Kurzemes Vārds

03:46 Ceturtdiena, 9. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Ja reiz jāpaaugstina īres maksa
Valērijs Agešins, Saeimas deputāts

Tā dēvēto īres griestu maksas atcelšana privātiem īpašniekiem izraisījusi dzīvu interesi. Taču ne mazāk aktuāli ir arī jautājumi par dzīvokļu apsaimniekošanas maksu pašvaldības fondā. Vispirms mēs nedrīkstam piemirst par inflāciju. Tā ietekmē un atstās iespaidu uz visu, arī īres maksu. No tā neizbēgt. Jo arī dzīvokļu saimniecībā nepieciešami līdzekļi darba algas paaugstināšanai, dārgāki kļūst materiāli. Tādēļ vienkāršo cilvēku nomācošās dārdzības apstākļos daudz atbildīgākai un nopietnākai ir jābūt Sabiedrisko pakalpojumu regulatora speciālistu attieksmei pret iesniegumiem par īres maksas paaugstināšanu Liepājā. Visus aprēķinus nepieciešams izskatīt stingrāk un vispusīgāk.

Svarīgi ir efektīvāk izmantot jau esošās iespējas, tas ir, pašreiz iekasējamos līdzekļus. Jo reizēm izpaliek pienācīga remontdarbu, to kvalitātes, izmantojamo materiālu daudzuma kontrole, un nedrīkst izslēgt, ka reizēm šādos gadījumos izmaksas mākslīgi tiek paaugstinātas. Bez tam pilnībā nepieļaujami jebkādi parādi. Tie var radīt negatīvu bilanci vienā vai otrā namā, bet tas jau ir pirmais iegansts papildu līdzekļu meklējumam. Manā uztverē negatīvā bilance izpaužas ne tikai remontdarbu ierobežošanā, bet arī citās izdevumu ailēs. Taču nez kādēļ vēl nevienā namu pārvaldē nav ziņojuši par naudas trūkumu darbinieku algu izmaksām. Izdevumu sadalē ir aile "Administratīvie izdevumi". Bet, kā tos atšifrēt, kā tie samazinās vai palielinās, nekādu paskaidrojumu pagaidām diemžēl nav bijis. Daudz kas jau pārlikts uz iedzīvotāju pleciem, dibinot īrnieku biedrības un citos gadījumos. Bet tas taču nav nekas cits kā netieša īres maksas paaugstināšana, ko dēvē par apsaimniekošanu.

Interesanti būtu uzzināt, kas vispār notiks ar mūsu pašvaldības dzīvokļu fondu tuvākajos gados, kādā virzienā šajos jautājumos darbosies Pilsētas domē. Pagaidām ir zināms tikai par ierobežota sociālā fonda izveidošanu. Pārējos gadījumos pārdomas visbiežāk saistītas ar baumām. Runā, ka savu laiku nokalpojušos namus nojauks. Vai cels jaunus dzīvokļus? Uz kādiem principiem – nekādu paziņojumu šajā sakarībā diemžēl nav bijis. Vai gaidāma pirmajā piegājienā neizdevusies namu pārvalžu privatizācija? Ja tas tā, tad ir iemesls jaunām bažām par turpmāko namu apsaimniekošanas maksas paaugstināšanu. Vārdu sakot, situācija vispusīgi jānoskaidro.