Kurzemes Vārds

15:24 Ceturtdiena, 16. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Labi rezultāti Latvijas čempionātā džudo
Miks Kuncītis

Nedēļas nogalē Jūrmalā norisinājās Latvijas kausa izcīņa un čempionāts džudo cīņā. Šajos mačos atzīstami startēja arī Liepājas Kompleksās sporta skolas audzēkņi.

Liepājnieku treneris Vaclavs Jaževičs pastāstīja, ka Latvijas kausa izcīņā, kurā startēja jaunieši vecumā no 11 līdz 13 gadiem, no mūsējiem zelta medaļas izcīnīja četri džudisti – Artūrs Jokolovskijs (līdz 50 kg), Romāns Zeņkovs (līdz 46 kg), Aleksandrs Petrovs (līdz 60 kg) un Vitālijs Pimenovs (līdz 32 kg), bet otro vietu ieguva Aleksejs Dudkins (līdz 55 kg) un Aleksandrs Kuzņecovs (līdz 42 kg). Savukārt uz goda pjedestāla trešā pakāpiena stājās Edgars Jarjomenko (līdz 38 kg), Romāns Klibiks (līdz 42 kg), Dmitrijs Litjašovs un Ņikita Arzeņinovs (līdz 46 kg). Sportistu augstie rezultāti Liepājas Kompleksai sporta skolai garantēja pirmo vietu arī komandu kopvērtējumā.

Spraigākās cīņas uz paklāja norisinājās Latvijas atklātajā čempionātā pieaugušajiem, kur svara kategorijā līdz 81 kilogramam pusfinālā spēkojās divi liepājnieki – Kaspars Svars un jau kādu laiku Jūrmalu pārstāvošais Konstantīns Ovčiņņikovs. Atšķirībā no šo divu sāncenšu cīniņa pirms vairākiem gadiem Latvijas junioru čempionātā, kur uzvarēja K.Svars, šoreiz viņa pretiniekam izdevās revanšēties un vēlāk arī izcīnīt zeltu. Pēc V.Jazeviča teiktā, Kasparam trūka sacensību pieredzes, jo sportists pēc samērā ilga pārtraukuma tikai nesen ir atsācis treniņus. "Prieks, ka viņam izdevās gūt panākumu cīņā par bronzu," sacīja džudista treneris. Līdz finālam aizkļuva Jurijs Bogdanovičs (līdz 66 kg), tomēr izšķirošajā piegājienā liepājnieks bija spiests atzīt pretinieka pārākumu. Vēl no mūsējiem uz goda pjedestāla trešā pakāpiena stājās Viktors Grišins (līdz 60 kg), bet diviem Liepājas cīkstoņiem – Sergejam Aļehnovičam (līdz 81 kg) un Jurijam Šuļinam (līdz 90 kg), kurš pusfinālā sīvā cīņā piekāpās nākamajam čempionam Igaunijas sportistam Dmitrijam Budiļinam, nācās samierināties ar piektajām vietām.


Amatieru līgā trešā uzvara
Miks Kuncītis

Divas spēles Latvijas Basketbola amatieru līgā aizvadījuši "BK/Liepājas papīra" basketbolisti, kas vispirms savā laukumā ar 96:88 uzvarēja "Talsu" komandu, bet vēlāk piekāpās Saldus basketbolistiem – 69:87.

Jau rakstījām, ka līdz šim liepājnieki astoņās aizvadītās spēlēs divreiz bija pieveikuši tikai pastarīšus un turnīra tabulā rietumu divīzijā ieņēma priekšpēdējo, piekto vietu. Mačs ar Talsu basketbolistiem bija ļoti principiāls, jo iepriekšējā savstarpējā spēlē Talsos spraigā cīņā pārāki tomēr bija mājinieki. Šoreiz pārliecinošāk spēli iesāka mūsējie, visai ātri panākot desmit punktu pārsvaru. Otrajā ceturtdaļā gan mača gaita izlīdzinājās un viesi pamazām sāka pārņemt iniciatīvu – tas viņiem arī izdevās, ejot atpūtā, vadībā ar 45:42 jau bija talsinieki. Turpinājumā mūsu basketbolisti spēja sasparoties un izcīnīja uzvaru. Lieliski šo maču aizvadīja "BK/Liepājas papīrs" komandas līderis Edgars Sviklis, kurš izcēlās ar 31 gūtu punktu.

