Kurzemes Vārds

08:44 Ceturtdiena, 13. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Kiprā 2:4 un 4:2
Ints Grasis

Vakar pārbaudes spēlēs treniņnometnē Kiprā gan zaudējumu, gan uzvaru piedzīvoja "Liepājas metalurga" futbola komandas abi sastāvi.

Rīta pusē pret Rumānijas otrās līgas komandu "Prefab 05" spēli aizvadīja metalurgu nosacīti otrais sastāvs. Atšķirībā no pārbaudes spēles pret "Tavrija", Zirņa un Jemeļina vietu ieņēma mūsu jaunie futbolisti Aleksejevs un Golovins, kas līdz šim Kiprā pārbaudes sacensībās nebija piedalījušies. Spēlēja arī abi no Ukrainas uz atrādīšanos mūsu klubā esošie pussargi Kardašs un Kučerenko, kas diemžēl arī šajā mačā ne ar ko neizcēlās.

Mūsu kluba menedžeris Jurijs Romaņenkovs pastāstīja, ka spēles pašā sākumā nesavākšanos aizsardzībā izmantoja rumāņi un atklāja rezultātu. Puslaika turpinājumā liepājnieki ne tikai spēja rezultātu izlīdzināt, bet pat izvirzīties vadībā. Sākumā Katasonova ar galvu nomesto bumbu vārtu tīklā ietrieca Kecs, bet puslaika izskaņā Liepājas futbola audzēknis Kamešs veiksmīgi izrāvās pa kreiso malu un sita no asa leņķa, bet pretinieku vārtsargs tam nebija gatavs. Spēles otrajā daļā mūsējie savukārt daudz kļūdījās aizsardzībā un rumāņi guva trīs bezatbildes vārtus, uzvarot ar 4:2 (pēdējos vārtus ielaida Krucu nomainījušais Vlasovs). "Liepājas metalurga" menedžeris notikušo skaidroja ar to, ka liepājnieki Kiprā intensīvā režīmā trenējas jau desmit dienas, savukārt pretinieki salā ir tikko ieradušies un viņu spēlei, atšķirībā no mūsu futbolistu snieguma, piemita svaigums.

Nogurums bija jaušams arī mūsu galveno spēku mačā pret spēcīgo Polijas vienību "Korona", kas šobrīd šīs valsts augstākajā līgā atrodas 3.vietā. Pirmajā puslaikā vārti netika gūti, kaut arī nedaudz labāk izskatījās Polijas komanda, kas neizmantoja dažas labas izdevības. Taču otrajā puslaikā sākās īsts vārtu birums. 50.minūtē vārtus guva Karlsons, tad bumba divreiz ielidoja metalurgu vārtos (vienā no epizodēm kļūdījās Spole), līdzsvaru no 11 metru atzīmes panāca Kļava, bet mača pēdējās trijās minūtēs pretinieku vārtsargu pārspēja Soloņicins un Kecs.

Jāpiezīmē, ka "Korona" abus puslaikus aizvadīja ar atšķirīgiem sastāviem, bet "Liepājas metalurga" rindās spēlēja Spole, Surņins, Kļava, Ivanovs, Zirnis, Soloņicins, Petrenko, Kalons, Miceika (Kecs), Karlsons, Astrausks (Žuravļovs). Tamošausks spēlē nepiedalījās, jo esot nedaudz sasirdzis.

Pēdējo pārbaudes maču sezonas pirmajā treniņnometnē Kiprā liepājnieki aizvadīs šosestdien ar citu Polijas komandu – turnīra tabulā 2.vietā esošo "Legia".


Kaspars Kraulis atgriežas, bet ne Liepājā
Miks Kuncītis

Liepājas motosportistam Kasparam Kraulim pērnā sezona aizritēja ar vairākiem veiksmīgiem un ne tik veiksmīgiem startiem gan Latvijas, gan Eiropas mēroga sacīkstēs 125 kubikcentimetru klasē. Lielākais pārbaudījums Kasparu skāra aizvadītās sezonas beigās, kad liepājnieks kārtējo reizi iedzīvojās nopietnā savainojumā, pēc kura motosportists pat apsvēra iespēju beigt savu karjeru. Tomēr beigās viņš izlēma palikt šajā sportā un šobrīd jau ir sācis gatavoties nākamajai sezonai.

– Vai esi atlabis no gūtās traumas?
– Tagad labās plaukstas locītavu, kas praktiski bija sadragāta, esmu daudzmaz sadziedējis un uz moča esmu sēdies divas reizes, aizvadot vieglus treniņus. Tie bija ļoti piesardzīgi, bet varēju secināt, ka ātruma īpašības vēl neesmu zaudējis.

– Iepriekš apsvēri iespēju vairs nebraukt…
– Jā, tā patiešām bija, jo uz atgriešanos motosportā pesimistiski raudzījos ne tikai es, bet arī mani ārsti, kas apgalvoja, ka sadziedēšanas gadījumā būšot labi, ja plaukstas locītavu vispār varēšot pakustināt. Par laimi, atveseļošanās ir bijusi vairāk nekā veiksmīga, un tagad pamazām sāku atgūt braukšanas garšu. Sajūtas, pēc tik ilga pārtraukuma atkal sēžoties uz motocikla, protams, bija krietni atšķirīgas, nekā tas bija pirms guvu šo savainojumu. Esmu ļoti pateicīgs savai komandai, kas tic, ka joprojām spēju braukt, un ceru arī sasniegt labus rezultātus.

