Kurzemes Vārds

15:20 Svētdiena, 5. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 6. februārī

1927.
Vairāki Liepājas policijas kārtībnieki iesnieguši Saeimas Petīciju komisijai sūdzību par viņu nodarbināšanu papildu dežūrās laikā, kad kārtībnieki, kas spēlē orķestrī, nodarbojas ar muzicēšanu un piepelnās. Sūdzībā norādīts, ka policijas pasākumu apmeklētājiem jāpērk biļetes, bet par naudas summām, kas ienāk no sarīkojumiem, netiek sniegti norēķini. Liepājas Apgabaltiesa sūdzību izskata, taču nozieguma pazīmes neatrod.

1937.
Pēc Augstākās kara skolas beigšanas savās dienesta vietās Liepājā ieradušies Kurzemes divīzijas štāba priekšnieks pulkvedis Plūcis un 2.Ventspils kājnieku pulka komandieris pulkvedis Stulpiņš.

Kurzemes Lauksaimnieku ekonomiskā sabiedrība šodien atver jaunu veikalu pie Pētera tirgus, t.s. baltajā kazarmā. Veikals paredzēts galvenokārt zemkopju apkalpošanai, taču tajā ir arī liela plaša patēriņa preču nodaļa.

Zvejnieks Aleksandrs Saksons ziņo Kriminālpolicijai, ka pēdējo divu nedēļu laikā viņam no aizslēgtiem bēniņiem nozagtas 4800 mencu makšķeres 80 latu vērtībā. Šobrīd tas ir ļoti liels zaudējums, jo pēdējās dienās ir ļoti laba mencu zveja. Dažas motorlaivas pārved 2000–3000 kilogramu zivju. Šā gada pirmajām svaigajām zivīm cena ir augsta. No laivām mencas pārdod par 27 santīmiem kilogramā, tirgū – par 32–35 santīmiem. Arī Rīgas zivju tirgotāji pieprasa liepājnieku zvejotās mencas.

1947.
Publicēti noteikumi par autobusu lietošanas kārtību Liepājā: iekāpšana atļauta tikai no zmugures platformas, bet izkāpšana – no priekšējās, kad autobuss pilnīgi apstājies. Katrā autobusā pirmās 6 vietas paredzētas grūtniecēm, bērniem, veciem ļaudīm un invalīdiem ar redzamām invaliditātes pazīmēm. Vadītājam autobusa maršruta pieturas vietas jāievēro obligāti, izņēmuma gadījumos ārpilsētas maršrutos var pieturēt uz pasažieru pieprasījuma. Pasažieriem aizliegts pārvadāt smagu un liela apjoma bagāžu (garāku par 1 m, platāku par 0,5 m), ugunsnedrošus materiālus, ieročus, asus priekšmetus, braukt netīrā apģērbā vai pārvadāt netīras mantas, braukt iereibušā stāvoklī.