Spēli ar līgas favorītiem – "Saldus" basketbolistiem, kas turnīrā joprojām cīnās bez zaudējumiem, mūsējie aizvadīja ar ļoti jaunu spēlētāju sastāvu. Cīņa aizritēja visai mierīgā gaisotnē un vadības grožus savās rokās turēja saldenieki, kas spēles pirmo pusi noslēdza ar plus deviņi. Turpinājumā liepājniekiem pietuvoties rezultātā nebija pa spēkam, un mājinieki svinēja pārliecinošu uzvaru.

Trešdien pulksten 19.30 "BK/Liepājas papīrs" savā laukumā tiksies ar "Kandavas" komandu.


Kristaps Kalnakārklis nodrošina vietu izlasē
Miks Kuncītis

Daugavpilī beigušās Latvijas kadetu meistarsacīkstes grieķu–romiešu un brīvajā cīņā, kurās piedalījās arī mūspuses sportisti.

Īpaši svarīgas šīs sacensības bija diviem Liepājas cīkstoņiem – Kristapam Kalnakārklim un Jānim Rēriham, kuri pretendēja uz vietu izlasē braucienam uz Eiropas čempionātu, kas vasarā notiks Polijā. Izpildīt uzdevumu – izcīnīt pirmo vietu –izdevās nesen par Latvijas čempionu pieaugušo konkurencē kļuvušajam Kristapam Kalnakārklim (līdz 69 kg), kurš sīvāko spēkošanos aizvadīja pusfinālā, pieveicot Daugavpils sportistu, bet izšķirošajā piegājienā krietni pārāks jau bija liepājnieks. J.Rēriham (līdz 58 kg) tik labi neveicās, un viņa cerības uz zeltu, kas nodrošinātu ceļazīmi uz Eiropas čempionātu, šajās sacensībās izdzisa pusfinālā. Bronzu gan Jānis ieguva, tiesa, tas viņam bija vājš mierinājums. Kā pastāstīja viņa treneris Viktors Livdāns, J.Rēriham iespēja aizbraukt uz Poliju joprojām pastāv, taču tad viņam jāizcīna uzvara Latvijas Jaunatnes olimpiādē, kas maijā notiks Ventspilī. Finālā spēja iekļūt cits liepājnieks Kristaps Skaldis (līdz 76 kg), tomēr šim sportistam pievienot vēl vienu augstākā kaluma medaļu Liepājas komandas pūrā nebija pa spēkam. Trešajā vietā ierindojās četri mūsējie – Mareks Garbars (līdz 42 kg), Toms Zāle (līdz 50 kg), Ivo Vecriņķis (līdz 58 kg) un smagsvars Artūrs Papikjans (līdz 100 kg).

Dienu vēlāk turpat notika Latvijas meistarsacīkstes brīvajā cīņā, kur uz paklāja, cenšoties atspēlēties par neveiksmīgo startu grieķu–romiešu cīņā, izgāja jau pieminētais J.Rērihs (līdz 63 kg). Lai arī apņēmība mūsu sportistam bija liela, Jānim bija jāsamierinās ar otro bronzas godalgu. Savukārt Kristaps Skaldis (līdz 76 kg) dienu iepriekš izcīnītajai otrajai pozīcijai pievienoja arī diplomu par iegūto trešo vietu. Meiteņu konkurencē lieliski startēja Aleksandra Čertjeva audzēkne Evija Vecriņķe (līdz 49 kg), kura, uzvarot visās spēkošanās reizēs, palika nepārspēta.


Pilsētas čempionātā pirmais neizšķirtais rezultāts
Andris Sudmalis

Liepājas pilsētas telpu čempionātā futbolā ir aizvadītas trīs otrās kārtas spēles, vienā no tām ir fiksēts turnīra pirmais neizšķirtais rezultāts.

Nedēļas nogalē pirmā cīņa norisinājās starp vienībām "KV & LP" un "V.O.V.A.". Spēle izvērsās ļoti līdzīga, un, kā jau šādos mačos ierasts, liela nozīme bija pretinieku kļūdu izmantošanai. Šajā spēles elementā labāk veicās komandas "V.O.V.A.". futbolistiem, kas izcīnīja minimālu uzvaru ar 4:3.