– Kas tev neļāva aiziet no motosporta?
– No Ventspils kluba "Rodeo", kuru pārstāvēju jau pērn, saņēmu ļoti vilinošu piedāvājumu, kas turpmāk palīdzētu man ne tikai ātrāk tikt uz kājām, bet arī pieiet motosportam daudz profesionālākā līmenī. Uzskatu, ka šajā pilsētā šis sporta veids ir visaugstākajā līmenī Latvijā un, iespējams, arī Baltijā. Ja iepriekšējos gadus man bija jāsatraucas par finansiālo nodrošinājumu, tad tagad man praktiski visu sponsorē klubs, tādējādi radot daudz labākus treniņapstākļus.

– Kā notiek gatavošanās jaunajai sezonai?
– Pagaidām nodarbības galvenokārt notiek Ventspils olimpiskajā centrā, kur strādāju pie fiziskās formas uzlabošanas. Tā kā tagad valda visai ziemīgi laika apstākļi, trasē nedodos, jo zeme ir sasalusi un apledojusi, tas var būt bīstami. Labāk tomēr nogaidīt, jo traumu vēl pilnībā neesmu sadziedējis. Marta vidū esmu iecerējis doties uz Itāliju, kur aizvadīšu treniņnometni un varbūt arī piedalīšos sacīkstēs, kas varētu būt labs rādītājs manām pašreizējām spējām atgriezties trasē.

– Tad tagad pilnībā esi pārcēlies uz Ventspili?
– Jā, klubs mani nodrošina ar dzīves vietu, un arī mācības 12.klasē turpinu šeit. Pēdējos divos mēnešos tikai divas reizes esmu pabijis Liepājā. Ja es vēlējos motosportā pāriet uz profesionālāku līmeni, tad man bija jāpieņem šis izaicinājums, kas sevī ietver ne tikai lielāku finansējumu, bet arī iespējas startēt citu valstu čempionātos.

– Kādi ir tavi nākamās sezonas plāni?
– Noteikti startēšu Latvijas čempionātā 125 kubikcentimetru klasē un, iespējams, arī "Open" klasē. Tāpat pirmo reizi pārbaudīšu savus spēkus Zviedrijas atklātajā čempionātā, kas ranga ziņā ir ļoti spēcīgs, tādēļ tā varētu būt vērtīga prakse. Domājams, ka arī minētās Skandināvijas valsts čempionātā piedalīšos visos posmos.

– Cik augsti ir tavi mērķi?
– Pagaidām par to konkrēti ar kluba vadību neesmu runājis, taču mērķi varētu būt līdzīgi kā pērn. Manuprāt, galvenais ir nobraukt visu sezonu stabili – vienā līmenī.


Tiek atjaunots dublieru turnīrs
Andris Sudmalis

Gatavošanos jaunajai futbola sezonai turpina arī "Liepājas metalurga" futbola komandas dublieri, kas jau otro reizi pāris nedēļu laikā mērojās spēkiem ar ventspilniekiem.

Šoreiz "Liepājas metalurga" dublieri aizvadīja spēli ar cita Kurzemes kluba – FK "Ventspils" rezerves sastāvu un piedzīvoja zaudējumu ar 1:4. Komandas galvenais treneris Viktors Lukins atzina, ka šajā spēlē negaidīti vāji nospēlēja viens no Latvijas U–19 izlases aizsardzības balstiem Toms Mežs, kura kļūdu dēļ liepājnieki zaudēja trīs vārtus. Ja atņemtu neprecizitātes aizsardzībā, maču kopumā V.Lukins raksturoja kā līdzīgu, kurā vienīgos vārtus mūsējo labā guva Arturs Karatajevs.

Jau pirms laba laika bija dzirdamas runas par plānu atjaunot virslīgas klubu dublieru komandu turnīru, un šonedēļ Latvijas Futbola federācijas valde beidzot apstiprināja šādu lēmumu. Līdz ar to pēc pāris sezonām, kas tika pavadītas, spēlējot Latvijas čempionāta 1.līgā, "Liepājas metalurga" jaunieši, kas pārsvarā veido dublieru komandas sastāvu, atkal sacentīsies tikai ar citu Latvijas spēcīgāko komandu otrajiem sastāviem.

V.Lukins uzskata, ka šo pārmaiņu galvenais iemesls ir tas, ka dublieri, kas pirmajā līgā startēja, tā teikt, ārpus konkursa, respektīvi, bez tiesībām iekļūt spēcīgāko vienību sabiedrībā, tomēr ietekmēja citu pirmās līgas klubu iespējas iekļūt virslīgā. Raugoties no sportiskā viedokļa, pagaidām vēl ir grūti novērtēt pirmās līgas reorganizācijas lietderību, jo vēl ir pāragri spriest, piemēram, par "Olimpa" iespējām izveidot dublieru sastāvu, tāpēc ka šī Rīgas vienība faktiski ir viena no FC "Skonto" sistēmas komandām.