivlenieks. Vakar viņš plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus iepazīstināja ar savu viedokli par dzīvojamo māju energoefektivitātes paaugstināšanas jomā notiekošo, kā arī minēja svarīgākos uzdevumus, kas jārisina mūsu pilsētā. Interesanti, ka jau tagad, kad ar siltummezgliem vēl nebūt nav apgādātas visas mājas, siltumenerģijas patēriņš sarucis par 18,4 procentiem. Daudz augstākus rādītājus var sasniegt, ja īsteno veselu kompleksu pasākumu ēku renovācijā, starp citu, ārsienu siltināšanā. "Vecliepājas" speciālisti nosauc konkrētus piemērus, kad dzīvokļu īpašnieki nevēlas zināt, kas notiek viņu mājā, atsakās piedalīties kopējo uzdevumu risināšanā. Taču ir jāpanāk situācija, kad skaitītājs vai mērierīce atradīsies pie katra radiatora. Diemžēl pagaidām apkurei tiek tērēti daudz prāvāki resursi nekā attīstītajās Eiropas valstīs.


Sveic Jelgavas Mis un Misteru

Titula "Mis Liepāja" ieguvēja Aiga Laugale un "Misters Liepāja" Jānis Štāls bija aizbraukuši uz Jelgavu, kur kā viesi piedalījās skaistumkonkursā un sveica uzvarētājus Annu Ivanovu un Mihailu Kondratjuku. Sarīkojums notika Jelgavas Kultūras namā un, kā pastāstīja A.Laugale un J.Štāls, diezgan būtiski atšķīrās no Liepājā notiekošā skaistumkonkursa. Kā Liepājas konkursa uzvarētāji, tā jelgavnieki un citu Latvijas pilsētu finālisti piedalīsies skaistumkonkursa "Mis Latvija" pusfināla atlasē, kas 14.februārī notiks Rīgā, Melngalvju namā.


Pārrunās Būvniecības koledžas izveidi

2.februārī Liepājas domē notiks diskusija par iespējamo Būvniecības koledžas veidošanu. Sarunā piedalīsies pašvaldības darbinieki, uzņēmēji, arhitekti un Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas filiāles pārstāvji. Liepājā ļoti trūks būvniecības speciālistu, jo ir liels būvniecības apjoms. Būvniecības koledžu, visticamāk, veidos uz Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas filiāles bāzes.


Slimnīcas direktoru vēl meklē

Pērn decembrī Liepājas dome izsludināja pieteikšanos uz jaunveidojamās SIA "Liepājas Centrālā slimnīca" direktora vietu. Kā toreiz teica amatpersonas, šā gada janvārī konkurss varētu beigties un kļūtu zināms jaunais direktors. Konkurss vēl nav noslēdzies. Kā noskaidroja "Kurzemes Vārds", sākotnēji pieteikumus iesnieguši septiņi pretendenti, no kuriem pieci apstiprināti dalībai. Domes Personāldaļas vadītāja Aija Nelsone, skaidroja, ka šobrīd ar katru no viņiem notiek pārrunas un, cerams, februārī jaunā direktora vārds kļūs zināms. "Kurzemes Vārds" no neoficiāliem avotiem uzzināja, ka dalību konkursam varētu būt pieteikuši Centrālās slimnīcas tagadējais galvenais ārsts Egils Freidenfelds, slimnīcas valdes priekšsēdētāja Dzintra Litavniece, uzņēmējs Juris Jaunzems un Jaunliepājas Primārās veselības aprūpes centra vadītāja Anita Liepa. A.Nelsone šīs ziņas ne apstiprināja, ne noliedza, aizbildinoties, ka pretendentu vārdi ir konfidenciāla informācija, vienīgi piebilda, ka slimnīcas direktora kandidātu skaitā ir gan liepājnieki, gan arī speciālisti no Rīgas.


Hipotēku banka tiek paplašināta
Viktors Ulberts

Graudu ielā 44, kur iepriekš atradās "Rietumu bankas" Liepājas filiāle, vakar durvis tika vērtas Hipotēku bankas Liepājas filiāles norēķinu grupai. Ārpus Rīgas Hipotēku bankai šī ir pirmā reize, kad kāda no vietējām filiālēm papildus atver norēķinu grupu.

Norēķinu grupas atvēršanas iniciators bija Hipotēku bankas Liepājas filiāles vadītājs Ints Jansons. "Nemaz tik vienkārši nebija mūs pārliecināt par šādu nepieciešamību. Taču Ints Jansons ar savu komandu spēja argumentēti pierādīt, ka norēķinu grupa ir nepieciešama, un panāca to, ka mēs tagad esam šeit, šajās telpās," savā uzrunā atzinīgus vārdus sacīja Hipotēku bankas valdes priekšsēdētājs Inesis Feiferis.

Savukārt Hipotēku bankas Kurzemes reģiona vadītājs Juris Spāģis uzsvēra, ka norēķinu grupa galvenokārt atvērta klientu ērtībām, lai viņiem nebūtu jāstāv garās rindās.

Pēc atklāšanas ceremonijas sarunā ar "Kurzemes Vārdu" I.Feiferis sacīja, ka nav pamata bažām par to, ka Hipotēku banka varētu tikt privatizēta. Kā zināms, pērn šādu vēlmi izteica viena no zviedru kompānijām. "Tad, kad tika saņemts privatizācijas pieteikums, valdība pateica skaidru . Jo Hipotēku banka palīdz realizēt daudzas valsts uzdevumu izpildes un ilgtermiņa mērķus - privatizācijas sertifikātu apkalpošanu, zemes izpirkšanu, kā arī citas valsts akceptētas mērķprogrammas," norādīja I.Feiferis. Un apliecināja savu personisko nostāju, ka Hipotēku bankai jāpaliek valsts īpašumā.