Savukārt spēlē starp "UPTK" un "Laumu" sīva cīkstēšanās izpalika un ar rezultātu 8:1 pārliecinošu uzvaru svinēja mača un arī visa čempionāta galvenie favorīti – "UPTK", bet šīs komandas uzbrukuma līderis Deniss Kazaks mačā guva sešus vārtus.

Gandrīz tikpat rezultatīva bija arī kārtas pēdējā spēle, kurā pērnā gada pilsētas čempioni, kas no "PCTVL" ir kļuvuši par bezpartijniekiem un tagad nodēvēti par "iMetāls", tikās ar "Čigliņiem". Vēl divas minūtes līdz mača beigām "iMetāls" atradās vadībā ar divu vārtu pārsvaru, taču atlikušajā laikā "Čigliņiem" izdevās izraut neizšķirtu, un ceturtos vārtus Ivo Skripko guva spēles pēdējā sekundē!

Svētdien manēžā norisināsies kārtējās trīs spēles – "Saskaņas centrs" tiksies ar "Laumu", komanda "Unifex" ar "KV & LP", bet "Tosmares kuģu būvētava" mērosies spēkiem ar vienību "iMetāls".


Sākums bez īpašiem pārsteigumiem
Miks Kuncītis

Nedēļas nogalē Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes sporta zālē startēja "Hansabankas" Amatieru līgas mači basketbolā.

Sacensību pirmajā dienā tika aizvadītas trīs spēles – amatieru līgas atklāšanas spēlē tikās komandas "Autobusu parks" un "Kraukļi". Lai arī līdz pēdējai ceturtdaļai cīņa ritēja līdzīgi, beidzamajās desmit minūtēs pārliecinoši pārāki un fiziski spēcīgāki izrādījās "Autobusu parka" basketbolisti, kas svinēja uzvaru visā spēlē ar 79:55. Vēlāk laukumā devās "Duna/Robežsardze" un "LDC" vienība. Līdzīgi kā pirmajā mačā arī šoreiz izšķirošā izrādījās pēdējā ceturtdaļa, kurā stiprāki bija robežsargi – 87:61. Dienas pēdējā spēlē turnīra tabulā pirmo uzvaru ierakstīja arī komandas "Mērnieks.lv" basketbolisti, kas ne bez pūlēm pieveica sacensību debitantus "Vērgales" spēlētājus – 75:65.

Arī turnīra otrajā dienā "Kraukļi" pie panākuma netika – šoreiz viņiem nepārvarama izrādījās "LPA" studentu veidotā barjera – 74:87. Ar uzvaru amatieru līgu uzsāka arī "Parciņš", kas sagādāja pirmo zaudējumu robežsargiem – 69:56. Savukārt aizvadītās nedēļas nogales pēdējā mačā par līdz šim lielāko panākumu parūpējās "Vērgales" basketbolisti, kas bez ierunām pieveica līgas debitantus – "Liepājas datoru centra" pārstāvjus – 104:46. Sīkāk par norisēm "Hansabankas" amatieru līgā var uzzināt interneta portāla liepajniekiem.lv sporta sadaļā.

Jau šo sestdien un svētdien tiks aizvadītas līgas nākamās spēles, kurās iesaistīsies arī laukumā vēl neredzētās komandas – pērnā gada čempioni BS "Liepājas papīrs" un "Ramirent".


Poļina Jeļizarova teicami startē Rīgā
Miks Kuncītis

Nedēļas nogalē Rīgā norisinājās pilsētas atklātais čempionāts un junioru meistarsacīkstes vieglatlētikā, kurās lieliski startēja sporta skolas "Daugava" audzēkne Poļina Jeļizarova.

Kā jau bija gaidāms, vislabāk no mūsējām startēja talantīgā Poļina Jeļizarova, kura izcīnīja uzvaru gan 1500 metru skrējienā, gan 3000 metru distancē. Spraigākā cīņa par zeltu notika pirmajā no minētajiem skrējieniem, kur liepājniece konkurēja ar pēdējo gadu galveno sāncensi pašmāju sacensībās – rīdzinieci Danielu Feceri. Abu šo meiteņu cīņas par pirmajām vietām vienmēr ir bijušas skatāmas un īpaši sīvas. Tā tas bija arī šoreiz – līdz ar pirmajiem metriem vadībā izvirzījās Liepājas skrējēja, taču distances beigu daļā jau vadībā atradās mūsējās galvenā konkurente, tiesa, finiša taisnē atkal labāka bija liepājniece, kas uzvaru izcīnīja praktiski par purna tiesu (4:39,08). Savukārt tūlīt aiz viņām – bronzas pozīcijā ierindojās cita vēju pilsētas sportiste Irina Štūla–Pankoka (4:47,03). Divreiz garākā distancē – 3000 metru skrējienā – gan Poļina savām konkurentēm neatstāja nekādas cerības uz uzvaru un finišu sasniedza pārliecinoši pirmā – 9:57,3, bet trešā atkal bija I.Štūla–Pankoka, kas pabeidza pēc desmit minūtēm un 28,7 sekundēm. Divas bronzas medaļas izcīnīja arī Marina Surņina, kura sacensību pirmajā dienā bija trešā 400 metru distancē (59,67), bet dienu vēlāk uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena viņa stājās pēc 200 metru skrējiena – 26,55. Savā debijas reizē, grūžot 6 kilogramus smago lodi, trešo vietu junioru konkurencē ieguva Jānis Stulpa, kurš par 14 centimetriem piekāpās otrās vietas īpašniekam, grobiņniekam Kristapam Litvinam (14,20).

Jau šīs nedēļas nogalē galvaspilsētā notiks Latvijas junioru čempionāts.


Rajona čempionāts pusceļā
Andris Sudmalis

Beidzies Liepājas rajona basketbola čempionāta pirmais posms, un ir zināmas katras grupas četras vienības, kas turpinās cīņu par godalgām.

Dāmu vērtējumā čempionātā piedalījās sešas komandas, no kurām divu pēdējo vietu ieguvējas no turpmākās cīņas jau izstājušās, bet pārējās četras vienības aizvadīs vēl vienu riņķi. Šīs komandas ir – Grobiņa, Vaiņode, Dunalka, kā arī Aizpute, bet Cīravas un Kazdangas basketbolistēm cīņas jau beigušās.

Daudz vairāk dalībnieku joprojām piedalās vīru čempionātā – trīs grupās kopumā startē 23 komandas. Mazākais dalībnieku skaits ir sacensību augstākajā divīzijā – par uzvaru kopvērtējumā cīņu uzsāka septiņas komandas, bet, gluži tāpat kā dāmu konkurencē, cīņu par medaļām turpina tikai labākais četrinieks. Sacensību galvenais tiesnesis Andris Malkevičs pastāstīja, ka šogad favorīti ir tie paši, kas bija pērn, vienīgi nedaudz mainītā secībā – Vērgale, Grobiņa, Nīca un Vaiņode.

Otrajā līgā vieni no galvenajiem pretendentiem uz pārcelšanos vienu līgu augstāk ir kļuvuši Dunalkas basketbolisti, kas tikai nesen iekļuva rajona čempionāta otrajā divīzijā, bet nu jau ir teju vai galvenie pretendenti uz iekļūšanu spēcīgāko vienību saimē. Četriniekā iekļuva arī Bārtas, Medzes un Durbes komandas.

Trešajā līgā labu sniegumu demonstrē vairākas jaunpienācējas, kas rada nopietnu konkurenci tām vienībām, kas čempionātā ir startējušas jau vairākus gadus, bet par iekļūšanu augstākajā divīzijā cīņu turpina "Kings/Grobiņa", Saka, "Pokernieki" un "Vērgale 2".

Paredzēts, ka rajona čempionāta pēdējās spēles notiks 12.februārī.


Liepājas Basketbola skola starp labākajām

Noslēdzies Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta pārvaldes rīkotais konkurss, pēc kura tika noteiktas 29 labākās Latvijas sporta skolas, to skaitā bija arī Liepājas Basketbola skola.

Liepājas Basketbola skolas direktors Artūrs Košeļevs pastāstīja, ka viņa vadītā sporta skola konkursā piedalījusies jau pērn. Toreiz mūsējie ieņēma otro vietu un ieguva naudas balvu 900 latu apmērā, taču šogad vienā no vērtēšanas grupām (kopskaitā tādas bija septiņas), kurā savstarpēji konkurēja skolas, kas pārstāv vienu atsevišķu sporta veidu, sešu skolu konkurencē labākā bija tieši Liepājas Basketbola skola. A.Košeļevs atzina, ka, lai arī iegūtā naudas summa ir samērā neliela – 1200 latu, tā lieti noderēs un galvenokārt tiks tērēta jauna inventāra iegādei.